Земельні підсумки року в Одесі: Санаторії - під забудову, нові "гетто" та узбережжя без правил

В Одесі 2018 рік виявився плідним на земельні рішення: майже під час кожної сесії депутати Одеської міськради роздавали земельні ділянки 

Земельні підсумки року в Одесі: Санаторі…

В Одесі запланували дуже багато рішень під нові забудови, в тому числі, на території колишніх санаторіїв та на узбережжі. Окрім того депутати Одеської міськради визначили нові райони, які будуть розвиватися - так це називають самі обранці - найближчим часом. Depo.Одеса вирішило пригадати, яким був вже минулий рік Собаки, та що втратили одесити за цей час.

Скандальна зима: "Прощавай, "Чкаловський" та "Привіт, новий мікрорайон на Таїрова"

Лютнева та березневі сесії принесли низку цікавих новин у земельних питаннях. Найскандальніший проект початку року – забудова схилів під санаторієм ім. Чкалова. ТОВ "Чкаловський-інвест" отримало 3,2 гектара схилу під низку капітальних будівель і літні тіньовики. На жаль, не було шезлонгів, бо під них, мабуть, змогли б ще стільки ж землі відвести.

Скріни схем розташування відведення земельної ділянки із трансляції під час сесійного засідання

Кінцевими бенефіціарами компанії значаться громадяни Кіпру, а сама фірма була створена лише в липні 2017-го. Але це не завадило відвести їй землю.

Скрін із сайту youcontrol.com.ua

Також у лютому почалася активна видача земельних документів під новий квартал "Скай-Сіті". Компанія "Будова" вже почала зводити тут дві черги будинків у 24 поверхи. Загалом же багатоповерхівок буде приблизно 80 - це як мінімум. Практично всю землю фірма ТОВ "Транском Буд" цієї групи компаній на Варненській отримала від "Теплопостачання міста Одеси" та КП "Міськзелентрест".

Скрін із сайту Одеської міськради

Також минулої зими був закладений комплекс багатоповерхівок на Черьомушках від ТОВ "Шторм Джей.Сі" на вулиці Героїв Крут (вул. Валентини Терешкової), 27-б, в 1,0103 гектара. Сім будинків тут збирається будувати фірма, пов'язана з дружиною депутата Василя Єремії Ірини Шаброй, тому Єремія навіть заявив про конфлікт інтересів і не голосував.

Скрін із сайту Одеської міськради

Гаряча весна: розпроданий табір та торгівельний центр навколо мерії

Вже весною депутати активізувалися і почати гектарами роздавати землі по всьому місту. Так, ТОВ "Амберелітбуд" на вулиці Авдєєва-Чорноморського, 7, отримало в оренду землю цілого дитячого табору в 56 "соток". В документах йдеться про те, що ділянка призначена для експлуатації та обслуговування будівель і споруд курортного і оздоровчого призначення і віддається в оренду терміном на 20 років. Тут, за деякими даними, теж буде забудова. Табір давно прийшов у занепад, бо кондитерська фабрика, яка є його власником, його закинула.

Також Одеський державний університет внутрішніх справ отримав у постійне користування 1,052 гектара землі в провулку Сабанському, 4, для експлуатації та обслуговування будівлі університету і допоміжних приміщень. Тут, в самому центрі міста, вже восени почали будувати поки що невідому за призначенням будівлю.

А ось у квітні 10,45 "соток" біля самого входу в реконструйований Преображенський парк отримала одеситка Олена Помазан під обслуговування майнового комплексу кафе "Ольвія" - на 15 років. Заклад розташований за адресою Мечникова, 55-б, і довгі роки стояв закинутим, а з часом відійшов за борги "Дельта-банку". Останній наприкінці 2017 року продав на торгах цю нерухомість підприємцю за 7 мільйонів 314 300 гривень, що на 10% нижче за стартову ціну.

Тим часом залишається відкритим питання, чому не оформили відведення землі парку раніше або одночасно із зазначеним рішенням, щоб захистити парк від нових відводів землі у приватні руки.

Також весною ТОВ "ТрансРегіонІнвест-Україна" отримало невеличку ділянку в 4,6 "сотки" по вулиці Ланжеронівська, 2/1. Тепер тут відкрита дорога для будівництва на схилах гігантського торговельного центру, який буквально оточить всю мерію на Думській. Нагадаємо, що раніше ця фірма отримала гектар землі на вулиці Приморській, а тепер ще 4,6 "сотки" по Ланжеронівської, і також на 49 років.

Фото: etcetera.media

Яскраве літо: старт забудови Міжрейсової бази моряків та депутатські автосалони

У червні в Одесі визначилася ще одна тенденція - початок передачі в приватні руки та, скоріш за все, повної забудови Міжрейсової бази моряків та санаторія "Україна". Йдеться про планомірне оформлення землі для "Словенсько-української компанії "ДМ Консалтинг" за адресою Французький бульвар, 54, 54/6, 54/16 для будівництва, обслуговування та експлуатації частини цілісного майнового комплексу санаторію" Україна", а також території по вул. Академічній, 30. Тут будівництво проводитиметься через "КП "Міське капітальне будівництво".

Також влітку депутати змінили цільове призначення земельної ділянки на вулиці Львівській, 15, розміром у 80 "соток" - тепер вона призначена для будівництва і експлуатації багатоповерхового житлового комплексу з відкритим паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями. А раніше тут розміщувався інтернат для дітей зі слабким зором. Одеська облрада ще у 2004 році передала цей заклад приватним структурам за умов поліпшення іншої частини інтернату.

Також в липні два депутати Одеської міськради від фракції "Довіряй ділам" отримали землю для своєї компанії "Віннер Одеса", а саме 57,68 "сотки" за адресою вул. Михайла Грушевського, 39-б, 39-2, 39/3 для експлуатації та обслуговування будівель автосалону та благоустрою території. В засновниках фірми значаться Наталя Шумахер і Юлія Іваницька, це - дружини двох впливових депутатів, Юрія Шумахера та Олександра Іваницького.

Скріни з Опендатабот

Санаторний скандал: осінні "битви" у міськраді

Восени стала очевидна ще одна тенденція – масове відведення землі під церкви Московського патріархату. Таких рішень було, як мінімум, три, і перше - на Французькому бульварі, 46. Тут розташована Церква Святих мучеників Адріана і Наталії. Московський патріархат отримав невелику ділянку в 14 "соток".

Але найскандальнішими були питання забудови санаторіїв "Молдова", що в Аркадії, та "Червоні зорі" на 9-й станції Великого Фонтану.

Фото: Depo.Одеса

Територію в 5 гектарів санаторію "Молдова" відвели фірмі з кіпрськими корінням ТОВ "Макстгрупп" для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель санаторію з приміщеннями торговельного призначення та громадського харчування, причому фірма-контролер була створена три місяці тому на "Сенвіліа-інвест Україна" зі статутним фондом в 5 тисяч гривень. Фірма зареєстрована на Кіпрі.

Скрін: Опендатабот

"Власники купили будівлі в Молдові на аукціоні. Судилися за документами в Молдові і Україні. Підтвердили права власності. Призначення використання землі - санаторій", - зазначив голова земельної комісії Олег Бриндак.

З більшою часткою ймовірності цільове призначення ділянки може помінятися на стадії оформлення документації.

Варто зауважити, що з проханням зняти питання з розгляду сесії до Одеської міськради зверталося навіть консульство республіки Молдова, але в мерії не звернули на це уваги, давши старт відведенню землі.

Ще одне відведення санаторію, куди серйозніше - ТОВ "БУДЛАЙФ інвест" отримало санаторій "Червоні зорі" за адресою Бернардацці, 4/6, що займає площу у 4 гектари. Дане питання викликало чималий резонанс, оскільки на цій території поховано багато відомих одеситів, у тому числі архітектора Дмитренка, є скит і церква, а також багато важливих об'єктів історії Одеси.

Справа про відчуження землі санаторію триває не один рік. За словами депутата міськради Ольги Квасницької, громада могла прийняти її в комунальну власність і зробити там парк, але замість цього землю оформляє приватна фірма. 11 тисяч квадратних метрів будівель були придбані за 150 тисяч гривень жителем Донецька Вадимом Тарасенком, однак згодом він їх передав у вказане ТОВ, засновником якого був. У грудні 2017 року засновник змінився, ним стала одеситка Лариса Колбасюк.

Слід зазначити, що проти відводу протестує "Укрпрофоздоровниця", яка називає відведення рейдерським захопленням.

Також аврто нагадати, що восени депутати погодили виділення 2,5 гектарів землі на 6-й станції Великого Фонтану для нового будівництва квартир для військових на землях Міноборони, які передасть ППФ "Ассоль" та "Кіод" за договорами інвестування. За попередніми даними, тут буде будувати житло фірма "Стікон".

Були восени і корисні для громади питання – землі парку Лузанівка поєднали у єдину зелену зону. Раніше в мерії планували побудувати тут концертно-виставковий комплекс, але не склалося. Земля віднесена до природно-заповідного фонду, тому 27 гектарів парку Лузанівки не будуть ділити на шматки.

І доленосним рішенням стали перші відводи землі в Одесі військовослужбовцям, які брали участь у боях на Донбасі. Депутати погодили такі відводи в районі Жевахової гори. Першими отримають "сотки" землі в Одесі родини, які втратили годувальників. Зазначимо, що на честь бійців В'ячеслава Кирилова і Олександра Кутузакія в Одесі названі вулиці, саме їхні рідні й отримають землю.

Холодний грудень – битва за узбережжя

У грудні в Одесі боролися за межі узбережжя, які намагалися визначити буквально за тиждень до проведення чергової сесії. Так би мовити, на швидку руку. Земельна комісія затвердила проект землеустрою для організації та встановлення меж земель водного фонду і водоохоронної зони вздовж Чорного моря на території Одеси. Крім законів розробники враховували і вирізали всі об'єкти приватної власності, тому прибережна зона фактично збіглася з піском. Різниця - в 1 гектар. Прибрежна зона - 70 гектарів, а пляжна - 69, хоча до земель водного фонду віднесені більш ніж 6 тисяч гектарів. За даними громадського діяча Юрія Нікітіна, така зона повинна становити мінімум 210 гектарів. Але після скандалу, який розгорівся у соцмережах, питання зняли, а Одесу залишили без встановлених меж узбережжя.

Ще під кінець року депутати відвели 42 "сотки" території Одеського заводу шампанських вин за адресою Французький бульвар, 36/1, 36/2 і 36/3 для ТОВ "Вермей", яке головною своєю діяльністю у статуті вказало: "будівництво житлових і нежитлових будівель" .
Засновником фірми значиться інше підприємство - "Руником інвест", а кінцевим бенефеціарним власником є Сергій Чайчук. Саме ця фірма і засновник є забудовником житлового масиву під Одесою "Райдужний", на який часто нарікає мерія як на джерело багатьох проблем.

Таким був земельний рік 2018. Далі буде…

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme