Якість води з-під крана: якою вона має бути і чи можна її покращити

Водопровідна вода є невід'ємною частиною нашого життя

Журналіст відділу новин
Якість води з-під крана: якою вона має б…

Багато хто використовує її для пиття, приготування їжі, збирання та інших побутових потреб. У цій статті ми розглянемо, якою має бути якість води з-під крана та як можна покращити склад води в домашніх умовах, якщо вони не відповідають нормативам. А на офіційному сайті фірми Alterair можна знайти більш детальну інформацію про побутові системи очищення води.

Необхідність очищення водопровідної води

Якщо одноразово випити води з-під крана, у 99,9% випадків нічого не станеться – проблему несе постійне вживання води такої якості. Шкода надають компоненти, що мають у довгостроковій перспективі згубний вплив на здоров'я:

  1. Хлор - окисник, без якого не обійтися при очищенні води. Ефективно вбиває віруси, бактерії, грибок, але й у людини постійне вживання хлорованої води може сприяти розвитку онкології та серцево-судинних захворювань;
  2. Природні домішки, такі як мул, водорості, іржа та пісок;
  3. Надмірна кількість солей кальцію та магнію (висока жорсткість води) може спричинити ревматизм або каміння у нирках;
  4. У деяких випадках під час аналізу водопровідної води у складі знаходили такі шкідливі компоненти, як залізо, важкі метали чи синтетичні хімікати.

Санітарні норми складу води у крані

  • Кислотність pH: 6-7;
  • Мінералізація: трохи більше 1000 мг/л;
  • Жорсткість до 7 мг-екв./л;
  • Нітрати до 45 мг/л;
  • Миш'як до 0,05 мг/л;
  • Мідь до 1,0 мг/л;
  • Свинець до 0,03 мг/л.

Варіанти очищення води у квартирі

Найпростіший і найефективніший метод очищення питної води для побуту - це використання фільтра. Найбільш поширені 3 варіанти:

  1. Механічне очищення

Тут нерозчинні домішки вловлюються за допомогою дрібнодисперсного "ситу", наприклад, з вугілля, піску чи іншого матеріалу. Цей спосіб очищення широко застосовується у побутових системах, а й у муніципальних станціях водоочищення.

 

Мінуси: Не може видалити хлор або бактерії, розмір яких не перевищує 3 мікронів.

  1. Іонообмінна процедура

Впливає на солі магнію та кальцію: при проходженні через такий фільтр атоми металів заміщаються натрієм або воднем, що робить воду м'якою та комфортною для використання.

  1. Зворотний осмос 

Очищає погану воду, "продавлюючи" її крізь зворотньоосмотичну мембрану. Установка не пропускає жодних домішок — ні шкідливих, ні корисних. Таким чином виходить вода дуже високого ступеня чистоти (близька до дистильованої).

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme