Як одеським котам покращують життя та встановлюють скульптури (ФОТО)

В Одесі ставлення до представників кошачого царства особливе: вони не є священними тваринами, як корови в Індії, проте мешканці міста всіляко намагаються привернути до них якнайбільше уваги

Як одеським котам покращують життя та вс…

В перший весняний день відзначається Всесвітній день котів. З цієї нагоди Depo.Одеса вирішив розповісти про життя цих тварин в Одесі.

Допомога під час негоди

З початком зими Одеська міськрада звернулася до комунальників, які утримують будинки, щоб вони відкрили всі віконця у підвалах. Зроблено це було для того, аби коти-безхатченки мали де сховатися від морозів. Зазвичай мешканці багатоповерхівок підгодовують тварин, що мешкають у дворах. Проте нерідко буває і так, що над котами знущаються, що одразу викликає гнів одеситів у соцмережах. Наприклад, минулого року чоловік викинув свого кота з вікна багатоповерхівки, тварина загинула. Користувачі Facebook були обурені.

Проте повернемося до більш приємного – все ж таки, у кицьок свято. У грудні для пухнастиків, які мешкають на узбережжі, волонтери побудували будиночки, щоб ті не замерзли взимку. Також у негоду одесити йдуть до моря, щоб підгодувати котиків. Це вкрай необхідне пухнастикам, особливо зараз, коли у місті випав сніг та стоять морози. Без їжі у такий час тваринам важче вижити.

Фото: Facebook/Олена Бурунова

Одеські коти – частина екосистеми міста

Наприкінці минулого року під час чергової сесії Одеської міськради депутати проголосували за проект рішення, який повинен захистити одеських кицьок від жорстокого поводження. "Визнати безпритульних котів, як таких, що виконують природну функцію дератизації, частиною екосистеми міста Одеси з огляду на потенційну загрозу для людей від щурів – розповсюджувачів інфекцій", - йдеться у першому пункті документу.

Також рішення міськради забороняє вилов безпритульних котів в Одесі за винятком деяких випадків – наприклад, для проведення їм щеплень або стерилізації, а також коли хвора тварина може завдати лиха людям.

Міськрада пішла ще далі, і вже у поточному році, під час останньої сесії, яка відбулася 16 лютого, депутати ухвалили зміни до Програми охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин. Ці зміни стосуються не тільки котів, а й собак.

Йдеться про придбання машини швидкої допомоги, яка буде рятувати постраждалих в ДТП і за інших обставин собак та котів. Також планується придбання термічної установки, інакше кажучи, крематорію для утилізації трупів бездомних тварин. Вона буде розміщена в Німецькому притулку, який здасть частину своєї території в суборенду. Також планується запуск програми зі стерилізації котів і кішок, в якій візьмуть участь понад 30 приватних клінік. Загалом у рамках програми у 2018 році буде витрачено понад 6 мільйонів гривень.

Нові скульптури котів на одеських вулицях

До нещодавна в Одесі майже не існувало якихось скульптур, присвячених пухнастим улюбленцям. Хіба що на даху одного з будинків у провулку Маяковського металевий кіт з сосисками дивиться, чи хтось його шукає.

Проте у минулому році одним із проектів-переможців "Громадського бюджету" стала ініціатива одеситів, які запропонували встановити у місті нові скульптури, серед яких є і коти. Таким чином, у рамках реалізації проекту "Місто скульптур" в Одесі з'явилися коти-сфінкси на Воєнному узвозі.

Фото: Офіційний сайт Одеської міськради

А на пляжі Ланжерон вже встановили ліхтар, на якому сидить кіт.

Фото: Думська

Ціла зграя котиків з'явилася у дворі Одеського муніципального музею особистих колекцій ім. Блещунова на вул. Польській. Ця скульптура має назву "Тюлечка".

Фото: Офіційний сайт Одеської міськради

У міськраді зазначили, що серед скульптур, які ще планують встановити у рамках проекту, є ще декілька вусатих.

Зазначимо, що редакція Depo.Одеса теж дуже любить котів. Наприклад, ось такі красені живуть у одного з наших кореспондентів.


Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme