В адміністрації Одеського порту думають, що робити з готелем "Одеса"

Пасажирський комплекс Одеського порту, включно з будівлею готелю "Одеса", планується до передачі в концесію

В адміністрації Одеського порту думають,…

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу адміністрації Одеського морського порту.

"Нещодавно створене головне представництво АМПУ існує в ДП "Адміністрація морських портів України" на правах відокремленого підрозділу. У головному представництві концентруються всі непрофільні активи філій АМПУ в портах, у тому числі і пасажирський комплекс Одеського порту, поки що за винятком готелю "Одеса". Зараз у Міністерстві інфраструктури України вирішується питання про передачу готелю на баланс АМПУ", – повідомив Дмитро Подорян, директор головного представництва АМПУ під час інтерв’ю телекомпанії ICTV 19 листопада.

В адміністрації порту думають над тим, щоб пасажирський комплекс і готель передати у концесію.

Готель "Одеса" не експлуатується вже вісім років. За словами в. о. директора ДП "Одеський порт" Олексій Мясковського, готель побудували у період з 1999 по 2001 рік на правах часткової власності: 80% належить державі, балансоутримувач ДП "Одеський морський торговельний порт", 20% – приватній компанії. Працював готель до літа 2011 року, а потмі прокуратура Одеської області подала позов щодо розірвання відносин з приватною компанією – співвласником готелю. "З того часу готель не працює. Договір між державою в особі Одеського порту і компанією було розірвано, і співвласник залишив управління готелем, але цій компанії, як і раніше, належить 20% власності. А відтак, сьогодні є кілька варіантів вирішення проблеми. Перший: домовитися зі співвласником і разом вкласти гроші у відновлення готелю, але у порту немає таких коштів, а у співвласника – бажання. Другий: викупити у приватної компанії її долю і, консолідувавши комплекс в одних руках, вже щось з ним робити, знайти інвестора, наприклад. Концесійний проєкт ДП "АМПУ" на території пасажирського комплексу Одеського порту, куди буде включений і готель "Одеса", якраз це передбачає", – розповів Мясковський.

Мясковський каже, що у 2011 році адміністрація порту спробувала передати готель приватній компанії, яка б ним управляла. Навіть був проведений конкурс з вибору такої компанії, але на останньому етапі угода зірвалась, оскільки компанія-оператор не знайшла спільної мови зі співвласником готелю, який відмовився підписати договір управління.

У 2015 році провели тендер і вибрали організація, що розробила проєкт реконструкції. За проєктом вартість реконструкції може скласти близько 200 мільйонів гривень. Проте ані в Одеського порту, ані в компанії співвласника не знайшлося достатньо коштів на відновлення готелю.

У пресслужбі порту кажуть, що найбільше грошей треба на повне відновлення фасадних систем та ремонт комунікацій. Також необхідне відновлення всіх номерів та ліфтів. Несучі конструкції готелю, за висновками експертів, перебувають у більш менш в задовільному стані, зазначив керівник ДП "Одеський порт".

Нагадаємо, міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час виступу на Першому інвестиційному форумі Re: think. Invest in Ukraine заявив, що його відомство готове запропонувати передачу в концесію цілісних майнових комплексів у портах Одеси, Маріуполя, Бердянська та Чорноморська. Крім того, В.Криклій розповів про значну зацікавленість інвесторів у тендерах про передачу в концесію портів "Ольвія" і "Херсон" – конкурс триватиме до кінця грудня цього року.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"