У скандалі в одеському храмі ПЦУ поставили крапку

Конфлікт, який триває у храмі Різдва Христового вже декілька місяців поспіль, вирішився після перевірки комісії 

У скандалі в одеському храмі ПЦУ постави…

В Одесі 15-16 травня для перевірки фактів, викладених у численних скаргах парафіян місцевого храму Різдва Христового, перебувала комісія у складі п’яти осіб. Як повідомляє Depo.Одеса, про таку інформацію учора, 29 травня, озвучили в Одеській єпархії ПЦУ.

До складу комісії входили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, архієпископ Чернігівський і Хотинський Герман, протоієрей Петро Бойко (Київська православна духовна академія), протодиякон Владислав Демченко (Вінницько-Барська єпархія).

Члени комісії провели зустрічі з єпископом Одеським і Балтським Павлом (Юристим), співробітниками єпархіального управління, колишнім кліриком храму протоієреєм Віталієм Сеником, парафіянами та активом релігійної громади. Комісія вивчила надані їй сторонами копії юридичних документів, письмові пояснення та відеоматеріали. Члени комісії ознайомилися із публікаціями в електронних ЗМІ, які висвітлювали перебіг подій навколо храму Різдва Христового за останні чотири місяці.

На основі перевірки комісія дійшла певних висновків.

Комісія підтримала зусилля єпископа Одеського і Балтського Павла (Юристого) по наведенню ладу у богослужбовому житті парафії, зокрема запровадження щоденних богослужінь і збільшення з цією метою кліру кафедрального собору. А дії Павла щодо унормування юридичної сторони діяльності парафії, зокрема призначення себе настоятелем храму і головою Парафіяльної ради.вважають у цілому правильними. 

Крім того, у висновках комісії йдеться про проведення ревізії діяльності релігійної громади тристоронньою комісією, до складу якої увійшли б представники парафії, єпархіального управління і компетентний представник Київської Митрополії, що забезпечило би неупередженість комісії. 

Також члени комісія в цілому підтримали дії єпископа Павла щодо заштатного клірика Одесько-Балтської єпархії протоієрея Віталія Сеника, який неодноразово проявляв непослух правлячому архієрею, підбурював паству до непокори єпископу, своїми діями та публічними виступами вносив смуту в життя церкви та давав привід радіти її недругам. Тому на даний час повернення протоієрея Віталія Сеника у клір кафедрального собору Різдва Христового вважають недоцільним, однак не виключють такої можливості у майбутньому у разі дієвого підтвердження священиком бажання до конструктивного діалогу з правлячим архієреєм і припинення деструктивної діяльності, яка руйнує релігійну громаду і шкодить авторитету церкви.

Комісія звертається до протоієрея Віталія Сеника із закликом "бути справжнім пастирем, готовим постраждати за своїх овець, а не примушувати натомість свою паству страждати за себе, підбурюючи людей проти свого єпископа і Священнончалля церкви". Також протоієрею нагадали про відповідальність за такі дії, яка прописана у 36-му правилі Святих Апостолів: "Якщо ж піде туди (єпископ), і не буде прийнятий, але не з власної волі, а через злобу народу, то нехай залишиться єпископом. На кліриків же того міста накласти заборону за те, що не навчали такого непокірного народу".

Релігійну громаду закликають припинити ворожнечу і протистояння зі своїми пастирями та архіпастирем, вести конструктивний діалог і дійти компромісу з усіх питань, які хвилюють громаду.

"Щодо кафедрального собору Одесько-Балтської єпархії. Лікарняний храм, який в даний час виконує функцію кафедрального собору, не відповідає цьому статусу. Одесі потрібен новий, кращий і більший кафедральний собор. Усі сторони конфлікту розповідали членам комісії, що є бажання, сили і навіть кошти для будівництва такого храму. Можливо, варто було би розпочати роботу в цьому напрямку. Це дало б змогу перенаправити енергію духовенства, людей і єпископа в позитивне русло і сприяло б утихомиренню конфлікту", - зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, три місяці тому одеський єпископ Православної церкви України Павло звільнив отця Віталія Сеника з кафедрального собору на Пастера. Раніше єпископ Павло наполіг на тому, щоб збільшити кількість священиків в кафедральному соборі для того, щоб служби велися щодня. Однак нових священиків не прийняли деякі парафіяни, а також старший священик храму протоієрей Віталій Сеник, який давно служить у храмі.

Після того неодноразово у храмі траплялися конфлікти між священиками та парафіянами, що їх підтримують.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme