Одеський календар: 19 листопада народилися біолог-еволюціонист та "батько" трикутного інтеграла

Цей день подарував світу чимало видатних людей, і серед них біолог-еволюціонист Олександр Ковалевський та математик Михайло Бродський, які жили, працювали та проводили наукові дослідження в Одесі

Одеський календар: 19 листопада народили…

Depo.Одеса підготувало коротку довідку про видатних науковців.

Ковалевський поклав початок порівняльної ембріології

Олександр Ковалевський народився у 1840 році у Динабурзькому повіті, Вітебської губернії. Освіту здобував у Петербурзькому університеті. У різні роки був професором Казанського, Київського та Новоросійського університетів. А у 1877-1878 роках обіймав посаду проректора Новоросійського університету. У 1890 його обрали дійсним членом Петербурзької академії наук і водночас професором Петербурзького університету. З 1898 року обіймав посаду директора Севастопольської біологічної станції.

Своїми працями Олександр Ковалевський разом з Іллєю Мечниковим поклав початок порівняльній ембріології і фізіології як науковій дисципліні, що ґрунтується на історичному принципі. Головний висновок досліджень Ковалевського полягав у тому, що загальний спосіб розвитку виявляють не представники одного якого-небудь класу, а всі групи тваринного царства — хребетні та безхребетні.

Бродський ввів поняття трикутникового інтегралу

Михайло Бродський народився у 1913 році в Одесі. У 1936 році закінчив фізико-математичний факультет Одеського державного університету і до 1939 року навчався в аспірантурі при кафедрі геометрії держуніверситету. В той же час  працював вчителем математики в одеській середній школі № 92, асистентом кафедри геометрії Одеського держуніверситету.

В 1942—1945 роках перебував у лавах Червоної Армії, воював у складі частин 3-го Українського фронту. Приймав участь у визволенні від нацистських окупантів України, Румунії, Угорщини, Австрії. Після війни Бродський працював доцентом кафедри математики Одеського інституту інженерів мукомельної промисловості. У вересні 1946 року перейшов до Одеського державного педагогічного інституту імені К. Д. Ушинського, де  до липня 1984 року працював доцентом, завідувачем кафедр математики, вищої математики, геометрії, професором кафедри геометрії.

Наукові дослідження, якими займався Бродський, стосувалися спектральної теорії несамоспряжених  операторів у гільбертовому просторі, теорії їхніх трикутних і жорданових зображень, теорії характеристичних матриць-функцій. Увів поняття "трикутникового інтергралу".
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"