Стерненко розбрату та історичне згарище: Через що ламали списи одеські депутати

Майже вісім годин тривала у середу, 17 березня, п'ята сесія Одеської міської ради

Ольга Циктор
Екс-шеф-редактор регіональної редакції Depo.Одеса
Стерненко розбрату та історичне згарище:…
Сесія Одеської міської ради 17 березня. Джерело: пресслужба мерії

На пленарному засіданні традиційно не обійшлось без конфліктів, крилатих фраз та неочікуваних заяв. Найважливіші моменти з сесії зібрав Depo.Одеса

Партія Шарія та спроба піару на Стерненку

Сергій Стерненко в Приморському райсуді Одеси

Перші 40 хвилин сесії ознаменувались конфліктом між головою засідання Геннадієм Трухановим та лідером фракції "Партія Шарія" Іллею Фрейманом. Останній намагався подати проєкт рішення на сесію щодо звернення Одеської міської ради до генпрокурора України, міністра внутрішніх справ та голови Верховної Ради, голови Верховного суду про те, щоби нівелювати тиск на суд у справі Сергія Стерненка. Проте юридичний департамент відмовив йому в реєстрації. Директор юрдепартаменту Інна Поповська повідомила, що рішення Фрейман подав в останній день і його навіть не розглянули на погоджувальній раді. На це лідер фракції "Шарія" зазначив, що раніше певні питання приймались взагалі в ніч перед сесією, а в його ситуації має місце упереджене ставлення. 

В довготривалий й беззмістовний конфлікт почали втручатись й інші депутати. Зокрема Олексій Потапський від "Європейської солідарності", зазначив, що в питанні його колеги немає ніякого сенсу, а присутній лише політичний піар. Своєю чергою Богдан Гіганов сказав, що якщо мер має бажання вислухати Фреймана, то йому б варто дати слово. 

Врешті лідер фракції "Шарія" повідомив, що хоче внести з голосу до порядку денного проєкт рішення щодо Стерненка. Позицію свою депутат пояснив тим, що подібні звернення подавали й інші міськради, а Одеська в цій справі має чи абияке значення й не може залишатися осторонь.

Читайте також: В Одесі суд виніс обвинувальний вирок по справі Сергія Стерненка.

"Ну що, голосуйте проти, я хочу на це подивитись" – виголосив Фрейман, на що Труханов традиційно коротко відповів "А де ви були, коли гриміло" й "ви розводите бурю в стакані". Врешті до порядку денного це питання не внесли, натомість залишили його на кінець засідання для депутатських запитів. Проте й тут Фреймана успіх не очікував – "за" проголосували лише 14 депутатів. 

Ситуація зі Стерненком на сесії добре зобразила настрої, котрі панують серед громадськості всієї Одеси. Частина діячів використовують засудження активіста для власного піару, інші ж просто залишаються осторонь. 

Згоріла будівля коледжу нарешті знайшла "добрі руки"

Будинок Асвадурова в Одесі

Не менш важливе питання, яке підняли на сесії, стосувалось колишнього прибуткового будинку Асвадурова в Одесі, що відомий громадськості як будівля згорілого коледжу на Троїцькій. Цей об'єкт є пам'яткою культурної спадщини місцевого значення. Внаслідок пожежі будівля перебуває в аварійному стані, потребує консервації, реконструкції, та разом з тим заважає проїзду транспорту по вулиці Троїцькій. Проте щодо того, хто повинен займатися реконструкцією будівлі, вже другий рік точаться суперечки.

Власником будівлі є Міністерство освіти України, якому, здається, доля будівлі байдужа. Ні грошей, ні сил на відновлення пам'ятки вони не збирались витрачати. Проте в МОН вирішили передати будівлю у комунальну власність, тобто на баланс міської ради. Депутати на сесії підтримали це рішення й згодились взяти будинок на безоплатній основі.

Читайте також: Роковини пожежі в Одеському коледжі: Хто відповість за 16 смертей у вогні й під завалами.

Депутат від "ОПЗЖ" Роман Сеник зазначив, що якщо й погоджуватись взяти будівлю на баланс міста, то лише зі збереженням цільового призначення – навчально-виховного закладу. Адже будинок перебуває в аварійному стані й не факт, що відновити його справді вдасться. А в разі, якщо коледж доведеться зносити, то збереження цільового призначення убезпечить від побудови на його місці чергової висотки. Сеника підтримали й інші депутати.

Проте на це Труханов відповів, що будівлю в центрі міста можна використати й в інших, не менш корисних, на його погляд, цілях. Він наголосив на тому, що люди, котрі працюють в Одеському архіві, ледь не щодня ризикують життям, адже він перебуває також в аварійному стані. Й архів, до прикладу, можна було б розмістити в будівлі на Троїцькій.

Також мер зазначив, що зараз йдеться лише про взяття будівлі у власність, й про цільове призначення говорити зарано, адже місто взагалі не має коштів на фінансування реконструкції. Це рішення покладе початок вирішення долі згорілої будівлі. Понад рік МОН, яке було незацікавлене в будь-яких роботах щодо неї, ігнорувало будівлю, яка несла незручності та загрозу жителям Одеси. Влада ж міста зацікавлена в цьому більше. Залишається спостерігати й сподіватись, що на місті трагедії справді не виросте чергова висотка.

Прибутковий будинок Руссова більше неприбутковий

Одну з найвідоміших архітектурних пам'яток Одеси – будинок Руссова – рішенням депутатів включили до переліку об'єктів комунальної власності другого типу. В цю категорію входять об'єкти, котрі здаються в оренду лише громадським чи соціальним структурам без проведення аукціону. А це означає, що будь-яка підприємницька чи комерційна діяльність в будівлі не проводитиметься. Жодних офісів, готелів, ресторанів чи інших раніше запланованих закладів там не буде. 

Аварійна будівля була реставрована коштом громади. Замовником робіт виступило Управління капітального будівництва Одеської міської ради. Одеська мерія виділяла кошти на будинок Руссова в великих розмірах декілька разів таким чином, що кінцева вартість ремонту щоразу здорожчувала. Реставрація пам'ятника загалом обійшлась в 150 мільйонів гривень за основним тендером.

Читайте також: Минула краса та туманне майбутнє: Що лишилося від унікального будинку Руссова в Одесі.

Проти такого рішення знову ж таки виступив депутат Сеник. Він зазначив, що одесити витратили на реставрацію пам'ятника значні кошти, а отже доцільно було б намагатись їх повернути. Підприємці чинили б свою діяльність на правах оренди, й разом з тим сплачували податки в казну міста. Сеник запропонував перевести об'єкт до першого типу та передавати в оренду з конкурсом. Другий тип не приносить прибутку й передається без аукціону. Проте поправку депутата не підтримали й 52 голосами таки віддали будинок Руссова майже на "благодійність". Таким чином, жодного прибутку місту з витрачених на реставрацію мільйонів від будівлі не повернеться.

Бюджетні зміни: кому скільки виділили

Будинок, що обвалився на Ніжинській, 16

На сесії депутати також проголосували за зміни до бюджету на 2021 рік. Зокрема, замість заявлених раніше 300 тисяч, на розробку проєкту ремонту будинку на Ніжинській, 16, виділили 500 тисяч гривень. Фасадний флігель будинку на вулиці Ніжинській, 16 завалився близько третьої ночі 1 березня. Нагадаємо, будівля – історична пам'ятка в центрі Одеси, прибутковий будинок Стрітенської церкви 1879 року побудови. 

Окрім цього, з бюджету міста виділили 10 мільйонів гривень збитковому комунальному підприємству "Теплопостачання міста Одеса". Директорка підприємства Анна Познякова заявила, що гроші підуть на розробку схеми теплопостачання в місці. Також вона повідомила, що документ є вкрай важливим й допоможе оцінювати ситуацію з теплопостачанням в місті й сприяти процесу його модернізації.

Також депутати на сесії проголосували "за" виділення трьох гектарів землі для будівництва та обслуговування житлових приміщень для членів сімей військовослужбовців, які загинули за незалежність України. Територію виділять на Жеваховій горі.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme