Кандидатів багато, альтернативи – зась: З кого обиратимуть до Верховної Ради на півночі Одещини

Політичні реалії півночі Одеської області напередодні виборів нічим не відрізняються від інших районів. Ті самі чинні нардепи не хочуть випускати владу зі своїх рук і готові протидіяти всім: як відомим суперникам старої формації, так і "слугам народу", про яких, як правило, люди "ні сном, ні духом"

Фото: РБК-Україна

Depo.Одеса продовжує аналізувати списки кандидатів, яких ЦВК зареєструвала для участі у позачергових парламентських виборах. Цього разу йтиметься про північ Одеської області, який склається з чотирьох округів – №№137, 138, 139, 140. В кожному з них є  таємничі і мало кому відоми "слуги народу", є свої "господарі життя" та безліч технічних кандидатів, які переслідують різні цілі.

Округ №137, центр – Подільськ

Округ №137, найпівнічніший з усіх, з центром у місті Подольськ, поєднує Балтський, Кодимський, Окнянський, Подільський, Савранський райони. Тут зареєструвалось 24 кандидати, проте реальні шанси, як і всюди, мають буквально дві-три людини. Найбільш ґрунтовною є позиція чинного нардепа Олексія Гончаренка, який минулого разу пройшлов до Верховної Ради за списками Блоку Петра Порошенка "Солідарність". "Окучувати" район він став кілька років тому і вже встиг добитися серйозної підтримки. Гончаренко бере активну участь у проведенні культурницьких закладів, влаштовує різноманітні акції та свята, налагодив добрий рівень зворотнього зв’язку із виборцями. Проте цього разу Гончаренко вирішив балотуватися як самовисуванець. 

Гончаренко вже давно працює з електоратом на окрузі / Фото: Facebook Олексій Гончаренко

Конкуренцію йому складає, перш за все, "вічний" президент "Чорноморця" Леонід Клімов, який здавна важає округ своїм. Він перемагав тут у 2012-му та 2014 роках і планує повторити це досягнення у 2019 році. Проте часи змінились, і позиції Клімова значно послабли. Так, під вибори він активізувався і досі є впливовою людиною, проте останні соцдослідженнь відзначають зменшення рейтингу колишнього нардепу, який у Верховній Раді є традициійно пасивним та "блідим" депутатом. Зазначимо, що обидва претенденти використовують один проти одного "чорні" технології, реєструючи клонів. Так, у Гончаренка були двоє "клонів": водій Подільської станції швидкої медичної допомоги Олександр Гончаренко та директор ТОВ "Укрбудінвест Компані" з Верхньодніпровська Сергій Гончаренко. Проте обом кандидатам ЦВК скасувала реєстрацію: першому – за його заявою, а другий реєструвався одразу у декількох округах. Є клони і у Клімова: безробітній з Дружківки Василь Климов та журналіст з Вінниці Денис Клімов. Обидва кандидати-"клони" поки що не відмовилися від участі у парламентських перегонах.

Проте у "битву титані"в цілком успішно може вклинитися і третя сила – таковою є представник "Слуги народу" Олександр Муконін. Уродженець Москви та громадянин України, він є діючим адвокатом, головою адвокатського об’єднання "Мітракс". Для півночі Одещини це молода та невідома людина, проте рейтинг партії "Слуга народу" може все ж таки зіграти свою роль, хоча в мажоритарних округах це може і не спрацювати. Тим більше, що голоси в нього буде також "відкусювати" такий собі "клон" – одесит Олександр Маланін, який очолює благодійний фонд із назвою "Слуга народу". Хоча, за останніми даними, суд ухвалив рішення, що ЦВК має прибрати з бюлетенів слова "Слуга народу" у кандидатів, які не мають відношення до президенської партії. 

Інші політичні сили також виставили свої кандидатів, проте шансів на успіх у них просто немає. 

Муконін може скласти серйозну конкуренцію відомим політикам / Фото: Facebook Сергій Муконін 

Округ №138, центр – Ширяєве

Не менш запекла битва очікується і в окрузі №138 із центром у Ширяєве, куди входять Любашівський, Ананьївський, Березівський, Іванівський, Миколаївський та частина Лиманського району. Тут значно менше кандидатів – лише дев'ять, проте два з них мають дуже серйозні шанси. 

На перше місце соціологи ставлять чинного нардепа Івана Фурсіна, який перемагав на окрузі №138 у 2012 та 2014 роках. Колишній регіонал добре знає регіон та активно працює з виборцями. Проте є в нього серйозний конкурент – представник "Опозиційної платформи – За життя", депутат обласної ради Князь Хачатрян. Хтось може сказати, що він не рівня могутньому нардепу, проте це лише на перший погляд. Справа в тому, що Хачатрян є керівником компанії "Березівкашляхбуд", яка регулярно виграє тендери на ремонт доріг на Одещині. Її власник активно використовує власні ресурси та лагодить комунікації в селах, за що люди йому вдячні. В Україні дуже люблять так званих "дорожників", тому шанси у Хачатряна є доволі високими. Додамо, що у Івана Фурсіна був повний тезка-"клон", у якого збігалися повністю ім'я, прізвище та по-батькові. Заради участі у виборах чоловік нещодавно навмисне змінів свої дані, які отримав при народженні. Проте "клон" вибув із парламенських перегонів за власною заявою до ЦВК.

Фурсін їздить зі своєю агітацією у різні села округу / Фото: Facebook Іван Фурсін

Хачатрян намагається бути на виду та бере участь у різноманітних заходах / Фото: Facebook/Князь Хачатрян

Партія "Слуга народу" висунула бізнесмена Степана Чернявського, проте говорити про його можливий успіх, скоріше за все, зарано. Також в списку присутні "опоблоківець" Віктор Новак, прдставниця "Батьківщини" Ольга Полюганіч, радикал Володимир Сєдов, "порошенківець" Георгій Токовенко та Андрій Шлапак з "Соціальної справедливості". 

Округ №139, центр – Роздільна

Виборчий округ №139 із центром у Роздільній, що включає в себе Великомихайлівський, Захарівський, частину Біляївського та власне Роздільнянський район, обіцяє стати місцем епічного протистояння між трійкою лідерів: так званим "господарем краю" нардепом Олександром Пресманом, "опоплатформівцем" Віталієм Саутьонковим та представником "Слуги народу", бізнесменом Ігорем Васильковським.

Позиції Пресмана тут останні роки вважалися залізобетонними, є чутки, що деякі місцеві жителі навіть дітей називає Олександрами саме на честь нардепа, проте останні соцопитування показують, що більш молодий Саутьонков має, як мінімум, не гірші шанси. Він відомий  деструктивною ненавистю до директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда, проведенням військових реконструкцій, де ідеалізуються війська НКВС та відвертою проросійською позицією у мовних питаннях. Альтернативу цим двом політикам може скласти Ігор Васильковський, який є членом наглядової ради компанії "Камбіо-інвест" – виробника бетонних виробів. Крім того, він стабільно підримує українських талантів, зокрема профінансував повнометражний фільм знаменитого Георгія Делієва "Одеський знайда". З усієї трійки лідерів лише представник президенської партії має "клона": ЦВК зареєструвала в окрузі одесита Василя Васильковського, який є керівником якогось ТОВ "Слуга народу-Зе".

Пресман вважає, що саме він справжній слуга народу / Фото:protopopivka.od.ua

Від "Опозиційного блоку" на окрузі №139 балотується знаменитий В'ячеслав Страшилін – колишній депутат облради, відомий своїми одіозними виступами та витівками. Партію "Голос" представить адвокат Володимир Слідзюк, "Батьківщину" - генеральний директор МПП "Віртус" Сергій Матковський який балотувався у 2015-му до Одеської облради та не пройшлов. "Радикальну партію" Олега Ляшка в окрузі представляє бізнесмен Вадим Ковальський. Загалом на окрузі зареєстровано 17 кандидатів. 

Округ №140, центр - Біляївка

Найбільш блідим з точки зору якості кандидатів та напруги протистояння є округ №140, що увібрав до себе Біляївську міську територіальну громаду, частину Біляївського району, Овідіопольский район, міста Теплодар та Чорноморськ. Тут зареєструвалося 18 борців за мандат, і найвідоміший з них – діючий нардеп Василь Гуляєв. Його головним конкурентом можна вважати представника "Слуги народу" Сергія Колебошина. На відміну від більшості інших округів тут президентська партія зробила ставку не на невідомого бізнесмена, а на чинного чиновника, що має непогану репутацію. Колебошин нині є заступником голови одеської ОДА з гуманітарних питань. За ним не тягнеться шлейф корупційних скандалів, а професійні та людські якості визнаються навіть опонентами. Напевно, це чи не єдиний округ на Одещині, де "Слуга народу" дійсно має шанси провести своего мажоритарника.

З відносно відомих кандидатів у нардепи по округу №140 можна назвати "тимошенківця" Василя Бугайчука, "оппоплатформівція" Сергія Біба та самовисуванців Сергія Червачова та Василь Бокач.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса