Одеський календар: 8 грудня народився актор, який прославився епізодичними ролями

Найбільш з усіх ролей, які зіграв у кіно Олександр Мілютін, запам’яталався його оперативник з фільма "Місце зустрічи змінити не можна"

Одеський календар: 8 грудня народився ак…

Загалом Олександр Мілютін знявся майже у 80 ролях, проте здебільшого це були епізодичні ролі. Оперативник, якого зіграв актор у фільмі "Місце зустрічі змінити не можна", здавалося б відкрив йому шлях до більших ролей, проте актор так і залишився не затребуваним, через що дуже здорово переймався.

Народився Олександр Мілютін в Одесі 8 грудня 1946 року у родині простого робочого. Ще навчаючись у восьмому класі Одеської школи №99 він почав грати у шкільному театрі. Зацікавившись професією актора, Мілютін вступив до ВДІКа, який закінчив у 1969 році, а згодом він став працювати на кіностудії ім. О. Довженка. Ще до закінчення навчання він знявся у фільмах "Весільні дзвони", "Непосиди", "Незабутнє".

Далі були невеликі роботи у картинах "Десять зим за одне літо ("Никаноров", "У бой йдуть одні старики" (льотчик, що вступав у партію), "Хвилі Чорного моря" (Василь) та інші.

Кадр з фільму "Хвилі Чорного моря"

Його роль Івана Панасюка у картині "Місце зустрічі змінити неможна" найбільше запам’яталася глядачам. Пам’ятаєте епізод, коли оперативники переслідували Фокса, і Жеглов звернувся до Парасюка: "Ваня, Парасюк, тримай мене", на що той запитав: "Як тримати?". "Ніжно", –  відповів Жеглов.

Олександр Мілютін у фільмі "Місце зустрічі змінити не можна"

Після 1980-х років кар’єра Мілютіна не склалася. Його не запрошували не тільки на великі ролі, а навіть на епізодичні. У 1990-х він знявся лише у п’яти картинах у проходних ролях. Щоб якось звести кінці з кінцями актор вимушений був підробляти водієм та вантажником. Взагалі у ті роки дуже багато акторів ледве виживали, бо їх не запрошували зніматися. У 1993-му, коли актору було лише 46 років, він помер від серцевого нападу. Поховали Олександра Мілютіна у Києві на Лісному цвинтарі. 

Читайте також: Одеський календар: 29 листопада народився відомий кінодокументаліст Роман Кармен

Читайте також: Одеський календар: 28 листопада народилася прима Одеської музкомедії Євгенія Дембська

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"