Дворики і котики: Якою бачать Одесу туристи, які не пішли на море

Здебільшого до Одеси їдуть влітку покупатися на морі, проте прогулянки містом – теж прекрасна розвага для туриста

Дворики і котики: Якою бачать Одесу тури…

Якщо взяти фотоапарат (який, власне, нині є на кожному телефоні) та прогулятися вулицями Одеси, ще й дещо звернувши з традиційних туристичних маршрутів, можна побачити справжнє життя міста. Яка Одеса для стороннього ока – у фоторепортажі Depo.Одеса.

Котики, кицьки, кошенята

Відношення у одеситів до пухнастиків особливе: тут котів люблять і дбають про них протягом всього року. Місцеві жителі у дворах підгодовують вусатих, йдучі погодувати чайок на узбережжі не забувають і про пухнастиків, а скульптори встановлюють на їхню честь скульптури: пам'яток на честь котів в Одесі вже стільки, що місто може претендувати на рекорд.

Всі коти, зрозуміло, різні за характером і по-різному ставляться до чужинця. Дехто одразу біжить, аби його почухали за вушкам, дехто – навпаки, кружить поряд, але до рук не дається. Цей рудий красень усім своїм видом демонстрував роздратування нав'язливим фотографом, незадоволено косив оком, показово не реагував на "киць-киць", а при спробі погладити тактично, але переконливо дав по руці лапою, мовляв "останнє попередження – далі буде пазурем".

Це котеня звати Космос. Він живе біля одного з кафе майже на Соборній площі. Ім'я, судячи з усього, "в яблучко": кіт любить лазити по деревах, хоча на момент "знайомства" йому не завжди вдавалося з тих дерев злізти. Далі – традиційна історія: відчайдушний жалісний нявкіт, допоки хтось не зніме з верхотури. 

В який дворик не зазирни – майже обов'язково в ньому знайдеш кота. Або двох. Або п'ятьох. Або ще більше...

Пухнасті створіння вважають себе майже господарями у великому місті. Вони легко почуваються і поруч із лотком яєць, і на стільцях у літніх кафе, і взагалі будь-де.

Легендарні одеські дворики

Окремої уваги заслуговують одеські дворики. Про них ходять легенди, складаються пісні та анекдоти... У багатьох дворах місцеві жителі влаштовують арт-простори або прикрашають їх так, щоб і самим було жити красиво, і туристам чого було показати (хоча про туристів, напевне, вони якщо і думають, то в останню чергу). В основному, йдеться про двори у центрі Одеси.

На відміну від відпочинку на морі, прогулятися двориками Одеси можна у будь-яку пору року – ці локації будуть цікавими завжди.

Фото: Олекса Шкатов

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook