Вовче лігво та розкіш для прачки: Що приховують палаци Одещини

Одещина славиться не тільки своїми водоймами та пляжами. Тут є багато цікавинок, якими не варто нехтувати

Вовче лігво та розкіш для прачки: Що при…

Пляжний сезон в Одесі вже майже закінчився. Дехто любить поніжитися на вересневому сонці та відкрити оксамитовий сезон. Але такий відпочинок, як то кажуть, на любителя. Depo.Одеса запрошує прогулятися палацами краю, які вражають своєю монументальністю та загадковістю.

Шахський палац належав весельчаку Мохамеду Алі

Цей палац по праву вважається найкрасивішим в Одесі. Збудований він у стилі англійського готичного замку приблизно в 1851-1852 роках. Звичайно ж, як і багато інших будівель в Одесі, Шахський палац спроектував архітектор Фелікс Гонсіоровський на замовлення польського аристократа Зенона Бржозовського. Через деякий час господарем будинку став інший поляк Йосиф Шенбек. Але граф майже не жив в замку. Тому через деякий час палац орендував іранський шах Мохамед Алі, який вимушений був тікати зі своєї країни після перевороту. Саме про той період, коли в палаці жив Алі, ходить багато легенд. Очевидці тих подій розповідали, що коли шах виходив гуляти вулицями Одеси, він з легкістю дарував перехожим свої коштовності, чим неабияк веселив одеський люд. В 1920 році Мохамед Алі поїхав з міста, а палац став Будинком народної творчості.

Від того інтер'єру, який був спочатку, до наших днів дійшли лише вестибюль та парадні сходи. Але туристи все ж таки полюбляють навідатися до цього палацу.

Шахський палац вражає вишуканими стрільчатими вікнами та арками, а також зубчатими баштами. За задумом архітектора, фасад палацу виходить в бік Чорного моря.

Розташований палац на вулиці Гоголя, 2.

Дістатися можна з залізничного вокзалу маршрутними таксі №120 та №190

Палац графів Толстих вражає пафосом та багатством

Цей палац був збудований в 1832 році за проектом, який розробив італійський архітектор Франц Боффо. Першочергово будинок було зведено для камер-юнкера Хорвата, і тільки в 1867 році його викупив граф Толстой для своєї обраниці Олени Смірнової. Кажуть, що ця жінка була звичайною прачкою, яка змогла покорити серце самого графа. В кожному куточку палацу, якщо добре придивитися, можна побачити вензеля з її ініціалами.

Цей двоповерховий палац нараховує 12 кімнат з розкішним інтер'єром. Найкращою кімнатою палацу митці вважають Мармурову вітальню. Колись давно саме в цій кімнаті сім'я Толстих приймала трапезу. Ця кімната оздоблена штучним мармуром. В ній знаходиться небувалої краси рояль. Кажуть, що колись на ньому грав сам Ференц Ліст.

Кожна кімната цього багатооздобленого особняку має свою назву. Є тут Дубова, Горіхова та Шовкова вітальні, а також небувалої краси Біла зала.

Сьогодні в палаці Толстих знаходиться Будинок вчених.

Розташований Палац Толстих на Сабанєєвому мосту, 4.

Дістатися до нього можна із залізничного вокзалу маршрутними таксі №142 та №242.

Палац Гагаріних прославився масивними сходами

Цей особняк був збудований в період з 1840 по 1850 роки на замовлення князя Дмитра Гагаріна. Князь використовував палац лише для пишних прийомів на проведення раутів.

Фасад двоповерхового палацу звернений на Схід — в сторону моря. За задумом архітектора, палац мав нагадувати замок. Масивний цокольний поверх нагадує вежі-еркери.

Через головний вхід відвідувачі відразу потрапляють в парадний вестибюль, який оформлено в стилі бароко та ренесансу. Головний елемент вестибюля — масивні мармурові сходи, які розходяться в обидві сторони і ведуть до парадних апартаментів на другому поверсі.

Розташований палац Гагаріних на вулиці Ланжеронівська, 2

Дістатися до нього можна з залізничного вокзалу маршрутними таксі №145 та №242.

Палац Куріса мав східний та західний фасади

Палац належав підполковнику Івану Курісу. Будувалася садиба в два етапи: східна частина з видом на дорогу - в 1810-1820 роках невідомим архітектором з Франції та західна з видом на ставок — в 1891-1892 роках. Цю частину садиби будували під керівництвом одеського архітектора Миколи Толвінського. Але за життя Івана Куріса був збудований великий поміщицький будинок зовсім іншого вигляду, з незначною обробкою і портиком з колонами. Все інше, що сьогодні ми звикли називати замком Курісів, було зроблено вже його онуком, Іваном Курісом.

Палац Куріса зведений з "полірованого" каменя-ракушечника, який добували неподалік у власних каменеломнях. Найвитонченішим елементом палацу вважались гарні округлі сходи, що спускаються до ставків та англійського парку, який був розташований на західному фасаді.

Розташований палац Куріса в селі Петрівка, Лиманський район Одеської області.

Дістатися до нього можна будь-якими маршрутними таксі, які прямують до Вознесенська та Березівки.

Садибу Панкеєва називали "вовчим лігвом"

Одним з найбільш загадкових об'єктів Одеської області вважається так зване "вовче лігво". Саме так прозвали маєток генерала Дубецького в селі Василівка Біляївського району.

Першим власником садиби-замку був генерал-майор Василь Дубецький. У 80-х роках ХІХ століття, після його смерті, маєток придбав купець Костянтин Панкеєв.

Саме завдяки синові Панкеєвих, який страждав на важку форму неврозу, йому всюди ввижалися вовки, які сидять на дереві біля ставка, та подають йому сигнали очима. Саме через це замок назвали "вовчим лігвом". Кажуть, що сина Панкеєвих від неврозу лікував сам Зигмунд Фрейд. Також існують докази, що відомий психоаналітик написав навіть на основі цього випадку книгу "З історії одного дитячого неврозу".

Насьогодні від садиби залишилися тільки руїни та підземелля.

Розташована садиба Панкеєва в селі Василівка, Біляївського району Одеської області.

Дістатися до нього можна будь-якими маршрутними таксі, які прямують до села Василівка.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme