Представник омбудсмена показав жахи інтернату на Одещині

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в південних областях Олександр Остапенко здійснив моніторинговий візит до Балтського психоневрологічного будинку-інтернату в Одеській області

Представник омбудсмена показав жахи інте…
Фото: Представник Уповноваженого ВР з прав людини у Південних областях

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу представника омбудсмена.

Заклад було відкрито 1955 року з метою постійного проживання громадян з психоневрологічними захворюваннями, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування. Він розрахований на 210 осіб. На момент моніторингововго візуту у закладі перебувало 208 підопічних.

Під час приватного спілкування, підопічні скаржилися, що деякі працівники персоналу застосовують відносно них образливі слова, крик та погрози, що може бути розцінене, як катування відповідно до статті 3 Європейської конвенції з прав людини.

​Також зі слів опитаних підопічних, працівники установи регулярно у примусовому порядку змушують їх безоплатно виконувати важкі господарські роботи у приватному секторі місцевих мешканців, що суперечить статті 4 вищезазначеної Конвенції.

​Моніторинговою групою зафіксовано неналежні умови проживання підопічних закладу, а саме: ліжка в кімнатах розміщені впритул одне до одного, зношена постільна білизна, відсутні приліжкові тумбочки і шафи, в яких можна зберігати власні речі, відсутні ємності з питною водою, воду п’ють з під крану в санітарних кімнатах, однак висновку санітарно-епідеміологічної служби про якість води групі не надано. У корпусах присутній різкий, неприємний запах. Гігієнічні процедури проводяться один раз у десять днів. Підопічні не мають вільного доступу до ванної кімнати та не в повному обсязі забезпечені засобами особистої гігієни.

​У підопічних немає жодних розваг, окрім телевізора, проте телевізори розміщені в одній із житлових кімнат, одночасно дивитися телепередачі можуть лише декілька осіб.

​Особи, які прикуті до ліжка, не виходять на вулицю та не мають доступу до свіжого повітря. В палатах відчувається різкий специфічний запах випорожнень. На ліжках деяких підопічних були відсутні простирадла, ковдри, подушки. За підопічними не наглядають належним чином: їх не мили через відсутність гарячої води. Утім, бойлери, які встановлено в кожному відділенні, були вимкнені. Біля ліжок відсутня питна вода.

​Порушуються в установі і права підопічних з інвалідністю: приміщення установи не пристосоване для їхнього проживання, адже пороги у всі кімнати унеможливлюють вільне пересування, у туалетах та ванних кімнатах відсутні спеціальні пристосування.

За результатами візиту будуть направлені листи реагування до Одеської обласної державної адміністрації та установи.

Нагадаємо, в Ананьївському дитячому будинку-інтернаті представники омбудсмена виявили нелюдські умови проживання.

Фото: Представник Уповноваженого ВР з прав людини у Південних областях

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"