Рекорди, якими протягом 2018 року дивувала Одещина

Книга рекордів України поповнилася у році, що минає, новими досягненнями українців. Серед них було чимало жителів Одеси та області

Наприкінці року Depo.Одеса вирішив пригадати, деякі з рекордів, якими вражали країну жителі Одеської області. Зазначимо, що цьогоріч серед рекордсменів було чимало дітей.

Новорічні рекорди

Оскільки наближаються новорічні та різдвяні свята, то з таких рекордів ми й почнемо дайджест. На день Святого Миколая, 19 грудня, у селищі Доброслав (центр Лиманського району) встановили одразу п'ять рекордів України. Тут провели намасовішу благодійну акцію, створили найбільшу ялинку з компакт-дисків, забрали найбільшу кількість Святих Миколаїв на танцювальний флешмоб, а також назбирали найбільшу кількість Миколаїв з різних країн, а вулицями селища проїхали сани довжиною понад 8 метрів.

Фото: Facebook/Людмила Прокопечко

Діти-рекордсмени

Останній рекорд з категорії "Діти" був встановлений зовсім недавно, 14 грудня. Микита Ковальчук буквально за пару днів до свого 10-річчя отримав диплом, який свідчить, що він є наймолодшим в Україні вчителем з математичного аналізу. Хлопчик навчається в Одеській гімназаї №7 і саме там викладав складний предмет учням 11 класу, при тому, що сам вчиться лише у четвертому. Тема, за якою дава урок школяр, називається "Інтеграл. Знаходження площі криволінійної трапеції".

Фото: Одеська міськрада

А у вересні юні циркачі одесити Лев та Павло Кухарчуки пройшлися на ходулях Примоським бульваром, за що і отримали диплом рекорсменів. 10-річний Лев пройшов рівно кілометр, а його молодший брат Павло - лише 200 метрів, але навіть це вважається рекордом, оскільки до них цього ніхто ніколи раніше не робив.

Фото: Думська

Здивувала своїм рекордом всю Україну й 8-річна Софія Кострицька з Подільська: за якихось пару хвилин дівчинка виконала 111 акробатичних елементів. Представник національного реєстру рекордів ледь встигав за нею рахувати. Зараз Софійка навчається у другому класі і мріє у майбутньому стати цирковою артисткою.

Фото: Національний реєстр рекордів

Найменьшою ж рекордсменкою у році, що минає, стала трирічна одеситка Злата Серпньова. Дівчинка самостійно перепливла 25-метровий басейн. Батьки юної пловчині зізналися, що не готують зі своєї доньки професійну спортсменку, вони просто хочуть щоб їхня дитина добре розвивалася.

Фото: Культурометр/Андрій Некрасов

Смачні рекорди

У листопаді у селищі Велика Михайлівка відбувався міжрайонний чемпіонат з приготування борщу. Під час змагань був встановлений рекорд на саме велике борщове дерево. Щоправда деревом назвати купу інгридієнтів, які зібрали учасники рекорду, важко, це було більш схоже на величезну піраміду. До її складу увійшли продукти, які господині використовують для національної української страви. Тут і капуста, і картопля, і морква з цибулею, не забули навіть причепити пляшки олії. Щоправда, на "дереві" були й інгридієнти, які важко уявити у борщі, наприклад, яблука, гарбузи та калина. Хоча, можливо є господарочки, які використовують і ці продукти. Як би там не було, рекорд зафіксували.

Найбільший кошик з крашанок напередодні Великодня встановили на території Білгород-Дністровської фортеці. Для його виготовлення було використано 6385 яєць. Крашанки для виготовлення рекорду розмалювали учні білгород-дністровських шкіл.

Фото: Білгород-Дністровська РДА

Ще один рекорд, який можна віднести до смачних - це відкриття одразу 213 пляшок шампанського. Такий захід провели в Одесі на честь дня Святого Валентина. 200 пар закоханих зібралися біля дельфінарію та за сигналом бахнули одразу всіма корками. Зазначимо, що з цим досягненням одесити можуть претендувати навіть на Книгу рекордів Гіннеса, адже там зафіксоване одночасне відкриття 196 пляшок шампанського, а сталося це у Португалії сім років тому.

Фото: УСІ

Рекордну кількість юшки зварили в "українській Венеції" Вилковому. У вересні під час проведення фестивалю "Дунайські гостини" кухарі приготували 5 тонн страви. А потім безкоштовно пригощали юшкою всіх охочих, хто був на фестивалі.

Фото: Одеська ОДА

Наймасовіші рекорди

Виявляється, що саме на Одещині живе найбільша родина в Україні, а саме, у селищі Доброслав. Головою супер-сімейки є 87-річний Павло Семенюк, який все своє життя працював у цьому райцентрі будівельником і має один-єдиний шлюб. На момент фіксації рекорду у нього було 10 нині живих дітей (а всього у нього їх було 13), 127 онуків, 203 правнуки та три праправнуки. Загалом експерти нарахували 346 членів родини. З липня, коли був зафіксований рекорд, родина Семенюків поповнилася новими дітками. Як і одесити, які відкривали шампанське, Семенюки теж можуть претендувати на місце у Книзі рекордів Гіннеса, адже зараз там найчісленнішою записана родина з Індії, яка налічує 192 особи.

Фото: Facebook/Людмила Прокопечко

Святкувати одесити не тільки люблять, але і вміють це робити. Напередодні дня народження Одеси проводився фестваль "Руде місто", під час якого встановили ще один масовий рекорд, щоправда, не України, а обласного значення. Біля Дюка тоді одночасно зібралися 83 людини у рудих нарядах. Для того, щоб рекорд став українським, кількість учасників має бути як мінімум 100.

Фото: Одеська міськрада

А у селищі Авангард у липні представники Національного реєстру рекордів зафіксували чергове досягення мешканці Одещини - наймасовіше дефіле у розмальованих вручну сорочках. В день встановлення рекорду селище святкувало 90-річчя з дня утворення. Протягом двох місяців в Авангарді проходив арт-проект, під час якого кожен бажаючий міг розписати сорочку. 1 червня під час відвідування Авангарду, в арт-проекті взяв участь навіть президент України Петро Порошенко.

Фото: Facebook/Ірина Вишневська

Одещина спортивна

Славилася цьогоріч область і спортивними досягненнями. До міста Чорноморська зі Львова прибув силач Олег Скавиш заради встановлення рекорду. Зробити у себе на батьківщині він це не міг через те, що Львів не побудували на узбережжі моря. У жовтні на території Іллічівського судноремонтного заводу з другої спроби Тягнизуб, як його прозвали журналісти, протягнув зубами судно "Верещагіно" вагою 614 тонн на відстань 16,3 метри. Таким чином львовянин встановив рекорд України та є претендентом на Книгу рекордів Гіннеса. На даний час там зафіксований рекорд, що належить силачу з Дагестанану Омару Ханапіеву, який у 2001 році перетягнув судно вагою 576 тонн на 15 метрів.

Фото: Пушкінська

Граючий президент одеського клубу "Реал Фарма" Микола Лиховидов у серпні вийшов в стартовому складі на матч проти "Енергії" (Нова Каховка). Таким чином футболіст оновив власне історичне досягнення. Лиховидов зіграв у віці 52 років, 6 місяців і 13 днів. Спортсмен побив колишній історичний рекорд, що належав генералу міліції Миколі Паламарчуку - він зіграв за ФК "Динамо-Ігро Сервіс" (Сімферополь) у віці 50 років.

На міжнародному чемпіонаті з пауерліфтингу International challenge Titan RAW 100%, який пройшов у Київській області у травні, священик з села Кубей Болградського району Віктор Кочмар побив власний рекорд, і тим самим встановив новий національний рекорд. У підйомі штанги на біцепс в своїй віковій і ваговій категоріях отець Віктор встановив новий національний рекорд - 84 кг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса