Три роки при владі: Як одеситам сидиться в парламентській опозиції та поза нею

У понеділок, 27 листопада, виповнилося три роки з того моменту, як народні депутати отримали мандати та приступили до виконання своїх повноважень

Три роки при владі: Як одеситам сидиться…

Depo.Одеса підводить підсумки роботи одеських нардепів. Ми вже писали про те, як відроджували країну представники фракцій "Відродження", як працювала за ці три роки одеські представники "Блоку Петра Порошенка" та "Народного фронту". Цього разу ми розповімо ще про чотирьох нардепів: двох "опоблоківців", одного представника фракції "Воля народу" та одного позафракційного депутата.

Загалом до Верховної Ради входить 16 народних обранців з Одещини. У фракції "Опозиційний блок", до якого загалом входять 44 нардепи, Одеську область представляють Сергій Ківалов та Микола Скорик. Серед 18 членів фракції "Воля народу" є лише один одеський нардеп – Іван Фурсін. Едуард Матвійчук взагалі не зміг вибрати, до кого йому приєднатися, і лишився позафракційним.

Загалом за три роки нардепи, про яких сьогодні йдеться, особливою активністю у сесійній залі не відрізнялися. Микола Скорик взяв участь у 14,66% голосувань, Едуард Матвійчук – у 10,22%, а Сергій Ківалов та Іван Фурсін лише у 8,7%.

За впровадження адміністративної відповідальності щодо пропаганди та виготовлення георгіївської стрічки не проголосував жоден з четвірки: Ківалов та Фурсін не стали натискати кнопки, а Скорік та Матвійчук були відсутні.

Під час голосування за медичну реформу "опоблоківці" проголосували проти, Фурсін не брав участь у голосуванні, а Матвійчук взагалі прогуляв засідання. Проект закону про освіту підтримав лише Фурсін, Ківалов не став голосувати за документ, а Скорік та Матвійчук були відсутні. З четвірки сьогоднішніх депутатів пенсійну реформу підтримав також один Фурсін, решта або не голосували, або були відсутні.

За відставку уряду Яценюка позитивно проголосував лише Едуард Матвійчук, решта нардепів були відсутні у сесійній залі під час голосування.

Тепер трохи докладніше про кожного.

Сергій Ківалов

Цей добре відомий Україні нардеп хоча і входить у фракцію "Опозиційний блок", проте не є членом однойменної партії, а очолює власну політ силу "Українська морська партія Сергія Ківалова". До того ж, у фракцію він увійшов не відразу, як отримав мандат у 2014 році, а тільки навесні 2016-го. До того часу був позафракційним.

Фото: Facebook/Сергій Ківалов

Ківалов є членом парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя

Протягом трьох років він пропустив, за даними письмової реєстрації, 27% пленарних засідань, причому більшість пропусків – з невідомих причин.

Що стосується законотворчої діяльності, то на рахунках нардепа майже 30 законопроектів, де він виступав автором або співавтором, проте жоден з документів так і не став чинним. Останній законопроект, до якого доклав руку Ківалов, був зареєстрований у ВР 17 жовтня поточного року, це проект Закону про юридичну освіту та юридичну (правничу) професію.

Протягом трьох років родина Ківалових обзавелася деяким майном. Так, у 2016 році на ім'я дружини нардепа Наталі була куплена нерухомість, яка в декларації Сергія Ківалова вказана як "інша будівля". Площа нерухомості, яку придбала родина нардепа в Одесі, складає понад 200 кв метрів, а вартість – 296 тисяч гривень, тобто один "квадрат" обійшовся у близько 1 480 грн.

У 2015 році на ім'я доньки Тетяни був придбаний Mercedes-benz S500 2010 року випуску, вартість якого "забули" вказати.

Подій та скандалів навколо Ківалова за ці роки сталося чимало: то до його "палацу Гарі Поттера" навідувалися "гості" з Автомайдану, то він збирався стати міським головою Одеси. У січні поточного року Сергій Ківалов відвідав церемонію інаугурації президента США Дональда Трампа, чим не забув похизувався в соцмережах. Нардеп навіть заявив, що особисто знайомий з американським президентом. Проте, подорожуючі на захід, Ківалов не перестає дивитися і на схід: так, разом з мером Одеси Геннадієм Трухановим він взяв участь у хресній ході з Одеси до Києва, яку організував Московський патріархат.

Також Ківалов ніяк не може позбутися сепаратистської по своїй суті ідеї створити в Одесі республіку "порто-франко", і у минулому році депутати його "Української морської партії" навіть створили у міськраді відповідну групу.

Микола Скорик

Інший "опоблоковець" від Одещини у Верховній Раді увійшов до фракції з самого початку її створення. У парламенті він входить у комітет з питань бюджету. За три роки у ВР Скорик, за даними електронної реєстрації, пропустив 39% засідань, за письмовою – 19%, причому більшість – з невідомих причин. Проте від виплати компенсації за оренду житла він жодного разу не відмовився.

Фото: Facebook/Микола Скорик

Протягом трьох років він подав понад 25 законопроектів, проте жоден з них не став чинним. Останній проект, зареєстрований у парламенті, датований 8 серпня поточного року і стосується змін у Бюджетному кодексі щодо продовження "дорожного" експерименту з фінансового забезпечення реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення до 1 січня 2020 року.

Скорик відомий в Одесі як ярий прибічник сепаратистів. У цьому році він через суд вимагав скасувати декомунізацію вулиць, яку провів колишній очільник Одещини Михайло Саакашвілі. Йому навіть загрожувало скасування депутатської недоторканності через побиття євромайданівців і журналістів у лютому 2014 року за Одеською облдержадміністрацією, проте Генпрокуратура не змогла знайти доказів. Врешті решт, у Раді, яка мала вирішити це питання, зняття депутатської недоторканності зі Скорика так і не було ініційовано.

Зазначимо, що якщо колега Скорика по фракції Ківалов товаришує з мером Геннадієм Трухановим, то сам Скорик, навпаки, виступає в опозиції до чинної міської влади і навіть порадив меру з усією командою піти у відставку.

І трохи про гаманець нардепа. У березні 2016 року дружина Скорика стала власницею TOYOTA LAND CRUISER 200 2014 р. в., яку було куплено за 600 тисяч гривень. Народний обранець у своїй декларації вказав, що користується цією автівкою дружини.

Іван Фурсін

Нардеп є головою підкомітету з питань банківської діяльності, взаємодії з Національним банком України, фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів. Іван Фурсін – один з головних прогульників у Раді: протягом трьох років, за даними письмової реєстрації, він був пропустив 67% парламентських засідань, при чому всі – з невідомих причин. Але, як і Скорик, своєчасно отримував компенсацію від держави на оренду житла у столиці.

Лише один законопроект, автором або співавтором якого виступає Фурсін, став чинним, загалом же на його рахунку з півсотні різноманітних проектів. Остання законодавча ініціатива, з якою виступив нардеп, була зареєстрована 23 жовтня поточного року і стосується змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо вимог до розміру статутного капіталу банку.

Фото: World News

У січні 2015 року Фурсін придбав автомобіль Audi A8L 2012 року випуску, за який заплатив 2,13 млн грн. Також протягом трьох років він взяв в оренду офіс та квартиру у столиці, і ще один офіс – у Ісаєвому Миколаївського району.

У поточному році нардеп подав декілька декларацій про суттєві зміни у майновому стані, а саме про декілька купівель у березні акцій АТ "Місто Банк" у ТОВ "Юнімакс".

Ну і ще один факт щодо фінансового стану бізнесмена Фурсіна. У минулому, 2016 році, латвійський банк Trasta komercbanka, акціонером якого був Фурсін, залишився без ліцензії через регулярні порушення у роботі. Проте оскільки банк не був надто впливовим, у Латвії не сталося якихось важливих змін у фінансовій сфері.

Едуард Матвійчук

Матвійчук - колишній голова Одеської області і єдиний нардеп від Одещини, який вирішив не входити в жодну фракцію. У парламенті він входить до комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Особливою активністю Матвійчук не відрізняється: загалом з початку роботи у Раді, за даними письмової реєстрації, він пропустив 40% засідань, за електронною – 46%.

Фото: Джеркало тижня

Більшість законопроектів, у розробці яких брав участь Матвійчук, стосується призначення позачергових виборів у різних населених пунктах України. Проте далеко не всі вони стали чинними – "пощастило" лише близько третині. Останній законопроект, співавтором якого є нардеп, також стосувався проведення позачергових виборів, цього разу – міського голови у Дергачах Харківської області. Документ був зареєстрований ще 7 липня поточного року, проте його як направили до профільного комітету, так він там і застряг.

На відміну від більшості своїх колег, Едуард Матвійчук не став власником автівок або нерухомості протягом останніх трьох років. Принаймні, даних про це у його останній декларації немає.

Ім'я Матвійчука майже не з'являється у ЗМІ, в Одесі його бачать не частіше, ніж в Раді. І це не дивно: вся нерухомість у нардепа в Ужгороді, звідки він і приїхав на Одещину. Проте хоча б один цікавий факт про позафракційного депутата таки є: у травні 2016 році він раптом очолив Центральний виборчий штаб блоку Юлії Тимошенко.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme