"Судимість за один патрон": Чим закінчилась "справа 300 гривень" Стерненка

Одеського активіста Сергія Стерненка визнали винним за двома статтями з трьох інкрімінованих та засудили до трьох років позбавлення вволі – з одним "але"

Катерина Ейхман
Заступниця керівника регіональних редакцій Depo.ua, журналістка, фотографка
"Судимість за один патрон": Чим закінчил…

У понеділок, 31 травня, Одеський апеляційний суд нарешті виніс остаточне рішення щодо активістів Сергія Стерненка та Руслана Демчука у так званій "справі 300 гривень". Зокрема Стерненка виправдали за однією статтею, за іншими двома – визнали винним і засудили до трьох років позбавлення волі. Але із випробовувальним терміном на рік.

У лютому цього року Одеський приморський суд засудив Стерненка до семи років позбавлення волі з конфіскацією майна. Судили активіста за позовом колишнього одеського депутата Сергія Щербича, який пізніше доєднався до партії мера Одеси Геннадія Труханова "Довіряй ділам". Щербича ЗМІ тісно пов'язують із самим Трухановим, а у 2014 році він організував тітушок для Антимайдану

Щербич заявив, що навесні 2015 року Стерненко разом з Демчуком викрали його, пограбували, вкравши 300 гривень, та змушували відмовитися від депутатського мандату. Крім цього, сторона обвинувачення, закидувала Стерненку незаконне зберігання вогнепальної зброї. Суд першої інстанції визнав Стерненка винним за усіма трьома статтями. Зазначимо, що уся лінія обвинувачення ґрунтувалася виключно на свідченнях самого ж потерпілого.

Про своє викрадення Щербич заявив у поліцію одразу після нападу, але жодних імен викрадачів не називав, лише за пів року слідства почали фігурувати прізвища Стерненка і Демчука. Правоохоронці провели у активіста обшук, під час якого від віддав їм наявну удома зброю – пневматичний пістолет, стартовий пістолет та ніж, а також один патрон калібру 5,45. Через стартовий пістолет та патрон до обвинувачення у викраденні і пограбуванні додалося ще незаконне зберіганні зброї.

Сергій Стерненко заперечував закинуті йому обвинувачення і заявив про тиск на суд з боку генеральної прокурорки Ірини Венедиктової та заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

У суді першої інстанції особливо тиснути на суддю Віктора Попревича, скоріш за все не довелось, адже він уже неодноразово відзначався скандальними рішення і в цілому епатажною поведінкою.

Читайте також: Присягав СРСР, виправдав катівника-міліціянта: Цікаві факти про суддю Попревича, який посадив Стерненка

Тепер же, за інформацією активістів, головуюча суддя апеляційного суду Альбіна Кадегроб уже написала заяву про відставку. Тобто одразу після винесення вироку вона покине будівлю суду назавжди.

За статтею 187 Кримінального кодексу Україні – напад з метою заволодіння чужим майном, Стерненка виправдали. Про це він сам оперативно повідомляв під час судового засідання у своєму телеграм-каналі: "Це ті самі 300 гривень, за які давали 7 років з конфіскацією". У коментарях його почали вітати, на що Сергій написав, що радіти рано, адже позбавлення волі передбачено ще однією статтею, яку йому інкримінують.

Наступною суд розглядав обвинувачення за статтею 146 ККУ – незаконне позбавлення волі або викрадення людини. Нагадаємо, що ця стаття базується виключно на показах самого Щербича. Більше того, цей же суд визнав, що так званий потерпілий змінював покази у судах щодо місця, обставин та часу злочину. Втім, за цією статтею минули строки давності, тож притягнення до відповідальності не передбачено. 

І насамкінець – частина 1 статті 263 ККУ – незаконне зберігання вогнепальної зброї. За цією статтею Стерненка теж визнано винним. "Тобто стартовий шумовий пістолет суд вважає вогнепальною зброєю", — написав одразу Сергій. Але потім суд уточнив, що таке рішення винесено не за стартовий пістолет, а за патрон калібру 5,45. За версією суду, "зберігання один патрону могло становити небезпеку, бо Стерненко активно брав участь у акціях протесту". 

За цією статтею Сергію Стерненку дають три роки позбавлення волі із заміною на один рік умовно. "По факту, це судимість за один патрон", – підрезюмував активіст.

Нагадаємо, що після винесення вироку першої інстанції країною прокотилася хвиля акцій протесту з вимогою справедливого суду. Остання відбулася якраз напередодні засідання апеляції, 30 травня. І уже 31-го активісти та громадяни, які були налаштовані геть неоптимістично, готувалися вийти на вулиці знову. Але, здається, не доведеться. Принаймні, цього разу.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme