За порушення правил карантину при коронавірусі ввели адміністративну та кримінальну відповідальності

Депутати Верховної Ради України ухвалили законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на департамент комунікації МВС України.

За проєкт закону проголосували 344 нардепів.  Штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм може становити  від 17 до 32 тис. гривень. 

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнили ст. 44-3 "Порушення правил щодо карантину людей", згідно якої порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою покарання у вигляді штрафу від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - у розмірі від 2000 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, за самовільне залишення місця обсервації (карантину) людиною, яка може бути інфікована коронавірусом, встановили адмінвідповідальність.

Також підвищили кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням у  ст. 325 Кримінального кодексу в такій редакції: "Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років".

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"