У Мінкульті заявили, що Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею звільнили незаконно

Міністерство культури, молоді та спорту (МКМС) України проаналізувало ситуацію навколо розірвання контракту з директором Одеського художнього музею Олександром Ройтбурдом на підставі рішення Одеської обласної ради

У Мінкульті заявили, що Ройтбурда з поса…
Фото: Facebook/Олександр Ройтбурд

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу Мінкульту.

"Вочевидь, рішення про звільнення відомого художника з займаної ним посади було прийнято без належних підстав, а тому суд може визнати його незаконним. Вважаємо, що це може стати основою для успішного оскарження О. Ройтбурдом рішення Одеської облради у судовому порядку", – йдеться у заяві Міністерства культури, молоді та спорту.

За результатами перевірки рішення, яке ухвалили депутати Одеської обласної ради, юристи міністерства зробили певні висновки. Зокрема, з'ясувалося, що немає будь-яких задокументованих фактів, які б підтверджували обставини, що стали підставою для прийняття рішення Одеської облради "Про розірвання контракту та звільнення з посади керівника Комунальної установи "Одеський художній музей". У Мінкульті зазначили, що ініціатором розгляду питання щодо розірвання контракту з Олександром Ройтбурдом виступив депутат Кобильніков.

"Відповідно до пункту 2 рішення Одеської обласної ради від 22 вересня 2006 року № 73-V "Про майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, управління яким здійснює обласна рада" делегує обласній державній адміністрації повноваження з управління Комунальною установою "Одеський художній музей". Керівництво поточною діяльністю Установи здійснює керівник, призначений на підставі відповідного рішення обласної ради та з яким укладений контракт головою обласної державної адміністрації. Процедура обрання керівника визначена статтями 21-1–-21-5 Закону України "Про культуру". Одеська обласна державна адміністрація розпорядженням від 19.03.2018 №50/к-2018 призначила Ройтбурда Олександра Анатолійовича на посаду директора Комунальної установи "Одеський художній музей" строком на п'ять років", – повідомляється у висновку юристів.

Як зазначили у міністерстві, підставою видачі розпорядження був контракт, який уклали з директором Одеського худмузею за результатами конкурсу. "Вочевидь, рішення Одеської обласної ради "Про розірвання контракту та звільнення з посади керівника Комунальної установи "Одеський художній музей" було прийнято без належних на то підстав, а тому може бути визнано судом незаконним", – зазначили юристи. 

Зазначимо, що Олександр Ройтбурд вже звернувся з позовом до Приморського райсуда Одеси. Він вимагає поновити його на посаді та скасувати рішення депутатів Одеської обласної ради. У Мінкульті заявили, що міністерство уважно слідкує за перебігом цієї судової справи.

Нагадаємо, депутати Одеської обласної ради під час сесії звільнили керівника Одеського художнього музея Олександра Ройтбурда. Той у свою чергу заявив, що буде подавати до суду

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"