Одеський календар: 28 листопада народилася прима Одеської музкомедії Євгенія Дембська

Євгенія Дембська народилася у Києві, проте більша частина її життя пройшла в Одесі, а місцем роботи на десятки років стала Одеська музкомедія

Одеський календар: 28 листопада народила…

У Києві 28 листопада 1920 року народилася Євгенія Дембська. Закінчивши київське музичне училище у 1939 році, вона поступила до консерваторії, а по її закінченні  працювала солісткою Київського театру малих форм (під час окупації Києва — "Кляйн кунст театр"). Виступала разом в Михайлом Водяним як солістка Львівської філармонії. У 1946 р. закінчила Львівську консерваторію і в тому ж році стала одним із засновників Львівського театру музичної комедії.

Разом із цим театром у 1953 році переїздить до Одеси і всі наступні роки була  провідною солісткою Одеського академічного театру музичної комедії ім. М.Водяного.

Євгенія Дембська здебільшого грала у театрі, на сцені вона втілила близко 200 різноманітних ролей. А серед її кіноролей найвідомішою була Лариса з фільму "Біла акація", знятого у 1958 році. 

У 1960 році Дембській було присвоєно звання заслуженої артистки України, а у 2000-му — народної артистки України. У 2017-му Євгенія Дембська встановила два рекорди України: вона стала людиною, яка найбільше часу, а саме 70 з половиною років, пропрацювала в одному колективі, а також як найпочесніша з працюючих акторок - на день встановлення рекорду їй було 96 з половиною років.

Цьогоріч, 29 червня, серце Євгенії Дембської перестало битися. Її поховали на Другому Християнському кладовищі. 

Напередодні річниці з дня народження легенди у музей при Музкомедії поповнився унікальними експонатами – власними речами Євгенії Дембської, які передали рідні артистки. 

Фото: muzkomediya.com

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"