Новим керівником Одеського художнього музею стане відомий художник

Кандидатуру Олександра Ройтбурда підтримала більша кількість членів комісії

Depo.
6 грудня 2017 15:53
ФОТО: depo.ua

Сьогодні, 6 грудня, відбулося засідання комісії з визначення директора Одеського художнього музею. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Думську".

Переможцем конкурсу був визнаний відомий художник Олександр Ройтбурд. Його головним суперником був нинішній керівник музею Віталій Абрамов, за якого проголосували чотири члени комісії, у той час як за переможця – п'ять. Ще одним суперником Ройтбурда був краєзнавець Сергій Седих. Тепер кандидатуру нового директора повинні затвердити депутати Одеської облради.

"Я борюся за майбутнє музею. У мене немає жодного корисливого мотиву звалювати на себе цю ношу. Навпаки, це йде врозріз з моїми особистими інтересами... Багато хто говорить що не справа художника займатися менеджментом. Так, але в музейній історії Одеси два великих майстри, Киріак Костанді та Теофіл Фраерман, були успішними директорами музеїв", - заявив художник напередодні конкурсу.

Він попросив своїх конкурентів залишитися в музеї і продовжити дослідницьку діяльність.

Олександр Ройтбурд народився в Одесі в 1961 році. У 1983 році закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту.

У 1993 році виступив співзасновником асоціації "Нове мистецтво" (Одеса). З 1993 року працював в ній арт-директором, з 1999 по 2001 рік - президентом. Працював директором Галереї Марата Гельмана в Києві.

Активний учасник Євромайдану, за свою патріотичну позицію неодноразово піддавався огульній критиці (часто з антисемітським підтекстом) з боку російських і проросійських ЗМІ.

Нагадаємо, раніше був оголошений конкурс на посаду директора Одеського
художнього музею.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса