З Одеси до Києва бігом за 11 днів: Одесит розпочав марафон на підтримку людей з інвалідністю

Атлет з Одеси Іван Єфанов збирається пробігти 542 кілометри задля привернення уваги до людей з особливими потребами

З Одеси до Києва бігом за 11 днів: Одеси…

Сьогодні, 26 вересня, з Приморського бульвару в Одесі взяв старт на Київ одеський атлет Іван Єфанов, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Пушкінську".

До Єфанова приєдналася дюжина одеситів, які пробіжать перші 50 км. Як розповідає сам атлет, ідея такого марафону почалася з жарту. Його друг збирався допливти по Дніпру з Києва до Херсона. Іван сказав йому: "Якщо ти пропливеш, я пробіжу з Одеси до Києва". На що той порадив йому почати готуватися.

Готуватися Іван почав за пів року до забігу. У програму підготовки входили і різні види тренувань, і спеціальне харчування, і режим сну. Але, як він сам зізнається, найнеобхіднішої була психологічна робота. "Дистанція більш важка психологічно, ніж фізично. Фізично все зрозуміле: є інструмент – тіло, воно працює за певними правилами. З свідомістю набагато важче. Такі тривалі циклічні сверхнагрузки зазвичай призводять до певних внутрішнім діалогам. Мозок включає захисний механізм, він говорить про те, що тобі загрожує серйозна криза. І ця перепона дуже відчутна", – зізнався спортсмен.

Марафон має завершитися за 11 днів. Гроші, які будуть зібрані під час забігу, підуть на реабілітацію одесита Михайла Радченка, який чотири роки тому потрапив у ДТП. Його батьки не тільки вклали всі свої сили на допомогу синові, але ще і створили зал фізичної терапії "Motus", в якому проходять реабілітацію такі ж діти і дорослі.

Своїм вичнком Єфанов вирішив привернути увагу до проблем людей з інвалідністю. "У нас не облаштовані міста, люди байдужі до проблем людей з інвалідністю. Здебільшого нам простіше відсторонитися від цього, ніж взяти посильну участь. У вашому будинку може бути інвалід, і, можливо, у вашій парадній навіть немає пандуса", – каже він.

Фінішує Іван Єфанов 6 жовтня у Києві. Останні 42 кілометри він пробіжить на 10-му київському марафоні Wizz Air. Там же зафіксують його забіг, як Національний рекорд України.

Підтримати Івана і Мишу можна, перевівши будь-яку суму на одну з карт:

Карта ПриватБанку Михайла Радченко: 5168742717926152

Карта ПриватБанку залу фізичної терапії: 4149629399693456

Нагадаємо, одесит збирається пробігти від Одеси до Києва за 11 днів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook