Сесійні будні Одеси: Мільйони для силовиків та війна з культовим Ройтбурдом

Снігова негода, що атакувала одеський регіон, призвела не тільки до блокування доріг та обриву електромереж, а й на цілий тиждень посунула сесію обласної ради

Сесійні будні Одеси: Мільйони для силови…

Через те, що кілька днів поспіль рух Одесою був ускладнений, а частина закладів закрита, профільні комісії обласної ради не встигли провести низку засідань та підготувати питання до порядку денного. Через це було вирішено перенести сесію, що мала відбутися 7 березня, на тиждень. Слід зазначити, що саме ця сесія стане однією з найважливіших, бо саме на ній будуть вирішуватися питання розподілу бюджету розвитку та затверджуватися багато стратегічних програм. Що саме мають розглянути депутати Одеської обласної ради, дізнавався Depo.Одеса.

"Чужий" Ройтбурд

До сесії ще два тижні, а вона вже набула статус скандальної. Справа в тому, що постійна комісія Одеської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури і туризму без якихось пояснень відмовилася призначити одного з найвідоміших художників сучасної України Олександра Ройтбурда на посаду директора Одеського художнього музею. Таким чином, депутати, що входять до її складу, продовжили серію скандалів, що почалися одразу після перемоги Ройтбурда на конкурсі у грудні минулого року.

Члени комісії вважають, що Ройтбурд не повинен очолювати одеський музей / Фото: oblrada.odessa.gov.ua

Художника одразу почали звинувачувати в порнографії та гомосексуальних мотивах у його картинах. Мовляв, людина, що зобразила анальний статевий акт на полотні, не може керувати "храмом мистецтва". Проте дуже багато людей у соцмережах навпаки підтримали Ройтбурда, що призвело до чвар та неабиякого резонансу.

Питання про затвердження художника не винесли на останню в минулому році сесію і ось тепер, схоже, ця тенденція продовжується.

Інформацію про те, що "Ройтбурд не очолить музей" першими почали розповсюджувати депутат від "Опоблоку", відомий захисник російської мови та колорадських стрічок Віталій Саутьонков та його колеги. Рішення комісії не затверджувати нового керівника вони приписали у досягнення саме собі. В той же час, сам Ройтбурд вважає питання не закритим, адже свою думку має висловити ще комісія з майнових відносин. "Комісія має право не рекомендувати укладати контракт з переможцем конкурсу виключно в разі процесуальних порушень або, наприклад, подачі неправдивих відомостей", - пояснив кандидат.

Ройтбурд вважає питання не закритим / Фото: РадіоСвобода

Прихільники Ройтбурда склали петицію на ім'я президента України Петра Порошенка, голови уряду Володимира Гройсмана, голови обласної ради Анатолія Урбанського та очільника ОДА Максима Степанова з проханням втрутитися у абсурдну ситуацію. "Усунувши Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею, ми не даємо шансу молодому поколінню на створення нації, ідентифікацію українського мистецтва на міжнародній арені і на розвиток наших музеїв. Ім'я Ройтбурда для відомих зарубіжних художників і колекціонерів - це як приманка для того, щоб в Одесу їхали виставлятися найвідоміші художники. Під керівництвом Олександра Ройтбурда Одеський художній музей зміг би стати справжнім сучасним музеєм, в який хотілося б приходити", - йдеться у тексті петиції.

Також у мережі були поширені світлини, на яких видно як під час опадів стеля однієї з зал екпозиції тече, і скрізь виставлені відра для її збору – з цього зрозуміло, що позиція захисників попереднього директора Віталія Абрамова, що програв Ройтбурдові, не має ніяких підстав – "хазяйницька" діяльність у нього поставлена вкрай погано.

Ще одне доволі принципове питання депутати облради спробують вирішити з третьої спроби. На сесію знову виносять проект рішення про звернення до керівників міст, містечок та селищ з пропозицією вшанувати пам'ять одеситки Аміни Окуєвої, що загинула від руки російського кілера. Два попередні рази це питання не змогло набрати необхідної кількості голосів для підтримки рішення.

"Свої" силовики

Якщо питання призначення або непризначення Олександра Ройтбурда є питанням суто політичним, то загалом обласну раду очікує вирішення бюджетних питань, одним з яким є дотування силовиків. Так, 2 мільйони гривень планують виділити військовій частині 3012 Національної гвардії України, що допомагає патрулювати вулиці патрульній поліції.

12 автопатрулів при цьому не мають ані камер, ані планшетів, які є у поліцейських. Це викликає певні питання, тому вони попросили допомогти з обладнанням облраду.

Облрада збирається допомогти нацгвардійцям / Фото: qha.com.ua

Ще близько 5 мільйонів гривень просить виділити військова прокуратура на переобладнання кабінетів. Правоохоронці зазначають, що відомство не може проводити обшуки, оскільки не має камер для відеозапису, а також іншої необхідної техніки. Наприклад, ноутбуків і карт пам'яті. Загалом на ці потреби правоохоронці попросили 1,5 мільйона гривень. Також в прокуратурі поскаржилися, що кабінети відомств не в змозі забезпечити таємницю слідства. В одному кабінеті сидять по три-чотири слідчі, що ненормально для режиму секретності. Військові прокурори розрахували, що поділ кабінетів на кілька і обладнання їх меблями обійдеться в 3,5 млн грн.

Ще близько 15 мільйонів разом отримує СБУ, Прокуратура та Нацполіція. Слід зазначити, що силовики просять грошей не тільки окремо, а й колективно. Так, одразу кілька відомств благають виділити 3 мільйони гривень для закупівлі імпортних реагентів для бюро судмедекспертизи. В установі протягом трьох років не отримують коштів для проведення ДНК-експертиз. Внаслідок цього одесити возять матеріали до Миколаєва, окрім того, експертизи проводять тільки за гроші заявників при визначення спорідненості.

Експертам не вистачає коштів

Загалом бюро отримує 20-30% від необхідної кількості матеріалів на придбання реактивів - приблизно 400 тисяч гривень на рік. Також для бюро судових експертиз попросили ще 1,725 млн гривень на обладнання для земельних експертиз.

Врятувати Тилігул

Планують депутати розглянути декілька інфраструктурних проектів, зокрема, виділити гроші на порятунок Тилігульського лиману. Йдеться про реконструкцію з'єднувального каналу між ним та Чорним морем. З обласного бюджету на проект пропонують дати 2,5 млн грн, а решта, 25 мільйонів, будуть виділять з держбюджету. Ще 200 тисяч гривень виділять з місцевих бюджетів районів.

На Тилігульський лиман облрада готова виділити кошти / Фото: oblrada.odessa.gov.ua

Таку ж суму і за тим же принципом виділять з державного та обласного бюджетів на знищення непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.

Ще 10 мільйонів гривень облрада планує залучити з державного бюджету на ремонт Палацу спорту. Субвенція буде витрачена на придбання спеціального обладнання, зокрема, електронного табло та захисного пластикового скла.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme