Віконні блоки та дитячі майданчики: На що одеські депутати витратили свої мільйони

Кожен депутат Одеської міської ради має змогу спрямувати на округ, від якого обирався, до мерії гроші з депутатського фонду. Нерідко виборці не знають, на що саме були витрачені кошти і навіть не відають, що такий фонд існує

Навесні 2019 року депутати Одеської міської ради не з першої спроби, але ж все-таки підвищили свій депутатський фонд з мільйона до півтора мільйонів гривень на рік. На кожного. Взагалі хотіли два, проте частина корпусу зробила вигляд, що в них є совість, тому вирішили зупинитись посередині.

Обранці одеситів частенько у своїх промовах використовують цю пару слів – депутатський фонд. Люди кивають, проте мало хто розуміє, що ж саме це означає і які "плюшки" можуть їм від того дістатися. Depo.Одеса на основі аналізу, який провела платформа Атестація місцевих рад, вирішив узагальнити інформацію про те, на що ж саме одеські улюбленці народу витратили свій мільйон у 2018 році.

На жаль, маємо розчарувати тих, хто вважає, що депутати індивідуально підходили до визначення напрямків використання коштів: майже всі обранці одеситів депутатський фонд витрачали як під копирку. Так, 42% депутатів спрямували кошти на заміну віконних блоків, 22% – на ремонт дитячих спортивних і гральних майданчиків, 14% – на ремонт систем центрального опалення, водопостачання та водовідведення, ще по 13% – на ремонт покрівель та на видатки по загальноосвітніх школах. От, власне, і все.

Одеські депутати безпомилково визначили, що заміна вікон з дерев’яних на металопластикові у під’їздах є найвигіднішою з усіх можливих добрих справ. Воно й зрозуміло, адже, замінюючи вікна у багатоквартирному будинку, депутат так чи інакше отримує симпатію більшості мешканців і на наступних виборах може розраховувати на певні голоси. На цей шлях давно вже ступили багато хто з різних рівнів влади, не тільки міських. І ніхто не хоче вірити в те, що реально все це робиться на кошти держави або міста, а не гроші з депутатської кишені, і сам депутат просто обирає точку, куди спрямувати ці кошти.

Проте люди нерідко вважають, що депутат вирішив розщедритися та став благодійником.

Ділам довіряй, та про себе не забувай

Депутати недешево обходяться бюджет міста. Так, у 2018 році у депутатський фонд було влито 64 мільйони гривень, які обранці одеситів, як вже зазначалося, "вбухали" у заміну вікон та всілякий ремонт. Проте не всі. Так, депутатка фракції "Довіряй ділам" Людмила Варавва використала тільки 598 тисяч гривень та спрямувала їх на ремонт входів у парадні в шістьох багатоквартирних будинках. Доля решти коштів невідома 

Всі інші депутати до використання коштів поставилися вкрай відповідально, а деякі – дуже прагматично. Так, голова фракції "Довіряй ділам" Олег Бриндак витратив 438 тисяч гривень на капітальний ремонт трьох дитячих спортивно-гральних майданчиків за адресами: вул. Бригадна, 48, та вул. Івана Франка, 39. Слід зазначити, що два об'єкти, які були відремонтовані коштами фонду, розташовані за тією ж самою адресою, де розташована депутатська приймальня Олега Бриндака – вул. Івана Франка, 39. 

Ще далі пішла депутатка Людмила Себова з тої ж "Довіряй ділам". 370 тисяч гривень вона направила на ремонт НВК "Морський ліцей – загальноосвітня школа № 24". Нічого дивного, якщо не знати, що вона з 1992 року є директром цього навчального закладу. Таким чином, деякі обранці, використовуючи бюджетні кошти добре пам’ятають про власні потреби.

Керівник школи, яка є депутаткою Одеської міськради, частину депутатського фонду направила для ремонту навчального закладу, який очолює / Фото: srvo.od.ua

Вікна від "ківалівців" та естет Аміци

Нагадаємо, що найбільш популярною серед депутатів стала заміна віконних блоків у під’їздах. Проте чемпіоном у цьому стали депутати з фракції "Української морської партії" Сергія Ківалова – ці обранці взагалі всі свої кошти витратили саме на вікна.

Фото ілюстративне / stekloplast.ua

Повною протилежністю "морякам" є фракція "Самопомочі", де три депутати з п’яти не витратили на віконні блоки ані копійки. Так, Ольга Квасницька та Олександр Захаров витратили свій депфонд на ремонт шкіл, а Олександр Аміци взагалі здійсним нетипову для депутатів витрату: 984 тисяч гривень пішли на капітальний ремонт елементів благоустрою Нагорного бульвару на ділянці від пров. Каркашадзе до пров. Дунаєва та на капітальний ремонт сходових маршів до міського пляжу "Дельфін" у районі траверсу № 9 (район пров. Дунаєва). З міркувань електоральних симпатій, можливо, це і не дуже вдалий крок, але повинен хтось думати і про естетичний вигляд узбережжя. В цьому плані Аміци – найоригінальніший депутат. 

Позафракційний депутат Олександр Орлов витратив депфонд за принципом "і нашим, і вашим". Половина пішла на заміну віконних блоків, а ще 500 тисяч він вгатив у капітальний ремонт покриття внутрішньоквартального проїзду за адресою вул. Героїв Крут, 17, 15-а. Тобто зробив те, про що багато хто тільки говорить – заасфальтував під’їзд до дворів і самі двори. 

Мільйон для дітей

Взагалі, одеські депутати – люди зі стійкими вподобаннями. Деякі з них свій депфонд з року в рік витрачають на ті ж самі потреби. Так, у 2018 році Едуард Стась витратив 999 тисяч гривень на капітальний ремонт покрівлі житлового будинку за адресою вул. Успенська, 13/15, та капітальний ремонт житлового будинку на вул. Рішельєвській, 63. У 2017 році кошти свого депутатського фонду Едуард Стась також спрямовував на капітальний ремонт цих будинків. Напевно, теперь це найбільш відремонтовані будинки в Одесі.

Деякі депутати продовжують вірити у те, що найкраща інвестиція – це гральні та спортивні майданчики. Так, депутатка від фракції БПП Олена Фокіна увесь фонд витратила на капітальний ремонт дитячого грального майданчика за адресою: вул. Колонтаївська, 39. Вочевидь, тому що діти – це майбутнє, діти – квіти життя.  

Цього року обранцям буде вже полегше, адже замість мільйона їх фонд складає півтора. Тож на Одесу чекає ще більше вікон та дитячих майданчиків!

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса