"Ведьмин будинок" та "пуп Землі": Де знайти найдивніше місце в Одесі

У кожному великому і старому місті є свої "темні місця" з поганою або містичної славою

"Ведьмин будинок" та "пуп Землі": Де зна…

Когось місця з недоброю народною славою лякають, а когось, навпаки, притягують. Саме у п'ятницю, 13, Depo.Одеса вирішило нагадати про наймістичніше місце в Одесі, де є і "ведьмин будинок", і "пуп Землі".

Жевахова гора названа на честь хутора князя Івана Жевахова, який жив неподалік. У середині XIX століття цей хутір розташовувався на східній стороні гірського хребта, що відділяє Куяльницький лиман від Хаджибейського. Саме Жевахов віддав безоплатно місту землю для першого бальнеологічного курорту на Куяльницькому лимані. Будинок князя, де зараз облаштувалися волонтери, в народі прозвали "Ведьминим будинком". Про нього ходить багато легенд: "Хто увійде, той вже не повернеться"– одна з найпопулярніших. Старовинний будинок на Жеваховій, 5 до 2002 року був житловим. Потім його господар поїхав до Києва і будинок став обростати легендами. Його неодноразово палили, обкрадали, там жили безпритульні. Зараз половина будинку, де є вхід у катакомби, вже обрушилася, друга половина також в жахливому стані, але волонтери з Федерації порятунку тварин, разом з численними врятованими тваринами, там почуваються себе добре.

На підставі розкопок XX століття одеські археологи прийшли до висновку, що на Жеваховій горі проводилися різні обряди, а сама гора була ні чим іншим, як великим культовим центром всього Причорномор'я - "пупом Землі". На цьому місці була ритуальна яма, куди приносили жертви, щоб умилостивити богиню Деметру.

Також на Жеваховій горі розташовані найнебезпечніші катакомби міста. Починаючи з середини 1850-х років там переховували нелегальну революційну літературу. Пізніше, в роки французької інтервенції, тут випускали газети і численні листівки, які закликали матросів французького флоту підняти повстання.

Зараз Жевахова гора викликає інтерес і навіть деяке занепокоєння у тих, хто шукає там містичних пригод. Подейкують, що це місце має потужну енергетику, і там люблять проводити свої обряди сучасні окультисти, продовжуючи, таким чином, античну традицію. Інші постійно "бачать" там НЛО та інші незрозумілі речі. На думку краєзнавців, Жевахова гора розташована на розломах, де відбуваються виходи радону, який і викликає галюцинації.

 

Фото: "Думська", "Одеське життя"

Читайте також Вовче лігво та розкіш для прачки: Що приховують палаци Одещини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook