ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ківалов залишається кандидатом в мери Одеси, - КВУ

Заява Сергія Ківалова про відмову балотуватися на посаду мера Одеси не може мати юридичних наслідків
Depo.
12 жовтня 2015 17:31
ФОТО: depo.ua
Ківалов залишається кандидатом в мери Одеси, - КВУ
Ківалов залишається кандидатом в мери Одеси, - КВУ

Заява Сергія Ківалова про відмову балотуватися на посаду мера Одеси не може мати юридичних наслідків, пише Depo.Одеса з посиланням на "Думскую.net".

За словами експертів облорганізації Комітету виборців України, Ківалов буде присутній у виборчому бюлетені і юридично продовжує залишатися кандидатом на посаду мера Одеси з усіма витікаючими наслідками:

"Законом України "Про місцеві вибори" ст. 47 встановлено вичерпний перелік підстав для скасування реєстрації кандидата: з ініціативи самого кандидата чи партії, або за іншими обставинами: набуття чинності вироку суду щодо кандидата з особливо тяжкому злочину, злочину проти виборчих прав, корупційного злочину, вихід з громадянства України, визнання недієздатним , смерть, ліквідація місцевої організації партії, яка його висунула, порушення порядку висунення", - кажуть у КВУ.

При цьому Законом встановлено строки, в які виборча комісія, яка зареєструвала кандидата, може скасувати його реєстрацію на підставі або заяви кандидата про відмову, або партії (не пізніше ніж за 18 днів до дня голосування, ст. 47 ЗУ "Про місцеві вибори" ). 

Сергій Ківалов зробив свою заяву 10 жовтня, тобто вже після закінчення термінів, відпущених законодавцем для відкликання кандидатами своїх кандидатур за своєю ініціативою. Таким чином, на підставі заяви кандидата або партії виборча комісія вже не може скасувати реєстрацію кандидата, тому минув встановлений для цього законом термін (п.1, ч. 1, ст. 47 Закону України "Про місцеві вибори").

"Як ми бачимо, на сьогодні законні підстави у виборчої комісії для прийняття такого рішення відсутні, а значить штамп "вибув" щодо даного кандидата застосований бути не може", - коментує КВУ.

Нагадаємо, що народний депутат України, кандидат у мери Одеси Сергій Ківалов заявив, що знімає свою кандидатуру у вибори мера Одеси.

Інші новини з життя Одеси читайте на Depo.Одеса.