Третій замах за півроку: Хто такий Стерненко та чому його хочуть вбити (ФОТО, ВІДЕО, 18+)

У четвер ввечері, 24 травня, на Фонтанській дорозі у дворі будинку, де мешкає одеський активіст Сергій Стерненко, на нього був скоєний напад

Третій замах за півроку: Хто такий Стерн…

З початку року це вже третій напад на активіста, проте якщо при попередніх він виступав потерпілою стороною, то цього разу потрапив під кримінальне провадження. А все через те, що одного з нападників Сергій Стерненко вбив, розпоровши тому живота, та й іншому, вочевидь, дісталося.

Depo.Одеса узагальнив події та з'ясовував, що може загрожувати активісту.

Небезпечне повернення додому

В четвер ввечері, 24 травня, 23-річний Сергій Стерненко повертався додому зі своєю дівчиною, журналісткою "Першого міського" Наталією Усатенко. У дворі його будинку на Фонтанскій дорозі, за словами Стерненка, на них напали двоє невідомих чоловіків. Хлопець вихопив ножа, щоб дати опір нападникам. Внаслідок бійки активіст смертельно поранив одного з нападників у живіт, іншому вдалося втекти. Усатенко кинулася наздоганяти втікача - за її словами, він біг у напрямку вулиці Маршала Говорова. Вона розповіла, що дивилася, де є які відеокамери, щоб передати інформацію правоохоронцям. Пізніше радник начальника ГУ НП в Одеській області Руслан Форостяк на своїй сторінці у Facebook повідомив, що нападника затримали.

Самого Стерненка доставили до лікарні зі струсом головного мозку та ножовим пораненням правої кінцівки. Медики майже три години робили йому операцію. За останніми даними, стан здоров'я активіста задовільний.

Стерненко вів у Facebook стрім подій, що відбулися після нападу, проте адміністрація соцмережі видалила його допис, а саму сторінку заблокувала. Зазначимо, що таке з дописами Стерненка відбувається не вперше: раніше він теж публікував дописи після нападів, і з соцмережі їх видаляли, бо вони начебто мали зображення сцен насильства. Але цього разу ЗМІ зберегли відео.

У коментарях журналістам Форостяк відмовився розповісти про особи нападників, посилаючись, що події на Фонтанській дорозі внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а тому захищені законом від розголошення.

Відео: Facebook / Михайло Штекель

Пізніше у поліції повідомили, що за результатом виїзду слідчо-оперативної групи на місце нападу вказану подію кваліфіковано за ч.1 ст.122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження), ч.1 ст. 15, ч.1 ст. 115 (замах на вбивство) та ч.1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Чи оголосять підозру Стерненку, покаже слідство. Адвокат Стерненка Вадим Оксюта вважає, що дії його підзахисного - це самооборона. "Так, думаю, що тепер Головін та Жученко знову будуть намагатися притягнути Сергія до кримінальної відповідальності. Переконаний, правоохоронці не визнають самооборону. Але я вірю і впевнений, що всі докази є, що там мала місце самооборона. Сергій захищався від двох нападників, в одного з них точно був ніж. Вони перші на нього напали. Сергія поранено. Це спланований напад!" - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Як там далі буде - сказати важко, але вже з'явилися люди, які готові, за потреби, взяти активіста на поруки. Таке бажання на своїй сторінці у Facebook висловив "ляшковець" Андрій Лозовий: "Ймовірно, Стерненкові інкримінують перевищення права бути живим. Готовий брати його на поруки".

Зазначимо, що це вже третій напад на хлопця за постанні кілька місяців. На початку лютого його відлупуцювали, в чому активіст звинуватив людей, близьких до мера Одеси Геннадій Труханова. Причиною нападу Стерненко вважає свою громадську діяльність.

Наступний напад стався 1 травня, коли Стерненко разом з дівчиною йшов вулицею. Невідомий чоловік вистрілив активісту у потилицю з травматичної зброї. Стерненко отримав поранення, проте з допомогою перехожих зміг затримати нападника та утримував його до прибуття правоохоронців. Окрім нападника були затримані і два спільника.

За словами Наталії Усатенко, Стерненко неодноразово звертався до правоохоронців з проханням надати йому державну охорону. Проте в поліції заявили, що не існує ніяких ризиків для життя або здоров'я активіста, і відмовили. Зараз біля палати, де перебуває поранений активіст, чергують правоохоронці. Скільки вони будуть нести варту, вирішить начальник відділу поліції, на території якого був скоєний напад.

Скріни з відео Сергія Стерненка: real-vin.com

Хто він - активіст Стерненко

Популярність Сергій Стерненко отримав у 18 років під час Євромайдану. У період з 2014 -2017 року він очолював одеський осередок "Правого сектору", а зараз є лідером громадської організації "Небайдужі". У червні 2016-го закінчив "Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу" за фахом "Правознавство" з дипломом молодшого спеціаліст з права. Працює юрисконсультом в компанії "Оскар Т". Студент Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Займається дзюдо.

Стерненко відомий не тільки проукраїнськими і націоналістичними поглядами, його ім'я пов'язане і з гучними скандалами. Неодноразово він та його спільники зривали в Одесі концерти російських та українських зірок, які виступали на концертних майданчиках Росії. Одним із останніх під тиском активістів був скасований концерт в клубі "Ітака" українського співака Віталія Козловського. Також Стерненко та Ко досягли скасування творчого вечора одіозної київської поетки Євгенії Більченко.

У лютому 2018-го Сергій Стерненко вигнав з приміщення суду журналіста Максима Войтенка, звинувативши його у роботі на ЗМІ країни-окупанта. Зазначимо, що сталося це перед засіданням, на якому Стерненку мали продовжити запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у справі "кришування" наркоточок. Цими діями активіст настроїв проти себе багато одеських журналістів, які вважають, що таким чином він перешкоджає законній професійній діяльності журналіста.

Варто зауважити, що проти Стерненка відкрито декілька кримінальних проваджень. У грудні минулого року йому оголосили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 5 ст. 27, частини 3 ст. 307 КК України (пособництво в збуті наркотиків, вчиненому організованою групою). Саме на слухання цієї справи і прийшов Войтенко.

Раніше, у тому ж 2017-му, Стерненку оголосили про підозру в організації масових заворушень. Події, через які активіст потрапив під слідство, сталися 18 листопада в одеському міському саду, де він протестував проти забудови Літнього театру. Пізніше кваліфікацію статті, в якій оголосили підозру активісту, змінили на хуліганство.

А за два роки до цього, у 2015 році, активіст отримав підозру у викраденні депутата Комінтернівської райради, колишнього керівника райорганізації партії "Батьківщина" Сергія Щербіча. Суд у цій справі ніяк не рухається: то потерпілого не можуть допитати, то ще якісь негаразди.

Чутки та реальність

Поки у правоохоронних органах, прикриваючись таємницею слідства, офіційно відмовляються назвати ім'я нападників. Проте у соцмережах користувачі зазначили, що один з нападників начебто був військовим і служив у 25-й аеромобільній бригаді.

Цю інформацію підтвердив радник начальника ГУ НП в Одеській області Руслан Форостяк. Він додав, що загиблий був 1988 року народження.

За інформацією "Думської", обидва чоловіки, які напали на Стерненка, були неозброєні, а рану активіст отримав від власного ножа. За інформацією "УСІ", загиблий нападник отримав чотири поранення, одне з яких у грудну клітину. У той же час, громадська організація, лідером якої є Стерненко, на своїй сторінці у Facebook заявила, що активіст відібрав ножа у нападника і, обороняючись, сам себе поранив.

Варто звернути увагу на ще один момент: за словами свідків подій, медики, які прибули на місце виклику, навіть не спробували надати допомогу помираючому чоловікові. Офіційного спростування цієї інформації від медиків поки не має. За словами Руслана Форостяка, поранену особу залишили в безпорадному стані, він стік кров'ю у прямому ефірі: "Ніхто навіть не намагався з'ясувати її (особи, - Ред.) стан чи надати допомоги, ні випадкові перехожі чи очевидці, ні медики що були на місці, це також не можна ігнорувати, якщо ми цивілізоване суспільство".

Враховуючи значний суспільний резонанс, а також величезну кількість чуток навколо цієї справи, зараз правоохоронні органи мають дати чіткі відповіді на всі питання. А поки що, є лише ось такий офіційний ролик від одеських поліціянтів.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme