Одеські депутати погодили мільярдний кредит

Щодня місту треба буде виплачувати шалені відсотки

Сьогодні, 4 жовтня, під час сесії Одеської міськради депутати підтримали рішення про взяття мільярдного кредиту у державному "Укргазбанку" під 17,5% річних. Про це повідомляє кореспондент Depo.Одеса.

Свої голоси "за" віддали 44 депутати. Проект не підтримали депутати від фракцій "Самопоміч" на "Опозиційний блок". Перед голосування депутати досить довго обговорювали проект. Так, депутат Віктор Наумчак запропонував перенести процедуру взяття кредиту на наступний рік, щоб його можна було використати. "Ми всі прекрасно розуміємо, що в цьому році більшість коштів засвоїти ми не зможемо, вже майже зима. Через це ми будемо платити величезні суми про відсотках – по півмільйона на день", - заявив він. Натомість депутат Олександр Іваницький зауважив, що кредит стратегічний, бо дозволить реконструювати системи теплоопалення. "Ми зможемо зекономити близько 100 мільйонів гривень на тепловтратах", - сказав він.

Згідно з рішенням міськради, велика частина коштів піде на управління капітального будівництва - 458 мільйонів. Гроші планується витратити на проектування ремонту школи на Маршала Говорова - 54 мільйони, ще 65 мільйонів на будинок для людей, які потребують поліпшення житлових умов, ремонт Будинку Руссова на 50 мільйонів, 65 мільйонів на фасади та багато інших будівель.

Другий напрямок - ЖКГ. На ремонт теплотрас по лінії "Теплопостачання міста Одеси" виділять 292 млн грн. Сума на ремонт ліфтів складає 100 мільйонів гривень.

Третій напрям - дороги. Всі 148 мільйонів отримає "Ростдорстрой", який обіціє відремонтувати Преображенську та тротуар на Рішельєвській.

Депутати фракції "Самопомоч", які виступали проти кредиту, закликали витратити більшу частину грошей дитячі садки. А депутат Віктор Наумчак, який назвав кредит несвоєчасним, вважає роботи з перекладки труб марними, так як вони ведуть до банкрута-Одеської ТЕЦ.

Нагадаємо, під час засідання бюджетної комісії кредит викликав жваві суперечки, депутати не погоджувалися з тим, що він вкрай необхідний місту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Мітки: #депутати