Вихователька одеського табору "Вікторія", в якому сталася трагічна пожежа, визнала себе винною

Наталія Цокур (Янчук), зізналася, що, можливо, могла щось зробити до того, як покинула табір

Сьогодні, 5 квітня, в Київському райсуді Одеси відбулося чергове засідання над старшим вихователем дитячого табору "Вікторія" Наталією Цокур (до заміжжя Янчик), яка відповідала за пожежну безпеку. Справу почали розглядати по суті і прокурор зачитала обвинувальний акт. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Пушкінську".

Вихователя звинувачують за ч. 2 ст. 137. За версією звинувачення, усвідомлюючи всі наслідки, Цокур невідповідним чином виконувала свої службові обов'язки, що призвело до смерті неповнолітніх та інших тяжких наслідків. Суд вирішив, що розглядати справу почнуть з допиту обвинуваченої, а потім вивчать докази, представлені прокуратурою.

На питання судді, чи визнає вона себе винною, Цокур відповіла "так", не дивлячись на те, що називає себе лише номінально відповідальної за пожежну безпеку.

"Незнання закону не звільняє від відповідальності, можливо я могла щось зробити до пожежі, але не зробила", - сказала дівчина.

Під час допиту Цокур розповіла, що працювала в "Вікторії" вихователем, а потім і старшим вихователем, але 29 серпня зібрала речі, передала документи, попрощалася з усіма і поїхала з табору. На момент відпочинку колективу "Адель" її в таборі вже не було.

Що стосується акту перевірки ДСНС, то вона дійсно його підписала. Каже, попросила її про це Ланіна (заступник директора "Вікторії"), пообіцявши, що це тільки на тиждень, а далі знайдуть фахівця, який буде відповідати за пожежну безпеку.

Цокур стверджує, що не знала, що на момент другої перевірки вона все ще була відповідальною за пожежну безпеку в таборі. Каже, що заявила тоді про свою неготовність відповідати за пожежну безпеку, але її знову вмовили підписати акт. Після чого їй виписали штраф в 51 гривню, але вона відмовилася його оплачувати.

Після цього, за словами дівчини, у неї почалися конфлікти з Ланіною через те, що вона була відповідальна за те, в чому не розбирається, що призвело до її звільнення наприкінці літа.

У табір вона повернулася 11 вересня, щоб забрати трудову і ознайомитися з наказом на звільнення, але Ланіна, пославшись на зайнятість, попросила її приїхати наприкінці вересня.

"У ніч пожежі мені почала дзвонити Ланіна, вранці я приїхала в табір, щоб допомогти якось і там мене затримали працівники поліції. Тільки після цього я дізналася, що досі числюсь відповідальної за пожежну безпеку ", - розповіла дівчина.

Крім того, Цокур сьогодні погодилася з розглядом доказів відповідно до статті 349 КПК. Це означає, що вона зможе оскаржити тільки вирок, але не докази, що пред'являються їй слідством.

Нагадаємо, в ніч з 15 на 16 вересня минулого року у дитячому таборі "Вікторія" в Одесі сталася пожежа, під час якої загинули три дівчинки. На момент, коли сталася пожежа, вихователь Наталія Янчик, яка після заміжжя змінила прізвище на Цокур, не працювала у таборі. Їй було оголошено про підозру і суд обрав виховательці запобіжний захід у вигляді арешту, проте апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та віддав Янчик на поруки двом нардепам.

Наталія Цокур (Янчик) раніше не вважала себе винною у трагічній пожежі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса