Одеського активіста Стерненка підозрюють у "кришуванні" наркоточок
Одеситові сьогодні, 12 грудня, оголошують про підозру
- Одеса
-
12 грудня 2017 14:34

Одеського активіста Сергія Стерненка викликали в Київський відділ поліції Одеси, де йому повинні оголосити про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 5 ст. 27, частини 3 ст. 307 КК України (пособництво в збуті наркотиків, вчиненому організованою групою). Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Думську".
Сьогодні ж йому збираються обрати запобіжний захід.
"Прокуратура Одеси і поліція йдуть ва-банк, фабрикуя нові кримінальні провадження проти активістів. Вважаю це продовженням політичних репресій, помстою за мою активну опозицію до діючої влади в Одесі", - заявив написав Стерненко на своїй сторінці у Facebook.
Він додав, що інкримінований йому злочин датується 2014 роком, а кримінальне провадження було відкрито 29 листопада 2017.
Видання допускає, що ймовірно йдеться про так звану "справу "Поплавця", розпочату 28 лютого 2014 по факту торгівлі курильними сумішами в мережі магазинів для риболовлі "Поплавець". У липні цього року Київський районний суд Одеси виніс вирок п'ятірці наркоторговців. Всі вони, крім одного, засудженого умовно, отримали невеликі терміни - від трьох з половиною до п'яти з половиною років позбавлення волі - і незабаром вийдуть на свободу відповідно до "законом Савченко", який діє в ретроспективі.
Правоохоронці стверджують, що Сергій Стерненко і його соратники надавали цим магазинам якісь послуги, тобто банально "кришували" за $1000 на місяць. Раніше прокуратура навіть напівофіційно (тільки на брифінгу) розповсюдила аудіозапис, на якому хтось з голосом, схожим на голос колишнього глави одеського осередку "Правого сектору", веде переговори з кимось, кого правоохоронці називають господарями "Поплавця".
Це вже третє кримінальне провадження, в якому фігурує Стерненко. Перше було відкрито в 2015 році. Активіста запідозрили у викраденні депутата Комінтернівської райради, колишнього керівника райорганізації партії "Батьківщина" Сергія Щербіча. Суд у цій справі ніяк не зрушить з мертвої точки: ось уже чотири місяці не можуть допитати потерпілого, який просто не відвідує засідання.
Друге виробництво - за частиною 1 ст. 294 КК (організація масових заворушень) - пов'язане з подіями 18 листопада в одеському Горсаду, де Стерненко протестував проти забудови території так званого Літнього театру.
Нагадаємо, Сергію Стерненку Приморський райсуд Одеси вибрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом на заставу у 600 тисяч гривень. Після того, як голова Одеської ОДА Максим Степанов вніс необхідну суму, Стерненка випустили з СІЗО.
Пізніше Апеляційний суд Одеської області скасував рішення попередньої інстанції щодо запобіжного заходу для Стерненка та призначив йому новий – особисте зобов'язання.
Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса
Всі новини на одному каналі в Google News
- 20:16Зеленський та Сибіга відреагували на "Великоднє перемир'я" путіна
- 14:00 Кожен третій пенсіонер в Україні отримує 3 340 грн пенсії
- 11:31 Ракети різних типів та дрони: Вночі знову рашисти атакували Україну
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 21:53На Одещині прикрили одразу три ухилянтські схеми ФОТО
- 18:33На Одещині матір побила однорічного сина, бо малюк плакав: дитина померла
- 08:23Росіяни вдарили дронами по Одесі. Що відомо ФОТО
- 21:21 Президент України в Одесі зустрівся з Генсеком НАТО: Про що говорили і домовлялися
- 11:56Вибухотехніки знищили дві морські міни, які винесло до узбережжя на Одещині ФОТО Відео
- 09:01Вночі ворог вдарив по лікарні в Одесі: Поранено 7 людей ФОТО
- 15:39До "Тузлівських лиманів" прилетіли фламінго (ФОТО) ФОТО
- 10:29Повітряна оборона знищила вночі 56 із 88 російських дронів
- 09:57"УЗ" запустить до Великодня додатковий поїзд між Києвом та Одесою (ГРАФІК)
- 14:16 Правоохоронці затримали 13 паліїв, які діяли на замовлення російських спецслужб: серед них мати та 16-річний син ФОТО
- 15:35В Україні йде сніг, а в Карпатах покрив подекуди сягає 30 см (ФОТО,ВІДЕО) ФОТО Відео
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 21:01Пʼятеро осіб отримали підозри за постачання неякісного меду військовим
- 09:34 Повітряні сили збили 41 із 74 ворожих дронів: Наслідки атаки фіксують у трьох областях
- 12:55На Одещині викрили правоохоронця, що допомагав ухилянтам тікати до Придністров'я