Журі FIPRESCI визначило найкращі українські повнометражний фільм та "короткометражку"

В рамках Одеського міжнародного кінофестивалю відбулося нагородження за рішенням журі FIPRESCI 

Про це повідомляє кореспондент Depo.Одеса.

Жури Міжнародної федерації кінопреси на ОМКФ Ванда Бенджеллул, Джовані Вімеркаті та Дмитро Десятерик заявили, що в цілому задоволенні рівнем українського кіно і майже не сперечалися з приводу переможців.

Так, найкращим українським повнометражним фільмом назвали стрічку Антоніо Лукіча "Мої думки тихі". Найкращим  українським коротким метром стала стрічка Івана Орленко "У нашій синагозі".

Іван Орленко отримував нагороду, стоячи на милицях / Фото: Depo.Одеса

Зазначимо, що на кінофестивалі в Карлових Варах, картині Лукіча вручили спецприз журі у конкурсі East of the West. Фільм розповідає про звукорежисера, котрий записує голоси рідкісних тварин. Трагікомедія – дебют Лукіча в повному метрі. Українська прем'єра відбулася на Одеському кінофестивалі, де фільм бере участь у національному конкурсі.

Створена за підтримки Держкіно дебютна короткометражна стрічка Івана Орленка "У нашій синагозі" також відібрана до участі у міжнародному конкурсі Tampere International Film Festival 2019. Короткометражний фільм на ідиш знятий у копродукції України (компанія Tatofilm) та Франції (компанія Kinoelektron). 

Фільм заснований на незавершеному оповіданні Франца Кафки "In unserer Synagoge" ("У нашій синагозі") про маленьку єврейську громаду, яка має проблему, що заважає їм здійснювати молебен у своїй єдиній синагозі. Автори фільму пропонують свій трагічний погляд на можливе завершення цієї недописаної історії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook