Три роки при владі: Як одеські депутати проявили себе в парламентській коаліції

Минуло три роки, коли 27 листопада 2014 року 16 народних депутатів від Одещини отримали мандати та почали свою роботу у Верховній Раді

Три роки при владі: Як одеські депутати…

До складу Верховної ради входить 16 народних депутатів, обраних виборцями від Одеської області, серед них – шестеро у складі фракцій "Блок Петра Порошенка" ("БПП") та "Народний фронт" ("НФ") увійшли у парламентську коаліцію "Європейська Україна". У минулому році коаліція, в яку входили окрім названих фракцій "Самопоміч", "Батьківщина" та "Радикальна партія Олега Ляшка", розпалася і залишилися фракції "БПП" та "НФ" удвох. Від Одещини до цих фракцій входять Дмитро Голубов, Олексій Гончаренко, Олександр Урбанський, Геннадій Чекіта ("БПП"), а також Євген Дейдей та Сергій Фаєрмарк ("НФ"). Зазначимо, що це найбільші фракції у парламенті – до "БПП" входить 138 нардепів, а до "НФ" – 81. Саме про те, як працювали ці представники Одещині у Раді протягом трьох років та якого майна нажили і йтиметься у матеріалі Depo.Одеса.

Активні та пасивні нардепи

До складу фракції "БПП" входить 138 нардепів, серед яких троє одеситів. До "НФ" увійшов 81 обранець, з них двоє представників Одещини.

Найчастіше під час парламентських засідань з представників "БПП" від Одещини голосував Олексій Гончаренко – свою позицію він висловив майже у 58,5% розглядів різноманітних питань та законопроектів. Трохи менше за нього голосував Олександр Урбанський – 56,5%. Геннадій Чекіта брав участь у 46,3% голосувань. А от Дмитро Голубов своєю активністю похизуватися не може, бо брав участь лише у 23,8% голосувань.

З двох представників у фракції "НФ" від Одещини Сергій Фаєрмарк був набагато активнішим від Євгена Дейдея під час голосувань – 51,1% проти 20,3% відповідно.

За відставку уряду Яценюка представники коаліції голосували наступним чином. Олексій Гончаренко та Геннадій Чекіта підтримали вираження недовіри Кабміну, Дмитро Голубов, як і весь склад фракції Яценюка "НФ", були відсутні на засіданні, а Олександр Урбанський утримався. Нагадаємо, рішення так і не було прийняте парламентом.

За впровадження адміністративної відповідальності за пропаганду та виготовлення георгієвської стрічки позитивно проголосували Олексій Гончаренко та Сергій Фаєрмарк, не голосували Дмитро Голубов, Олександр Урбанський, а Геннадій Чекіта та Євген Дейдей були відсутні.

При голосуванні за реформу медицини всі представники коаліції, за виключенням Геннадія Чекіти, проголосували позитивно. Останній знову був відсутній у сесійній залі.

Реформу про освіту підтримали Геннадій Чекіта, Олексій Гончаренко, Олександр Урбанський та Сергій Фаєрмарк. Під час голосування у залі засідання Дмитро Голубов та Євген Дейдей були відсутні.

За зміни в пенсійній системі теж не було єдності меж представниками коаліції: Голубов та Дейдей, хоча і були зареєстровані у сесійній залі, проте участі у голосуванні не брали. Решта проголосувала за проведення пенсійної реформи.

А тепер трохи докладніше про роботу та деякі події з життя кожного з представників парламентської коаліції від Одеської області, які відбулися за останні три роки.

Олексій Гончаренко

Народний депутат є заступником голови депутатської фракції "БПП". Також він входить займає посаду секретаря комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування та є членом постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Фото: "Фейсбук"/Олексій Гончаренко

За три роки, за даними письмової реєстрації, Гончаренко пропустив 56 пленарних засідань, з них з невідомих причин – 32. Останній законопроект, співавтором якого є нардеп, було подано 17 листопада, він стосується внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо суб'єктів добровільного об'єднання громад. Загалом Гончаренко є автором та співавтором близько сотні проектів законодавчих змін, з яких парламентарі прийняли майже третину. Більшість законопроектів, які були подані за участі заступника фракції, стосуються перейменування населених пунктів та призначення позачергових виборів у різних містах та селах країни.

Три роки роботи у парламенті виявилися дуже насиченими у плані скандалів, які вирували навколо Гончаренка. Пригадаємо деякі з них. Найгучніша справа, яка сколихнула всю країну, напевне - викрадення нардепа, яке сталося у лютому поточного року. Пізніше стало відомо, що викрадання як такого і не було, правоохоронці інсценували його щоб затримати осіб, які таки планували не тільки викрасти Гончаренка, але й катувати його. Підозрювані у злочині наразі знаходяться під слідством, покарання їм поки не призначене.

Фото: "Фейсбук"/Володимир Арьєв

А раніше, у лютому минулого року, в ЗМІ з'явилася інформація, що Гончаренко може стати міністром охорони здоров'я. З цього приводу одесити багато кепкували, пригадуючи, як в молодості нардеп працював медсестрою.

Один з останніх випадків, який стався з Гончаренко та привернув увагу суспільства – жбурляння у нардепа яєць біля будівлі Верховної Ради.

Згідно з декларацією за 2016 рік, у минулому році Гончаренко орендував у Києві квартиру площею майже у 80 "квадратів". У списках нардепів за 2017 рік, які отримують компенсацію від держави за оренду, його прізвища немає, проте у минулому році він активно отримував такі кошти: за рік на його рахунок надійшло 166 360 грн. Будь-яких інших великих придбань протягом трьох років Гончаренко не мав.

Дмитро Голубов

Нардеп є членом парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя. Протягом трьох років він, за письмовою реєстрацією, пропустив 78 засідань, з них 66 – з невідомих причин.

Фото: "Фейсбук"/Дмитро Голубов

За участі Голубова було зареєстровано майже 40 законопроектів, проте лише два з них парламентарі узгодили. Останній проект закону, у якому нардеп виступає у якості співавтора, був зареєстрований у квітні поточного року і стосується внесення змін до розділу ІV Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи).

Дмитро Голубов відомий своєю боротьбою проти колишнього очільника Одещини Михайла Саакашвілі та прихильністю до мера Одеси Геннадія Труханова. У минулому році, коли Саакашвілі ще керував регіоном, по місту неодноразово запускали "Дартомобіль" Голубова, з якого лунали агітаційні заклики проти керівника ОДА.

А от з мером міста у нардепа стосунки дуже близькі: вони разом саджають дерева, відкривають стадіони та приймають участь в інших піар-заходах. Навіть лозунг Голубова "Справам довіряють" копіює назву мерської партії "Довіряй справам".

Фото: "Фейсбук"/Дмитро Голубов

Що стосується статків нардепа, то у цьому році він прикупив 4 376 біткойнів, на які витратив понад 32,8 млн гривень. За даними ЗМІ, він посідає другу сходинку у рейтингу криптомільйонерів, поступаючись своєму колезі Олександру Урбанському.

З 1 вересня Голубов орендує номер площею майже 19 кв м у готельному комплексі "Київ", яке належить управлінню справами Апарату Верховної Ради. Зазначимо, що нардеп, на рахунках якого лежать понад $208 000, не рахуючи крипто валюти, справно отримує компенсацію за оренду цього житла. Окрім того, згідно з його декларацією, за 2016 рік він отримав також майже 170 тисяч гривень у вигляді компенсацій на відшкодування витрат, пов'язаних з його депутатською діяльністю.

У травні 2015 року Голубов став власником знаку для товарів і послуг = написання його прізвища англійською мовою. Проте скільки грошей він витратив на таку забаганку нардеп не вказав.

Олександр Урбанський

Цей депутат у ВР очолює підкомітет з питань морського і річкового транспорту, а також є заступником члена Української частини Парламентського комітету асоціації. Протягом трьох років роботі у парламенті він пропустив понад сто засідань, з яких 82 – з невідомих причин.

Фото: "Фейсбук"/Олександр Урбанський

Урбанський виступав автором та співавтором близько 40 законопроектів, з яких лише чотири стали чинними документами. Останній проект законодавчого акту, до створення якого доклав нардеп руку, був поданий до парламенту 22 листопада поточного року і стосується внесення змін до Закону України "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації".

Олександр Урбанський є братом голови Одеської облради – Анатолія Урбанського, з яким нерідко подорожує до округу, від якого його було обрано до ВР, та позує перед камерами. А ще він, як ми вже казали, очолює рейтинг крипто валютних мільйонерів. У цьому році він прикупив 5328,1217 одиниць біткоінів, витративши на них понад 40,5 млн гривень.

Окрім того, у жовтні 2015 року родина Урбанських купила в Одесі квартиру площею у 300 "квадратів" за "якісь" 130 тисяч гривень. Це видається смішним з оглядом на те, що вже наступного, 2016 року, дружина нардепа Наталя стала власницею гаражу площею 23,4 кв м, який обійшовся їй майже у 148 тисяч гривень. Чи то квартира в них така занедбана, чи гараж розташований у елітному районі та має найсучасніший ремонт – невідомо.

Також у декларації Урбанського вказані дві автівки, які були придбані протягом останніх трьох років. Першу, Range Rover Sport, купила його дружина у 2015 за 2,076 млн грн; друга, AUDI Q7, вартістю майже 2 млн грн була взята нардепом в оренду у наступному, 2016 році. Її власником вказано ТОВ "Південний сенат".

Криптовалютник Урбанський, як і його колега Голубов, не відмовлявся від компенсацій на оренду житла, а також отримував виплати по відшкодуванню витрат на депутатську діяльність.

Геннадій Чекіта

У нардепа у парламенті чимало різноманітних посад, проте зупинимося на основних: він очолює підкомітет з питань цін і тарифів, ціноутворення, регуляторної політики, кооперації, захисту прав споживачів комітету ВР з питань економічної політики; є членом спеціальної контрольної комісії ВР з питань приватизації та заступником члена Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС - Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ). За три роки у парламенті Чекіта пропустив 99 засідань, з них без поважних причин – 66.

Фото: "Фейсбук"/Геннадій Чекіта

Чекіта є автором та співавтором понад 50 законопроектів, з яких лише чотири стали чинними. Останній проект, над яким працював нардеп, зареєстрований 17 листопада поточного року і стосується внесення змін до Закону України "Про автомобільні дороги" щодо аудиту безпеки автомобільних доріг.

У минулому році він подав документи на конкурс на посаду керівника Одеської ОДА, проте потім зняв свою кандидатуру. Своє рішення Чекіта пояснив тим, що в нього залишилося ще багато питань, які потрібно вирішити разом з виборцями.

Протягом останніх трьох років якихось суттєвих змін у статках нардепа не відбувалося. Проте він справно отримував компенсацію за оренду житла у столиці, відшкодування за виконання депутатських повноважень та компенсацію вартості проїзду по Україні.

Євген Дейдей

Нардеп входить в комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Фото: View

Варто зазначити, що за три роки роботи у парламенті, Євген Дейдей, згідно з електронною реєстрацією, пропустив 60% засідань, за письмовою цей показник значно нижчий – 44%. Проте, незважаючи на таку "активну" роботі у Раді, Дейдей своєчасно отримував компенсацію за оренду житла у Києві.

Найгучнішим скандалом, пов'язаним з іменем одеського нардепа, стало звинувачування його у незаконному збагачені. Цього року у Генпрокуратурі звинуватили Дейдея в тому, що він разом з дружиною незаконно придбав майна на 6 млн грн. Витрати родини порахували до копійок. "Встановлено, що при документально офіційно підтвердженому доході народного депутата Дейдея Євгена та його дружини за період з 1.06.2009 по 31.12.2016 в розмірі 1 440 705 гривень, останній набув у спільну сумісну власність активів на суму 6 393 993,06 грн", - коментував на початку липня генпрокурор Юрій Луценко.

НАБУ вимагало провести перевірку фінансів нардепа, проте суд відмовив у справі, оскільки призначення податкових перевірок, на його думку, не належить ні до слідчих дій, ні до заходів забезпечення кримінального провадження.

Залишимо справу про незаконне збагачення фахівцям і глянемо, чим "прибарахлилася" родина Дейдея за останні три роки, коли він став нардепом. У 2015 році дружині та дочці народного обранця було куплено дві новенькі автівки однієї моделі AUDI Q7, правда, доньчина машина виявилася на 5 тисяч дорожчою від материної. У грудні 2016 року Дейдей орендував у Києві квартиру площею у 148,3 кв м, за оренду якої, як вже згадується, отримує від держави компенсацію.

Сергій Фаєрмарк

Нардеп є головою підкомітету з питань господарського законодавства, антимонопольної політики, розвитку економічної конкуренції комітету з питань економічної політики. За три роки він пропустив 17% парламентських засідань, більшість яких – з невідомих причин.

Фото: World News

Сергій Фаєрмарк брав участь у розробці близько 40 законопроектів, з яких чинними стали лише п'ять. Останній документ, співавтором якого він виступив, був поданий до ВР 6 жовтня поточного року і стосувався змін до деяких законів України щодо забезпечення оздоровлення дітей та реабілітації інвалідів.

У гучних скандалах Фаєрмарк помічений не був. У минулому році йому пророкували посаду міністра інфраструктури, проте міністерський портфель він так і не отримав.

Що стосується статків нардепа, то протягом трьох років якихось суттєвих змін у нього не відбувалося, не враховуючи того, що він, як і багато інших нардепів, орендував готельний номер у комплексі "Київ", на оренду якого отримує від держави компенсацію. Також Фаєрмарк взяв в оренду приміщення у 9 "квадратів" для розміщення своєї громадської приймальні в Одесі.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme