Яким буде бюджет Одеси-2019: Новий кредит, масштабна забудова та борги тепловиків

В одеській мерії не стали чекати грудня та розповіли городянам про бюджет 2019 року. Це сталося під час громадських слухань, на яких фінансовий віце-мер Світлана Бедрега пояснила основні моменти міського кошторису

Яким буде бюджет Одеси-2019: Новий креди…

Зараз поки що йдеться про попередні дані, але принципових змін за суттю в бюджеті не буде, запевняють чиновники. Depo.Одеса дізнавався, на що мерія витрачатиме свою казну та як думає її поповнювати.

Отже, порівняно із 2018 роком кошторис збільшиться на 148 мільйонів гривень та сягне відмітки майже 9,39 млрд грн. Як завжди, левову частку доходів складають податки, а саме: податок на доходи фізичних осіб (трохи більше 4 мільярдів гривень), єдиний податок (1,22 мільйонів гривень), плата за землю (688 мільйонів гривень). У доходи загального фонду бюджету міста Одеси включені дві державні субвенції, освітня (1,1 млрд грн) та медична (745 млн грн). Якщо говорити про останню, то в майбутньому році її сума буде меншою через реалізацію медичної реформи. Так, держава відтепер не фінансуватиме первинну допомогу – суми будуть формуватися з урахуванням договорів між пацієнтами та сімейними лікарями. Крім того, комунальні платежі медиків перекладають на місцеве самоврядування. У той же час бюджет-2019 зводили без урахування інших міжбюджетних трансфертів на держпрограми соціальної допомоги, таких як допомога сім'ям з дітьми, надання пільг і субсидій для оплати послуг ЖКГ тощо.

Мільярд не порахували

Що стосується витрат, то 43,1% всього бюджету, а це 3,8 млрд грн, піде на виплати заробітної платні працівникам бюджетної сфери. ще 342 мільйони (3,8%) "з'їсть" оплата комунальних послуг, 302 мільйони - реверсна дотація, тобто те, що відправляється державі, а 2,969 мілярдів (32,9%) - інші витрати. Бюджет розвитку, за рахунок якого виконуються реконструкції, капітальні ремонти, модернізація складе трохи більше ніж 1,8 млрд грн. За словами Бедреги, він буде досить економним, адже у муніціпалітета накопичилися боргові зобов'язання.

Бюджет представила віце-мер, директор фіндепартаменту Одеської міськради Світлана Бедрега

Так, за рахунок коштів бюджету розвитку передбачені витрати на платежі по таким програмам: "Розвиток міської інфраструктури в Україні" (103,8 млн грн.), "Оновлення міського електротранспорту м. Одеси" (45,4 млн грн), внутрішнє запозичення 2017 року (ПАТ АБ "Укргазбанк", 212 млн грн), зовнішнє запозичення 2016 року (Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО), 3,2 млн грн. В той же час, бюджет розвитку зможе радикально підрости за рахунок мільярдного кредиту, що мерія бере в того ж "Укргазбанку". Депутати підтримали колосальну позику, але, вочевидь технічно взяти гроші муніципалітет ще не встиг, тому до бюджету 2019 року він ще не потрапив. Справа часу, як-то кажуть.

Власне на кошти бюджету розвитку мерія має "наполеонівські" плани. Майже 300 мільйонів гривень витратять на капітальні ремонти шкіл, дитячих садочків, лікарень, крім того, фінансуватиметься будівництво нової школи на селищі Котовского. Ще 144 мільйони гривень відправлять на ремонт фасадів в історичній частині міста та заміну ліфтів у багатоквартирних будинках. Ще 67 мільйонів забере напрям так званої безпеки. Йдеться про встановлення камер відеоспостереження, підсвітлення пішохідних переходів, встановлення нових світлофорів, а також адресну допомогу силовим відомствам.

Грандіозне будівництво

1,3 млрд грн планують направити на будівництво, і саме ця сума вражає – раніше на цю сферу стільки не виділяли. Скоріше за все, така щедрість викликана наближенням місцевих виборів (через рік, у 2020-му) – адміністрація Геннадія Труханова за рахунок інфраструктурних проектів планує підняти до небес і без того високий рейтинг мера. Відкриття шкіл і садочків, центрів адміністративних послуг, все це повинно створити атмосферу благополуччя.

Між тим, за такі грандіозні плани платити будуть саме одесити, адже саме з міського бюджету гаситимуть численні кредитні запозичення. І мерія не збирається зупинятися. Так, у 2019 році, скоріше за все, буде оформлена позика у Світового банку на 49,7 млн євро (1,7 млрд грн). Так званий довгий кредит витратять на заміну рейок на селищі Котовського, придбання нових трамваїв та оновлення інфраструктури електричного транспорту. Тож у найближчі роки місто буде у борговій прірві.

Ненаситні тепловики

Бюджет 2019 року ще не ухвалили (це станеться під час грудневої сесії міської ради), але проблеми вже накопичуються. Так, для забезпечення подачі тепла у січні та лютому 2019 року комунальному підприємству "Теплопостачання міста Одеси" (КП "ТМО") буде потрібно приблизно 389 мільйонів гривень. За словами директора підприємства Івана Донченка, дефіцит коштів для отримання номінацій на газ у січні та лютому сягне 282 мільйони гривень. При цьому розрахунок дефіциту провела і Одеська ТЕЦ, якій знадобляться 106 мільйонів. Ці кошти необхідно перерахувати компанії "Нафтогаз України", і, як підкреслив головний одеський тепловик, у разі прийняття нових економічно обґрунтованих тарифів на теплопостачання, сума допомоги буде зменшена. Таким чином, чорна діра КП "ТМО" нікуди не дінеться і продовжить викачувати гроші саме з бюджету розвитку. А якщо згадати, що ці кошти розписані на певні проекти, то дотувати тепловиків, скоріше за все, будуть саме за рахунок кредиту, взятого в "Укргазбанку".

Проект рішення щодо головного "гаманця міста", з яким днями ознайомили громадськість, мають розглянути депутати Одеської міськради під час засідання, яке заплановане на 12 грудня поточного року.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme