Дівчата "з перцем": Хто в Одеській міськраді з жінок не пасе задніх

Міжнародний жіночий день все ще для багатьох свято, тому напередодні цієї дати традиційно згадують про жінок, співають їм дифірамби, та дарують квіти

Дівчата "з перцем": Хто в Одеській міськ…

Статистика – дуже вперта річ Зазвичай жінки в Україні не керують містами та регіонами, практично всі ключові пости посідають чоловіки. Не виключення і Одеська міська рада, де дівчаток з депутатськими значками небагато - лише 16 з 64. Але в більшості своїй ці жінкі не пасуть задніх та помітні у житті міста. Так, три з п'яти фракцій очолювані жінками, а ось постійними комісіями "заволоділи" чоловіки – вісім з одинадцяти очолюють представники сильного полу. Разом з тим, в міськраді є ціла депутатська група "Рівні можливості", яка бореться за гендерні права. На жаль, не всі лише п'ять жінок Одеської міськради вступили в цю групу. Depo.Одеса вирішило розповісти про найяскравіших, на нашу думку, жінок-депутаток. Вони, без сумніву, як-то кажуть, з перцем.

Головна по фінансам

Оксана Гончарук є однією з тих жінок, які мають реальну владу у міськраді. Вона не тільки очолює фракцію "Опозиційного блоку", але й найважливішу з комісій - бюджетну. Через неї проходять всі рішення щодо виділення грошей.

Оксана Гончарук очолює фракцію "Опозиційного блоку" та бюджетну комісію у міськраді / Фото: УСІ

Сама Оксана Гончарук має величезний досвід управління. Свого часу вона працювала начальником відділу бухгалтерського обліку управління охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації, а з 2004 року по 2013 рік - фінансовим директором ЗАТ ФК "Чорноморець" нардепа Леоніда Клімова. Вона також обиралася депутатом облради.

В міськраді саме її комісія узгодила мільярдний кредит в "Укргазбанку", купівлю будівлі "Краяну" та допомогу Спасо-Преображенському собору Московського патріархату. Але в деяких питаннях вона все ж проявляє принциповість та не пропускає на сесію рішення, які не мають документального забезпечення.

Читайте також: "Міни" мільярдного кредиту: Труханов пішов слизьким шляхом Гурвіца

Також Гончарук є однією з головних героїнь відомого скандалу між двома частинами "Опоблоку". Одну очолював голова міської організації Олександр Орлов (обвинувачується в організації побиття журналістів 19 лютого 2014 року), іншу - Оксана Гончарук. Два угруповання, що борються за звання "вірних партійців", обмінювалися "ударами" влітку цього року.

Частина на чолі з лідером міської фракції Оксаною Гончарук виступила проти лідера обласної організації, нардепа Миколи Скорика - він, мовляв, знищує рейтинг політичної сили. У відповідь політрада облорганізації заявила, що група Гончарук дискредитує партію, тому буде позбавлена ​​партквитків, а фракція в міськраді припиняє існування.

Між тим, на сесії з фракції був виключений сам Олександр Орлов (права рука нардепа Скорика), а фракція на чолі з Гончарук продовжила існування.

Читайте також: Півнячі бої по-одеськи: Як депутати розвалювали фракції та лишали мандатів в 2017 році

Опозиція у жіночих руках

Лідерка фракції "Самопомочі" в міській раді Ганна Позднякова також може похизуватися неабияким характером.

У якості народної обраниці вона працює вперше, але почувається у депутатському кріслі дуже впевнено. Її поведінка на сесіях завжди коректна, але вкрай жорстка до опонентів: перебивати Позднякову дуже рідко наважується навіть мер Геннадій Труханов.

Ганна Позднякова завжди стоїть на своєму

Варто зауважити, що саме вона стала одним з головних свідків у справі "НАБУ проти Труханова".

Читайте також: Справа Труханова: НАБУ навело 10 фактів у справі розтрати бюджетних коштів Одеси

Сьогодні Позднякова – майже головний опозиціонер у міськраді: вона завжди висловлює власну позицію по найболючишим темам. Це дуже красива жінка з великим перцем.

Крім цікавих і влучних спічей, вона стала недавно головним захисником котів в Одесі. Саме Ганна Позднякова пролобіювала рішення про захист пухнастиків від жорстокої поведінки в Одесі.

Був також і за часів її депутатства неприємний скандал. Почався конфлікт ще на початку 2016 року. Тоді "Самопоміч" виключила з фракції депутата міськради Олександра Борнякова. Його звинуватили в поданні ним неповних і недостовірних відомостей в офіційних документах, неповагу до політичних конкурентів, а також використання Борняковим політичної посади для реалізації власних інтересів. Але депутати не врахували маленький нюанс: без Борнякова фракція налічувала лише чотири людини і опинилася під загрозою розвалу. Але після того, як головою фракції стала Ганна Позднякова, конфлікт зійшов нанівець. Потім Борняков склав депутатські повноваження і його замінив Олександр Захаров.

Депутатка-милосердя

Гроза одеських медиків Тетяна Малихіна не випадково попала в наш перелік. Саме вона стала суворим критиком чиновників від медицини міста. Скільки разів вона вступала в конфлікти з керівництвом міського департаменту охорони здоров'я, важко перерахувати.


Медичні питання - одні з головних у роботі Малихіної

Відома вона тим, що очолює один з небагатьох санаторіїв Одеси – ім. Горького вже 11 років. Але за часи депутатства вона прославилася тим, що просувала низку проектів – безкоштовні три дні у лікарні, ліквідація так званих благодійних фондів та багато інших ідей.

Також за часи її керівництва не приймалися рішення про купівлю медичної апаратури без цільових програм та конкретних завдань. У кожного керівника департаменту охорони здоров'я були з неї суперечки та проблеми. Два з них вже покинули пости, а Малихіна і досі працює у депутатському корпусі.

Захисниця культури та дитячих садків

Депутат Ольга Квасницька є однією з депутатів-новачків. Вона прийшла в міську Думу тільки рік тому, але вже стала захисником культурної спадщини. Сама вона живе в Удільному провулку біля Французького бульвару, тому опікується проблемами культурної спадщини з розумінням справи.

Квасницька бореться проти незаконної забудови

Вона стала відомою через свою боротьбу з незаконною забудовою як на самому бульварі, так і в центрі міста, а також активно лобіює збереження дитячого садочка у провулку Каркашадзе, який руйнується.

На нещодавній апаратній нараді в Одеській міськраді її емоційний виступ навіть збентежив мера, але відкрито грубіянити Геннадій Труханов поки що не наважився проти інтелігентної жінки, на відміну від інших депутатів.

Депутат, яку не любить мер

А ось Лілії Леонідовій дістається від мера частенько. Мало того, що в неї один з найпроблемніших округів – центр міста, так ще й всі її ініціативи зарубає мер в образливій формі. Не проходить жодної сесії, щоб мер не конфліктував депутаткою. Але вона все одне задає гострі питання. За свою принципову позицію вона була побита, а образливі плакати з її зображенням були розклеєні по місту.

Леонідова не має підтримки у керівництва міськради

Фото: Думська

Нещодавно вона добилася реконструкції пляжу для інвалідів, який незаслужено був забутий.

Вона одна з небагатьох депутатів своєї фракції БПП голосує проти, або утримується при голосуванні за скандальні рішення.

Тендітна та сильна жінка

Маленька, тендітна, але надзвичайно жорстка жінка, що може і роботягами керувати, і політичними справами займатися – Марина Лозовенко. Вона є депутатом фракції промерської "Довіряй ділам" і керівником великої будівельної компанії "Пік-строй", що отримує величезну кількість підрядів на ремонт доріг. Лозовенко, людина з команди Геннадія Труханова, не лізе за словом в кишеню та любить бути ексцентричною. Вдягнути на брифінг кардиган із людськими черепами – легко.

Лозовенко все одно, що скажуть про її вбрання

Фото: Південний кур'єр

У 2016 на Лозовенко "наїхав" навіть тодішній голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі, звинувативши її у збудуванні незаконної парковки на 13-й станції Фонтану та встановленні шлагбауму, але помилився – депутатка до цих жахів виявилася непричетною, просто Міхо спутав її із чоловіком зі схожим прізвищем.

Депутатка займає посаду заступника голови транспортної комісії та є головним спікером одеських дорожників, соратників Труханова. Відповідає вона і за "Ростдорстрой", і за "Пік- строй". Скарб, а не жінка. За такими плечима можуть ховатися всі чоловіки фракції.

Читайте також: Золота мерія та брильянтові тротуари: ТОП-5 тендерів мерії Труханова на фанастичні суми

Соратниця Ківалова з владними амбіціями

Ще одна жінка с владними амбіціями - Світлана Осауленко. Вона керує в міськраді фракцією Сергія Ківалова "Українська морська партія". Любов до політики привела її не тільки до депутатського мандату, а ще й познайомила з майбутнім чоловіком - членом виконкому Олександром Ахмеровим. Він очолює фракцію мера "Довіряй ділам" в Одеській облраді.

Світлана Осауленко отримала місце у комісії по комунальній власності. Саме в тій, яка виносила багато скандальних рішень міськради: про купівлю адмінбудівель колишнього заводу "Краян", продаж сотень приміщень, в тому числі, дитячого садочку на вулиці Сегедській. Практично ніколи вона не була проти.

Також вона прославилася тим, що відправляла двірників у Єгипет за часів, коли керувала ЖКС "Фонтанський". Серед них була і "Міс одеська барикада" Ніна Качановська, відома активістка Антимайдану.

Також нещодавно Світлана Осауленко добилася збільшення вдвічі депутатського фонду - тепер кожет депутат тратить мільйон на свій піар у окрузі.

Читайте також: Легалізований підкуп: Одеські депутати отримають по мільйону

Одіозна любителька соцмереж

Безумовно, особливе місце займає вірна соратниця Генадія Труханова, депутат мерської фракії "Довіряй ділам" Ірина Куценко (вона ж Єсинович до одруження). Не дивлячись на досить молодий вік, 32 роки, вона має за плечима чималий депутатський досвід та шлейф одіозних вчинків.

Вочевидь майстру спорту з тайландського боксу дуже важко стримувати себе на таких нудних заходах як сесії міської ради.

Так, ще у минулому скликанні депутатка у відповідь на те, що журналісти фіксували на камеру, як вона займається кнопкодавством, просто показала середній палець, так званий fuck. Все це потрапило в об'єктиви камер, і Куценко добряче перемили кісточки у ЗМІ.

Середній палець депутатки став темою для обговорення не на один день, про нього згадують і досі

Ще раніше соцмережі шокували відверті фотографії тієїж Ірини, яка у власному акаунті похизувалась прекрасною фігурою у купальнику. Пройшло декілька років, Куценко стала матір'ю, але скандали продовжують переслідувати її. Нещодавно саме вона виклала у Facebook світлину, де депутати фракції Труханова святкують Новий рік у пілотках радянських піонерів. Скандал був ще той.

Депутатка фото зі своєї сторінки видалила, проте користувачі соцмережі встигли його зберегти

Не зникло в неї і бажання демонструвати власні форми, що неодмінно викликає обговорення у мережі.

Зі студенток - в облраду

Олена Фокина є наймолодшою депутаткою міськради, їй лише 27 років, але молода жінка вже прославилася не погано. У 2011 році вона закінчила Національний Університет "Одеська юридична академія", факультет - "Міжнародні відносини та юридична журналістика" за спеціальністю – правознавство, а вже через пару років, у 2013, займалася розподілом комунальної власності в Управлінні обласної ради з майнових відносин на посаді головного спеціаліста відділу орендних відносин та приватизації. Отака кар'єра.

В міськраді вона теж займає одразу дві посади – заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка та голова транспортної комісії. Злі язики пов'язують це з близькістю до нардепа Дмитра Голубова, який є політичним партнером мера Геннадія Труханова.

Олену Фокіну пов'язують з поручителем мера Одеси Дмитром Голубовим

Нагадаємо, саме Голубов за рішенням Солом'янського районного суду Києва взяв на поруки одеського міського голову у кримінальній справі "Краяна". Він приходить до міськради, коли треба комусь парувати, наприклад нардепу Світлані Заліщук чи Мустафі Найему, які періодично з'являються у муніципалитеті.

Офіційно Олена Фокіна очолювала приймальню депутата, а зараз куплений Голубовим у нардепа Сергія Ківалова канал "Академія".

Прославилася депутатка тим, що виступала проти світлофора на вулиці Армійській, який встановлений перед школою. Фокіна вимагала прибрати світлофор і пішохідний перехід у зв'язку з тим, що вони створюють транспортні проблеми і приносять незручності автолюбителям.

"Завтра, боронь Боже, такі недодепутати, приберуть тротуари і всі переходи, вони то адже пересуваються на комфортабельних машинах, тротуари, переходи та інші об'єкти дорожнього господарства ім ускладнюють життя і створюють незручності, тут мабуть ключове - їм, - зазначив свого часу у Facebook радник начальника ГУ НП в Одеській області Руслан Форостяк.

Ось такі жінки працюють у депутатському корпусі міськради. Вони сильні і тендітні, йдуть на компроміси та добиваються свого різними методами. Слабкий пол, виявляється, не завжди слабкий.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"