Топ-3 одеських арт-двориків: Де знайти картини та скульптури на тлі життя одеситів

Милуючись колоритом Одеси, одесити і гості міста можуть виявити незвичайні художні простори просто неба

Топ-3 одеських арт-двориків: Де знайти к…

Depo.Одеса склав культурну карту, щоб за пару годин обійти найбільш відомі арт-дворики, отримавши при цьому найбільш яскраві емоції.

Арт-простір з великими різнокольоровими чоловічками та котами, що співають

Нещадавно біля Музкомедії на вулиці Леонтовіча, 15, відкрився новий арт-простір Art Yard. Місце задумано для відпочинку, творчих вечорів і як майданчик для демонстрації робіт молодих художників і скульпторів. 

Встановлені скульптури чотирьох різнокольорових чоловічків вже полюбили діти, а нерідко і дорослі зупиняються та фотографуються поруч з гігантськими фігурами. 

В експозиції представлені скульптури Ярослава Зайцева та Дениса Пройдисвета, роботи скульптора Дениса Грищука і художниці Анни Бодюл.

Зазначимо, що поряд з цим двориком, на Леонтовича, 6-а, можна побачити нову скульптурну композицію з поліефірної смоли "До-ре-мяу". Три кицьки, дві з яких сидять на карнизі, і ще одна – на підвіконні, роззявили роти, як наче голосно співають. Автором роботи є відома одеська скульпторка Тетяна Штикало. Вона створила вже 11 скульптур котів, які встановлені у різних районах Одеси.

"Кращий старий двір"

Пару років тому, у 2017-му, в Одесі з'явилася перша в місті двір-сцена, реалізована на Жуковського, 43. А вже у 2018 році двір переміг в конкурсі "Дворики Одеси" в номінації "Кращий старий двір".

Все це зробили мешканці будинку, які об'єдналися, щоб вдихнути в свій простір нове життя. Вони перетворили його на майданчик зі сценою для виступів, концертів, вистав, лекцій, кінопереглядів, екскурсій та інших корисних і цікавих починань.

Фото: Facebook/Двір-Scena. Рух за відродження одеських дворів

Площа дворика невелика – лише 25 на 25 метрів. Під час Другої світової війни в один з трьох флігелів потрапила бомба. Будівля завалилася, залишивши після себе лише одну стіну першого поверху. Відновлювати його не стали, розбирати руїни теж. Сьогодні це наймальовничіша частина двору. Старий одеський ракушняк, покритий павутиною і зеленню, виглядає дуже колоритно.

Відзначимо, що ідейним двигуном тут є Дмитро Ковбасюк, який і розробив проект перетворення звичайного одеського двору у двір зі сценою. Жителі хочуть, щоб їхній приклад наслідували інші. Для цього вони заснували рух за відродження одеських дворів.

Щоб зайти у двір потрібно набрати код: 120.

Арт-галерея просто неба

Двір мистецтв в провулку Некрасова, 8, сформувався за останні п’ять років. У ньому немає музейної величі. Картини гармонійно вписуються у недбалу вуличну атмосферу. При цьому живопис, який звичайний глядач звик бачити у рамках, виконаний на дверях або віконних рамах. Руки майстрів надали красу навіть зламаним елементам меблів, облупленим стінам старих будівель і стовбура засохлого дерева.

З весни цього року дворик помітно змінився на краще. Зараз там стало ще красивіше, з'явилося багато нових робіт сучасного мистецтва. Простір зі скульптурами, картинами і навіть статуями привертає все більше уваги. Так, при вході у двір можна побачити статую ангела з хрестом, яка розташована на засохлому дереві.

Атмосфера у дворику нітрохи не вигадлива, а навіть, по-домашньому, затишна: в одному кінці двору Depo.Одеса застав суперечки художників – кому все це потрібно, а в іншому – жінку, яка вийшла у двір почистити тюльку до обіду.

Відзначимо, що ідея створити арт-простір з'явилася після того, як сюди переїхав художник Кирило Бондаренко. Він і запропонував відкрити міні-виставку, яка досі тут живе. Вхід для усіх бажаючих з 13:00 до 20:00 безкоштовний.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme