Одеський календар: 21 листопада народився легендарний футболіст Цона

Михайло Малхасов – один з найтехнічніших гравців України

Одеський календар: 21 листопада народивс…
Київське "Динамо", 1929 рік

В Одесі у 21 листопада 1909 року народився Михайло Малхасов, який став легендарним футболістом. Він виділявся філігранною технікою, бездоганним володінням м'ячем, кмітливістю, вмінням завершити атакуючу комбінацію. У день народження легенди Depo.Одеса нагадує, ким він був.

У футбол почав грати у команді "Чорне море" у 1921 році, після чого був одним з лідерів найсильніших команд чемпіонату Одеси 1920-х років — "Местрана" і "Кожтреста", у складі яких ставав чемпіоном міста. Також він грав у київському, одеському та іванівському "Динамо", московській "Промкооперації" (нині "Спартак"). У 1939 році Цона, як називали його одеські вболівальники, завершив активну ігрову кар'єру, ставши граючим тренером своєї команди, а після війни працював адміністратором, тренером і начальником команди. У 1948 році Малхасов значно розширив свій футбольний дивізіон, ставши суддею республіканської категорії.

У 1930 і 1933 роках під № 3 Малхасов входив до числа 33 найкращих футболістів СРСР на позиціях правого напівсереднього (1930) і правого крайнього (1933).

Щодо призвіська Цона, то Малхасов сам не знав, чому вболівальники його так називали, проте не заперечував ніколи. Попри свою популярність серед вболівальників, він був дуже скромною людиною. Також Малхасов викликав чималий інтерес у представниць жіночої статі.  

Читайте також: Одеський календар: Незламний пам'ятник Воронцову вистояв понад 150 років

Читайте також: Одеський календар: 19 листопада народилися біолог-еволюціонист та "батько" трикутного інтеграла

Читайте також: Одеський календар: 18 листопада народився засновник богадільні добросердних сестер

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"