ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Путін відкриває другий та третій фронт на Одещині

Поки у Ківалова просувають в Раді "порто-франко", у Труханова вкладають в голови дітям, що Одеса - "столиця Новоросії"
Depo.
18 квітня 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Путін відкриває другий та третій фронт на Одещині
Путін відкриває другий та третій фронт на Одещині

У суботу, 16 квітня, під час "антитруханівського віче" під мерією на Думський обурені батьки школярів продемонстрували підручник з історії Одеси, який видається за сприяння мера Геннадія Труханова. На сторінках підручника Одесу називають "столицею Новоросії" та розповідають про досвід у статусі "порто-франко". За словами батьків, цими підручниками учні шкіл Одеси почали користуватися ще з 1 вересня 2014 року в рамках шкільної програми "Одеса - моє рідне місто".

Путін відкриває другий та третій фронт на Одещині - фото 1

Цікаво, що над випуском даного підручника працювала ціла компанія друзів Труханова та Медведчука. Зокрема,  серед авторів  підручника опинився колишній секретар Одеської міськради, а нині керівник фракції труханівської "Довіряй ділам" Олег Бриндак. Крім того, друком займалося товариство з обмеженою відповідальністю "ВМВ", яке знаходиться в головній вотчині мера Труханова – селищі Котовського. У єдиному державному реєстрі засновниками товариства виступають брати Володимир та Валентин Мазуренки. Володимир Іванович двічі був народним депутатом (з 1998 по 2006 роки) та входив у фракцію медвіедчуківської СДПУ(о). А в 2006 році не пройшов в Раду від блоку "НЕ ТАК!". А його брат Валентин встиг побути у кріслі депутата міської ради Одеси V скликання від тієї ж СДПУ(о).

Путін відкриває другий та третій фронт на Одещині - фото 2

Путін відкриває другий та третій фронт на Одещині - фото 3

Варто зазначити, що Медведчук давно та послідовно розхитує тему "автономій" в Україні. Зокрема, нещодавно шість нардепів від Опозиційного блоку зареєстровали законопроект "Про особливості управління окремими територіями Донецької та Луганської областей", який по суті є планом Медведчука щодо політичного врегулювання ситуації на Донбасі. Крім того, в ЗМІ час від часу з'являється інформація, що представники "Українського вибору" вимагають "автономій" в низці промислових регіонів. Зокрема спецстатусу для Запорізької області та спеціальної економічної автономії для Дніпропетровської.

Варто зазначити, що останнім часом випадки просування "автономії" дедалі частішають і на Одещині.  Зокрема, низка народних депутатів, на чолі з Сергієм Ківаловим намагаються на законодавчому рівні впровадити режим "порто-франко" для Одеси, який, як ми вже писали, по факту відокремить Одесу від держави. Нардепи-опоблоківці вже зареєстрували відповідний законопроект в Раді. Крім того, на підтримку цієї ідеї вже працює ціла армія агітаторів, збираються підписи, проводяться "громадські слухання", розміщуються петиції до президента, проводяться наукові конференції.  Так звані активісти-волонтери агітують у людних містах зі словами "Ми не проти України, але при "порто-франко" Одеса розквітне!".  

Путін відкриває другий та третій фронт на Одещині - фото 4

Крім того,  все більш зухвало  починають поводити себе і прихильники "русского мира", влаштовуючи провокації та регулярні "шабаші" на Куликовому полі. І тут варто згадати сутички,  влаштовані "куликівцями"  під час урочистостей на честь Дня визволення міста від загарбників. Заслуговує уваги той факт , що працівники поліції не тільки не намагалися запобігти провокаціям, а й відверто захищали сепаратистів з "колорадськими" стрічками. А на вихідних, прихильники "руського мира" біля Куликового поля співали , що в Одесі йде війна і закликали одеситів приєднуватися до неї.

"Вставай, Одеса вільна, вставай на смертний бій, з фашистською силою темною, з бандерівською ордою. Нехай лють благородна скипає як хвиля, йде війна народна, священна війна", - співали вони.

Ми вже писали, що сутички в Одесі продемонстрували - за умови будь-якого послаблення вертикалі влади, Одесу можуть без перешкод "злити" сепаратистам і Росії. Зараз наближаються трагічні для Одеси та всієї України дати – 2 та 9 травня. Тому для влади та силових структур зараз вкрай важливо проаналізувати попередні помилки та не допустити повторення тих страшних подій.

 

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса