В Одеській міськраді порахували "кнопкодавів": "Засвітилися" предстваники Труханова та Ківалова

Найбільше замість своїх колег голосували Вадим Підгородинський ("Українська морська партія Сергія Ківалова") та Ірина Куценко ("Довіряй ділам")

За результатами моніторингу, який провели експерти громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад", було встановлено 24 факти неперсонального голосування, повідомляє Depo.Одеса.

Дослідження проводилося протягом четветого року каденції депутатів Одеської міської ради у період з 1 листопада 2018 року по 30 жовтня 2019 року. Всі "кнопкодави" представляють у міськраді дві партії – "Довіряй ділам", автором якої є мер Одеси Геннадій Труханов, та "Української морської партії Сергія Ківалова". У фракції "Довіряй ділам" таких депутатів сім – Людмила Варавва, Валентин Гапуніч, Андрій Кісловський, Ірина Куценко, Дмитро Палпатін, Тетяна Плаксій, Олег Совік, в "Українській морській партії Сергія Ківалова" – двоє – Олексій Кісловський і Вадим Підгородинський.

Найбільше разів голосували за своїх колег Вадим Підгородинський та Ірина Куценко – на 56% із відвіданих ними сесіях, Олег Совік голосував "за іншого" на 25% відвіданих засідань. Відносно інших депутатів зафіксовані випадки неперсонального голосування лише на одній із відвіданих ними сесіях. 

В громадській компанії нагадали, що протягом першого року повноважень Одеської міської ради нарахували 11 "кнопокдавів", потім два роки поспіль – по 12.

"Зауважимо, наразі жодним нормативним актом не встановлено відповідальність депутата місцевої ради за неперсональне голосування. Регламент Одеської міської ради має досить розпливчате формулювання механізму врегулювання випадків кнопкодавства: "Питання порушення депутатом порядку використання картки для голосування розглядається на засіданні постійної комісії з питань законності, депутатської етики та реалізації державної регуляторної політики". І це весь механізм протидії кнопкодавству, визначений самими депутатами у Регламенті. Немає процедури встановлення та фіксації фактів неперсонального голосування, відповідальних за моніторинг голосування на кожній сесії, відсутні також і самі критерії відповідальності тощо", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, одеські депутати визнані найбільшими кнопкодавами після нардепів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"