UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Одесі назвали головні "зради" та "перемоги" децентралізації

Незважаючи на зростання кількості ОТГ на Одещині, регіон погіршив показники за даними моніторингу Мінрегиону у 2018 році

В Одесі назвали головні "зради" та "пере…

Про це сьогодні, 19 березня, під час прес-кафе "Зрада чи перемога: децентралізація у 2019 році та підсумки діяльності ОТГ області у 2018 році" розповіла директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Молодожен, повідомляє кореспондент Depo.Одеса

Станом на 1 січня 2019 року було створено 32 ОТГ, з них чотири – очікують призначення виборів. Громади покривають 30,1% території області, в них проживаює 14% населення. 

Протягом минулого року на Одещині було створено шість об’єднаних територіальних громад, у трьох з яких (Кілійській, Любашівський, Окнянський) відбулися перші вибори. Окрім того, офіційного "нарощування" територій очікують Авангардівська (доєднується Новодолинська рада), Біляєвська (доєднуються Мирненська, Кагарлицька та Граденицька ради), Балтська (доєднується Новопольська сільрада) ОТГ. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проблеми та успіхи: Як живеться в одній з великих ОТГ на Одещині

У 2018 році за рахунок коштів субвенції в сумі 95,4 млн грн в рамках формування інфраструктури (25 ОТГ) було реалізовано 134 проекти.  

За словами Молодожен, найбільшу кількість проектів у 2018 році реалізували Куяльницька ОТГ – 40 проектів, Знам'янська сільська ОТГ – 19 проектів. В області створено 41 центр надання адмінпослуг, з них чотири – в ОТГ (Авангардівська, Березівська, Вилківська та Красносільська). Створено 36 опорних шкіл, з них 11 – в ОТГ. Стратегії розвитку затвердили 11 об’єднаних громад.

Але попри всі ці перемоги, є і "зради".  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коноплянська ОТГ: Громада, якій в дечому можуть позаздрити одесити

Так, Одеська область погіршила показники, за даними моніторингу  Мінрегиону у 2018 році, тому що Одеська обласна рада не затвердила перспективний план регіону, який підготувала Одеська ОДА.  "Взагалі у нас є проблеми кадрів, немає фінансових експертів, - додає Молодожен. - На півдні області зовсім немає ОТГ, люди не хочуть змінюватися, більше працювати, де сільські голови звикли відчувати себе королями. Але ті громади, які вийшли з зони комфорту, відчули позитивні зміни -  не хочуть вже повертатися", - запевнила Молодожен.

Нагадаємо, три ОТГ з Одещини увійшли до двадцятки кращих в Україні.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme