Міськрада контрастів: Жінки-відмінниці та мерські "кнопкодави" Одеси

Незважаючи на те, що сесії Одеської міськради щоразу транслюються у прямому ефірі, багато чого залишається поза кадром 

Міськрада контрастів: Жінки-відмінниці т…

Одеська облорганізація Комітету виборців України опублікувала щорічний звіт стосовно діяльності депутатського корпусу міської ради з метою повідомити громадськість, як працюють народні обранці. Як показали дослідження, в цілому депутати стали трохи відкрітішими до виборців, проте на рівні персоналій якісного зростання не відбулося: активність та якість роботи показують ті ж самі особистості, що й рік тому. Depo.Одеса на основі аналізу КВУ розповість, як насправді працюють депутати Одеської міськради.

Двоєчники та відмінники

Згідно з аналізом комплексної персональної оцінки депутатів Одеської міської ради VII скликання, у відкритості, прозорості, добропорядності та підзвітності найвищі оцінки (5 балів) отримали одразу шість депутатів: "опоблоківці" Оксана Гончарук та Олексій Єремиця, "порошенківці" Едуард Стась та Лілія Леонідова та представники "Самопомочі" Ганна Позднякова та Вадим Терещук. Найкращими було визнано жінок-депутаток – Леонідову та Позднякову. Остання, варто зауважити, вигравала і у минулому році, тому вона безперечно є головною відмінницею Одеської міської ради.

Ганна Позднякова другий рік поспіль стала "відмінницею"/Фото КВУ

Цьогоріч "п'ятірки" отримали шість депутатів проти двох минулого року, що свідчить про непоганий прогрес. "Хорошистів" загалом нарахували 24 людини, а "трійки" за свою роботу отримали 25 депутатів.

На жаль, є і ті, хто отримав "двійки": представники фракції міського голови "Довіряй ділам" Дмитро Танцюра, Ірина Куценко, Володимир Кіреєв, Валентин Гапуніч, Людмила Варавва, члени президентської "БПП" Віктор Наумчак, Сергій Голдаков та депутат "Української морської партії" Олексій Кисловський.

В той же час, свою оцінку винесли експерти, залучені КВУ – 25 спеціалістів у сфері ЗМІ, політики та громадського суспільства. Щоправда, вони були значно більш суворими – один бал отримали 30 депутатів, тобто майже половина ради, серед яких - 20 обранців від "Довіряй ділам". Максимально позитивну оцінку у "5 балів" від експертів отримали Ганна Позднякова та Лілія Леонідова, тобто в даному випадку, експерти були одностайні із спеціалістами КВУ. Також позитивну оцінку ("4 бали") отримали Богдан Гіганов, Олексій Єремиця та Ольга Квасніцька.

А таким чином оцінки отримали фракції міськради на основі роботи депутатів, що входять до їхнього складу.

Богині "Фейсбуку" та скритні чоловіки

Деякі обранці одеситів, вочевидь, так заклопотані виконанням своїх депутатських обов'язків, що просто не знайшли часу задля наповнення даними своїх персональних сторінок на сайті Одеської міської ради. Зокрема розділ Сергія Голдакова взагалі неактивний, і якщо виборець захоче дізнатися щось про цього депутата, то зможе прочитати що його звуть "Сергій Голдаков". І все.

Сторінка Голдакова на офіційному сайті Одеської міськради

Деякі депутати обмежилися поданням мінімальної інформації про себе та навіть не розмістили біографію та фотокартку. Вочевидь, таким чином вони компенсували активність деяких колег-жінок, що в соціальних мережах активно постять свої оголені принади. Так, Світлана Осауленко, що недавно жалілась на відсутність коштів на їжу та ліки, розміщала на своїй сторінці світлину з оголеними плечима – решту тіла вона прикрила купою тюльпанів, які, скоріш за все, подарував їй чоловік Олександр Ахмеров, голова фракції "Довіряй ділам" в Одеській облраді.

Світлана Осауленко на своїй сторінці публікує різні світлини

Читайте також: Дівчата "з перцем": Хто в Одеській міськраді з жінок не пасе задніх

А от ще одна їхня колега Ірина Куценко взагалі колись виставила світлину в купальнику.

Цій світлині вже декілька років, проте одесити досі згадують це фото депутатки у купальнику

Проте цим скандальна депутатка не обмежилася: неодноразово її пости викликали шквал коментарів та глузувань у соцмережі. Так, наприкінці минулого року вона "підставила" інших "довіряйців", виклавши у Facebook світлину, де група депутатів позують в костюмах піонерів та червоних пілотках, наче символізуючи вірність ідеям Леніна.

Світлину зі своєї сторінки Куценко видалила, проте користувачі соцмережі встигли її зберегти

Зазначимо, що багато хто з депутатів активно користується Facebook, але мало хто з них використовує соцмережу для роботи, хоча це є найбільш доступний та швидкий інструмент комунікації з виборцями.

Читайте також: Труханов без думок: Чому одеська верхівка в соцмережах така "мертва"

Помітно активними у соцмережі є лише 17 депутатів міської ради: Олександр Іваницький, Олександр Шеремет, Олег Етнарович, Володимир Варещенко, Денис Григор'єв, Петро Іонов, Лілія Леонідова, Едуард Стась, Богдан Гіганов, Оксана Гончарук, Олексій Єремиця, Віктор Новак, Лілія Рогачко, Володимир Корнієнко, Ольга Квасницька, Ганна Позднякова і Вадим Терещук.

Прогульники міськради

Безперечним плюсом депутатського корпусу нинішнього скликання є бажання відвідувати сесії. Так, 37 депутатів побували на всіх пленарних засіданнях, а серед тих, що пропускали, жодний не пропустив більше половини. На жаль, того ж самого не можна сказати про відвідання засідань постійних комісій. Лише 17 з 62 депутатів відвідали всі засідання своїх комісій, а 10 депутатів пропустили 50% і більше засідань постійних комісій. Це Людмила Варавва, Андрій Неугодніков, Андрій Кісловський, Юрій Крук, Віктор Наумчак, Ірина Куценко, Вадим Іоргачов, Дмитро Вишняков, Юрій Шумахер та Богдан Гіганов.

Що стосується особистого спілкування з виборцями, то тут теж є такі депутати, що уникають простого народу або виборця. Так, під час атестації інформація про місце, графік прийому та контактний телефон приймальні відсутня у трьох депутатів – Сергія Голдакова, Володимира Кірєєва і Олексія Кісловського. Серед депутатів, що оприлюднили інформацію про прийом, не повні відомості вказали Олександр Матвєєв, Олег Звягін, Лілія Рогачко, Андрій Терновський, Олександр Орлов та Василь Шкрябай. Не вдалося підтвердити актуальність оприлюдненої інформації про прийом у восьми депутатів: це Валентин Гапунич, Ірина Куценко, Ілля Мозолєв, Вадим Іоргачов, Микола Крикливий, Сергій Страшний, Віктор Новак і Вадим Терещук. Тобто дані про прийом є, але в реальності він не проводиться.

Також не вдалося підтвердити здійснення прийому виборців Володимиром Кірєєвим, Вадимом Іоргачовим, Олексієм Кісловським та Іллею Мозолєвим.

Найголовнішими "говорунами" міської ради VII скликання є "опоблоківці" Богдан Гіганов, Олексій Єремиця та представник "Самопомочі" Вадим Терещук, які брали слово у 90% відвіданних ними засіданнях. Також активно і змістовно виступають Ліля Леонідова, Олександр Орлов, Ганна Позднякова, Володимир Корнієнко. В то же час, більша частина корпусу, як правило, мовчить, обмежуючись повідомленням про наявність конфлікту інтересів перед черговим голосуванням. Деяким з них це не заважає давити кнопки – члени фракції "Довіряй ділам" Денис Балух, Олег Етнарович, Тетяна Плаксій та Дмитро Танцюра голосують за інших з легкою душею.

Хлопці-кнопкодави

На жаль, не перевелися серед депутатів і так звані кнопкодави – ті, хто голосують "за сєбя, і за того парня". І тут безперечний рекордсмен - "ківаловець" Вадим Підгородинський. Під час шести з дев'яти пленарних засідань він натискав кнопки за себе, і за колег. Далі йдуть члени фракції "Довіряй ділам" Олег Етнарович (чотири випадки), Андрій Кісловський та Дмитро Танцюра (по три випадки).

Ось так за свою колегу Світлану Осауленко голосував Вадим Підгородинський.

Відео: ІзбірКом

Проте не тільки хлопці натискають кнопки за своїх колег, грішать цим і дівчата. Ось так з легкістю і за себе і за сусіда проголосувала Ірина Куценко.

Відео: ІзбірКом

Фото на головній: Думська

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme