Як виглядає нове життя кварталу імені одеського олігарха

У так званому "клімовському кварталі" кипить робота: на місці житлових будинків будують торгівельний комплекс

Як виглядає нове життя кварталу імені од…

Серед одеситів квартал біля відомого "Привозу", розташований між вулицями Пантелеймонівською, Преображенською, Катерининською та Старорізничною, має назву "клімовський" - на честь нардепа Леоніда Клімова, який є власником ЗАТ "ФК "Чорноморець". Саме він свого часу "поклав око" на цю землю.

З 10 років старі жителі района пручалися тиску: їхні будинки горіли, валилися, в квартирах відключали воду та газ. Люди варили їжу на вогнищі у дворі, а взимку грілися під ковдрами, бо опалення в квартирах вже не було. Словом, мешканців "виживали" з ласого кварталу у будь-який спосіб, аби тільки знести старі будинки.

Так, наприклад, у травні 2013 року рухнув один зі старих будинків, що знаходився у "клімовському кварталі". Під завалами опинилися два мешканця, які дивом залишилися живі. І таких випадків за весь час існування протистояння між мешканцями та олігархом було чимало. Після чергової події справа переселення рухалася з місця, але ненадовго, і люди знову ставали заручниками обставин.

Рятувально-пожежні підрозділи неодноразово виїзждали до цього району: будинки горіли, але відповідальність за це не ніс ніхто.

Навесні минулого року мерія під час сесії ухвалила рішення: стягнути з Клімова 7,5 млн грн за те, що він зруйнував будинки у кварталі. ФК "Чорноморець" наче як сам запропонував компенсувати збитки. Але деякі одесити продовжували жити у будинках, які могли впасти будь-коли.

Минав час. Дехто таки зміг отримати хай і не нове житло, але не аварійне. Але залишалося багато родин, які вимагали надати ім нормальні квартири з нормальними умовами. Наразі людей нарешті відселили, а на місті кварталу будують торгові центри. Зараз це місце вже виглядає цілком сучасно і привабливо.

Щоправда, клени, висаджені нещодавно, пожухли та захворіли.

Раніше місцеві жителі доволі часто запрошували журналістів, коли ЗАТ "ФК "Чорноморець" не звертав на них увагу. Але після того, як вони отримали нове житло, перестали спілкуватися зі ЗМІ.

Клімов же отримав право на оренду цієї ділянки строком на п'ять років. Відповідний документ він отримав у поточному році після засідання земельної комісії міськради. Тепер він і надалі може будувати нові споруди на місці старих. Щоправда, якщо оренда землі збігає за 5 років, то виникає цілком логічне питання, а на яких же підставах будується таке капітальне житло. Відповідь, на жаль, теж очевидна: де є 5 років, буде і 25, і 50. Головне – закріпитися і встигнути продати нові квартири якомога більшому числу нових мешканців. З ними точно нічого не знесуть, бо місту простіше буде легалізувати будь-що, наж мати новий "головняк" з десятками, а то й сотнями розлючених "інвесторів".

Здавалось би: кожен отримав своє: люди – житло, олігарх – землю майже у центрі міста. Але в Одесі немало ще будівель, до яких владі немає діла. Далеко ходити від "клімовського кварталу" не треба: зовсім поруч, у сусідніх кварталах, ще багато аварійноого житла – наприклад, у Книжковому провулку. Там так же само періодично трапляються обвали в будинках і на проблеми мешканців майже ніхто не звертає уваги.

Разом з тим, ці старі квартали – історія Одеси, саме завдяки їм і їхньому життю вона і відома як місто колоритне і самобутнє. І сумно те, що вони доводяться до аварійного стану, а потім йдуть під ковш заради нових висоток.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme