ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому в Києві "забили" на сепартизм в Одесі

Сутички в Одесі продемонстрували, що за умови будь-якого послаблення вертикалі влади, Одесу можуть без перешкод "злити" сепаратистам і Росії
Depo.
11 квітня 2016 16:00
ФОТО: depo.ua
Чому в Києві "забили" на сепартизм в Одесі
Чому в Києві "забили" на сепартизм в Одесі

Вчора в Одесі під час урочистостей на честь Дня визволення міста від загарбників сталися сутички між активістами сепаратистських рухів та українськими патріотами. На жаль, можна було побачити, що працівники поліції не те, щоб намагалися не допустити цих провокацій, а й відверто захищали сепаратистів, які прийшли на Алею слави та під Будинок профспілок з "колорадськими" стрічками та гаслами "Вон із Одєси, бандеровськіє бєси!" та "Фашизм нє пройдьот!". На майдані імені 10 квітня "сепари" навіть наважилися на покладання квітів зі стрічками російського "триколору".

Більше того, поліціянти навіть встигли відлупцювати представників проукраїнських рухів, а на самому Куликовому полі спостерігалися особи у формі та в беретах з шевронами скандально відомого розформованого спецпідрозділу міліції "Беркут".

Чому в Києві "забили" на сепартизм в Одесі - фото 1

Виникає логічне питання, про що це може свідчити? Відповідь, можна сказати, на поверхні.

З кожним днем сепаратисти Одеси піднімають свою голову все вище (звісно, не без підтримки депутатів та чиновників, які розділяють ідеї відокремлення Одещини від України заради того, щоб стати "царьками" всього регіону). Вони продовжують займатися антиукраїнською діяльністю, стають дедалі активнішими і влаштовують провокації та сутички.

Як в Києві "забили" на сепартизм в Одесі - фото 2

Таке положення речей в регіоні наштовхує на думку й про те, що у разі хоча б незначного послаблення вертикалі влади Київ просто не утримає Одесу від захоплення спочатку "місцевими незадоволеними шахтерами", а після - і російськими регулярними військами.

Що ж мала зробити влада ще після трагічних подій 2 травня 2014 року на Куликовому полі для того, щоб запобігти розвитку саме такого сценарію?!

По-перше, потрібно було одразу ж узяти на олівець та провести роботу з усіма активістами, як з проросійською позицією, так і радикальних патріотів. По-друге, проконтролювати справжні зміни в нацполіції, адже ми знаємо, що і в Луганську, і в Донецку саме бездіяльність та мовчазна підтримка терористів співробітниками поліції призвела до трагічних подій дворічної давнини- захоплень будівель Управлінь СБУ, міліції та прокуратури, не кажучи вже й про військові частини.

Натомість, реформу правоохоронних органів в регіоні можна вважати проваленою. Фактично крім зміни назви з "міліції" на "поліцію" жодних вагомих змін протягом цього часу не спостерігалося. Не допомогли й призначення на посаду головного правоохоронця Одещини Гіоргі Лорткіпанідзе і так звана переатестація прокурорів та поліцейських. Самі ж представники старої системи відверто саботують будь які реформи, що ймовірно, може свідчити лише про те, що поки що "поліція з народом" є тільки гаслом, і не більше того. А самим одеситам треба бути готовими до доволі неспокійних днів з приводу 2 травня. Поки оркестр Національної гвардії перед міськрадою Одеси грає російський бидло-хіт "На лабутенах", вчорашні сутички в центрі міста фактично стали лакмусовим папірцем ситуації, яка зараз склалася не тільки в самій Одесі, але й в усьому регіоні.