На Одещині у будинку-інтернаті монітори виявили жахливі умови проживання

Попри позитивні моменти, які відзначили монітори у своєму звіті, у будинку-інтернаті виявили чимало недоліків

Моніторингова група перевірила умови проживання вихованців в Ананьївському дитячому будинку-інтернаті, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Уповноваженого з прав людини ВР.

У будинку-інтернаті постійно знаходяться та проживають 94 вихованця віком від чотирьох до 35 років включно. Повна завантаженість закладу – 110 осіб.

Монітори відзначили належний стан території та чистоту у спальних корпусах, проте під час перевірки вони помітили й недоліки. Зокрема, у закладі недостатньо шаф для одягу та особистих речей вихованців. Багато меблів потребують ремонту та заміни. Повітря у коридорах спальних приміщень затхле, у жодному із спальних корпусів не працюють санвузли та душеві кабіни через відсутність води та не підключення до електричної мережі нагрівачів.

Зі слів директора закладу, раз на тиждень вихованці відвідують баню, яка знаходиться на території, але приміщення бані не відповідає жодним нормам. Відсутнє опалення приміщення, відсутні кабінки та штори, які забезпечують право на приватність.

Приготування їжі на харчоблоці здійснюється з грубим порушенням санітарно-гігієнічних норм. Зокрема, там встановлений один стіл, який використовується як для розділки м’яса, так і риби. Відсутні рукомийник та ванни для миття продуктів харчування.

Моніторингова група відзначила, що умови утримання вихованців в закладі є жахливими.

За результатами моніторингового візиту будуть направлені листи-реагування до відповідних органів.

Нагадаємо, в "Утконосівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів" на Одещині монітори знайшли численні порушення.
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса