ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Справа Труханова: НАБУ навело 10 фактів у справі розтрати бюджетних коштів Одеси

Національне антикорупційне бюро України зібрало добірку фактів, які стосуються завданню збитків бюджету Одеси внаслідок купівлі мерією будівель колишнього заводу "Краян"

Depo.
22 лютого 2018 13:59
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Одеса, добірку НАБУ опублікувало на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, що мер Одеси Геннадій Труханов проходить у якості підозрюваного у справі щодо розтрати бюджетних коштів.

Факт 1. Вартість придбаної Одеською міською радою будівлі, що раніше входила до майнового комплексу ДП Завод "Краян", за 9 місяців зросла на 173,5 млн грн: на початку 2016 року приватна компанія придбала її за 11,5 млн грн, а вже у вересні 2016 року мерія Одеси сплатила за неї 185 млн грн.

Факт 2. Одеська міська рада профінансувала придбання будівлі за рахунок зменшення на понад 19 млн грн бюджетних асигнувань на галузь освіти та на більш ніж 36 млн грн – на галузь капітального будівництва.

Факт 3. Отримані від міської ради 185 млн грн фірма-продавець намагалася вивести через компанію з ознаками фіктивності. Детективи НАБУ, прокурори САП та Держфінмоніторинг завадили цьому та 21 грудня 2016 року домоглися арешту всієї суми предмету злочинного посягання.

Факт 4. У жовтні-грудні 2017 року один із депутатів Одеської обласної ради, який, за версією слідства, є бенефіціаром компанії-продавця будівлі, разом зі співучасником намагалися дати хабар детективу НАБУ в розмірі $500 000 в обмін на зняття арешту з рахунків компанії. Наразі депутат та його співучасник підозрюються у вчиненні злочину за ч.3 ст. 369 КК України. Зазначимо, що йдеться про депутата облради Олега Бабенка.

Факт 5. 18-19 грудня 2017 року детективи НАБУ отримали ухвали про проведення обшуків у ймовірно задіяних у корупційній схемі посадових осіб Одеської міськради. Проте вже 19-20 грудня 2017 року троє службових осіб ради, в тому числі і міський голова, виїхали за кордон і тривалий час в Україну не поверталися.

Факт 6. Загалом Одеський міський голова під різними приводами не повертався до України 57 днів.

Факт 7. У січні 2018 року вже на стадії досудового розслідування після отримання детективами ухвал на проведення обшуків у підозрюваних, після їхнього виїзду за кордон та фактично після повного виконання угоди купівлі-продажу, Одеська міськрада та компанія-продавець укладають додаткову угоду, згідно з якою вартість будівлі знижено більш ніж вдвічі – до 90 млн грн. Вказана угода досі не затверджена міськрадою.

Факт 8. 1 лютого 2018 року слідчий суддя Солом'янського райсуду Києва скасовує арешт частини коштів компанії-продавця у сумі 92,34 млн грн. 6 лютого за клопотанням прокурорів САП відновлено арешт усієї суми – 185 млн грн. 7 лютого у рамках розгляду скарги адвокатів на судову ухвалу від 21 грудня 2016 року той же слідчий суддя знову скасовує арешт коштів, накладений напередодні згідно з ухвалою від 6 лютого 2018-го. Прокурорами САП подано клопотання щодо арешту всієї суми предмету злочину.

Факт 9. 13 лютого детективи НАБУ повідомили про підозру вісьмом ймовірним учасникам злочину, при цьому чотирьом так би мовити "заочно" за місцем роботи – у порядку ст.278, ст.135 КПК України, оскільки на той момент їхнє місцезнаходження було невідоме. 14 лютого Одеський міський голова та його заступник повернулися в Україну та були затримані детективами НАБУ в аеропорту "Бориспіль".

Факт 10. 15 лютого 2018 року суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою внесення застави у розмірі 5 млн грн другорядним учасникам злочинної схеми – представникам приватних компаній, у той час як Одеського міського голову та його заступника, без участі яких, як вважають детективи, реалізація злочинного задуму була б неможливою, суд віддав на поруки народним депутатам України.

Більше за життя Одеси та області читайте на Depo.Одеса

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook