П’ять новобудов, які повністю змінять узбережжя Одеси

В Одесі останнім часом чимало заявлялося про нові будівництва. В одних випадках йдеться про так звані елементи благоустрою та відпочинку, в інших – про багатоповерхівки, які спаплюжать морський фасад міста

П’ять новобудов, які повністю змінять уз…
Фото: kandinsky-residence.com.ua

Найбільше нових будинків – одразу три – з’явиться на Фонтані, на узбережжі, але є побоювання і з приводу Французького бульвару та інших частин міста. Depo.Одеса дізнавався, як зміниться вигляд міста через таку масову забудову.

13-та станція Фонтана – місце масової забудови та запеклої боротьби за шлагбаум

Почнемо з 13-ї станції Великого Фонтану. Тут вже побудували три так звані апарт-комплекси від "Київміськбуду". За наявними даним, вони досі не введені в експлуатацію, але скоро мають отримати дозволи на використання. Тут будуть жити туристи та містяни.

Фото: amazonaws.com

Але невдовзі поряд з’являться ще три багатоповерхівки. Старт продаж на дві висотки від компанії "Ханбер" – під назвами "Аура" та "Каліпсо" від "Гефесту" – вже заявлено. Всі три висотки зведуть прямо біля моря.

"Каліпсо" / Фото: gefest.ua

"Аура" / Фото: dom.ria.com

Також "Гефест" у березні отримав міськумови та обмеження на багатоповерхівку під назвою "Персіфона". В описі до житлового комплексу зазначено, що поверховість ЖК складе дев'ять поверхів.

За словами депутата одеської міськради Олексія Єремиці, ділянки під забудову продавали ще 10 років тому на аукціоні, але землю оформили за нинішньої міської влади – в 2018 році, під експлуатацію та благоустрій. А потім з'явилося заповітне слово "будівництво".

Аналогічна схема була застосована і у випадку з Будинком прийомів на Гагарінському плато, 4. Землю передали в оренду під благоустрій та обслуговування будівель, саму стару будівлю знесли, 300 дерев знищили і почали будувати чотири 25-поверхові висотки.

На 13-й станції Великого Фонтану, окрім згаданих будинків, з'явився ще й готель. За словами громадського діяча Владислава Буртина, будівництво нового готелю "Bianco hotel" почалося ще у 2017 році. Тоді було зареєстровано право власності на всі 2 квадратних метра на такого собі Андрія Райчука. Однак майже через рік тут з'явився новий власник –ПП "Бастіон", а площа будівництва збільшилася до 295,6 кв. м.

Будівництво готелю почалося ще у січні, хоча чиновники муніципалітету узгодили його тільки у квітні 2019 року. 24 квітня з'явилася декларація про готовність об'єкта до експлуатації. Незабаром, у травні 2019-го, з'явився і технічний паспорт об'єкта.

Диво-естакада на 10-й станції Фонтана 

Рухаючись далі по узбережжю можна побачити ще один "пам’ятник корупції". Вже вдвічі подорожчала нова естакада у районі 10-ї станції Великого Фонтану. Подорожчання співпало зі змінами проекту, а вони, у свою чергу, виникли через те, що депутати активно відводили землю біля естакади. І ось естакаді довелося "посунутися" заради приватників.

Проект естакади зростав, як на дріжджах. Спочатку в муніципалітеті провели один тендер з пошуку підрядника для будівництва самої естакади, але як тільки не влаштував переможець, конкурс скасували. З першого разу мерії не вдалося вибрати "потрібного" підрядника. Так, у серпні 2017 року переможцем стала львівська – чи то стрийська – компанія "Мостобудівельне управління №1", яка погодилася виконати роботи за 28 608 924 грн і обіграло "Ростдорстрой", який ЗМІ пов’язують з мером Одеси. Тож згодом результати тендеру анулювали з формулюванням "у зв'язку з відсутністю подальшої потреби". 

Скрін із сайту prozorro.gov.ua

Але незабаром управління дорожнього господарства знову оголосило тендер, і ось з другого разу "Ростдорстрою" вдалося виграти торги. Аукціон закінчився на ціні 31,14 мільйона гривень. Тобто проект подорожчав, але стрийська компанія "Мостобудівельне управління" чомусь віддала виграш одеситам, хоча готова була працювати за меншу суму.

Скрін із сайту prozorro.gov.ua

Спочатку естакаду і нову ділянку Траси здоров'я збиралися здати в експлуатацію у липні 2018 року, потім роботи перенесли на наступний рік, але весною 2019 року на ділянці стався зсув через забудову на 10-й станції. Також паралельно депутати віддали низку ділянок приватникам в оренду, тому управління дорожнього господарства Одеської міської ради нещодавно оголосило новий тендер та за 24,2 мільйона гривень планує побудувати підходи і з'їзди до вело-пішохідної естакади Траси здоров'я та пляжу на 10-й станції Великого Фонтану. Це стало необхідно, скоріш за все, через те, що проект вело-пішохідний естакади Траси здоров'я "підкорегували" заради багаторівневої парковки і адмінбудівлі на схилах.

На сайті управління архітектури міськради вказано, що проектні рішення добудови Траси здоров'я треба пов'язати з проектом двоповерхового паркінгу з громадською вбиральнею, трансформаторною і розподільною підстанціями, тенісними кортами, які планує побудувати ТОВ "Медичний реабілітаційний центр Інто-Сана".

Фото: usionline.com

Щоб дати можливість побудувати паркінг, з'їзд з естакади на дорогу, продовжену на середній терасі схилу, виконали у вигляді різкого, на 90 градусів, повороту.

Крім того, проект з'єднання Траси здоров'я змінили через чотириповерхову "адміністративну будівлю", яку має намір побудувати ТОВ "Профі Тек".

 

Фото: usionline.com

Новий Ланжерон 

Після того як ТОВ "Нерум" у минулі роки вирубив частину дерев та почав будівництво нового готелю, ці ж замовники виступили з ініціативою реконструкції набережної на Ланжероні. За словами представників бізнесу, тут розташовано дуже багато непривабливих будівель і торгових точок, які закривають вид на море.

Забудовник обіцяє упорядкувати набережну – поставити три нові фонтани (один з яких буде світломузикальним) і нові енергозберігаючі світильники, а також встановити пам'ятник Олександру Ланжерону. Судячи з візуалізації, на 1615 кв. м території збираються висадити пальми, платани і облаштувати газони з багаторічними травами. Частину набережній планують встелити гранітним покриттям, іншу покриють дерев'яним настилом, як вже в існуючій частині.

Фото: uk.etcetera.media 

Поки що йдеться лише про проект реконструкції, але він вже викликав резонанс. Так, активіст Юрій Нікітін назвав себе "категоричним противником" проекту. Громадський діяч згоден, що зносити МАФи і старі будівлі на Ланжероні, безумовно, потрібно. Однак, він побоюється, що в результаті реконструкції площа споруд стане ще більшою. "Візуалізація спеціально зроблена так, щоб на ній не було видно дво- і чотириповерхові споруди. Реалізація проекту значно зменшить площу парку, і показані нам зелені зони ситуацію не врятують", – вважає він.

А ось депутат Одеської міськради Андрій Кисловський розповів, що один з цих об'єктів насправді не будують, а реконструюють. Йдеться про ресторан "Terrace. Sea View". За словами бізнесмена, будівля ресторану "в нинішньому вигляді не вписується у загальну концепцію нової набережної". Другий зазначений на плані об'єкт, за словами Кисловського, дійсно будуть будувати.

"Ми хочемо очистити набережну від торгових точок. Деякі з них ми викупили у власників, і вони будуть знесені безповоротно. Власники інших – і їх досить багато – не погодилися продавати свої точки. Ми домовилися, що вони зможуть розташуватися в цьому новому будинку, – розповів Кисловський.

Фото: mayak.org.ua

Відео: Думська

Схили під санаторієм "Росія"

Ще один проект, який потенційно змінить узбережжя, розміститься на "переданих в оренду" 68 "сотках" за адресою Французький бульвар, 1/5, які отримало ТОВ "Варда плюс". Ділянка розташована на нижній терасі приморського схилу під колишнім санаторієм "Росія". Свого часу фірма позичила 2 млн грн обласній організації фізкультурно-спортивного товариства "Динамо України". В якості застави виступали дві кам'яні будівлі, туалет, навіси, альтанка і приміщення під стадіоном. "Динамо" гроші не повернула, і "Варда" забрала нерухомість, а зараз оформлює земельну ділянку. Цільове призначення землі – "для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель яхт-клубу з рятувальною станцією". Проте з часом цільове призначення може змінитися.

Відзначимо, що раніше місто здавало в оренду пляж санаторію "Росія".

Фото: dumskaya.net

А поряд ще одна велика ділянка площею 1,45 гектара за адресою Французький бульвар, 60, також була продана нещодавно з аукціону prozorro.sale. Йдеться про земельну ділянку, розташовану у середній частині схилів – безпосередньо між Трасою здоров'я і колишньою територією санаторію "Росія", на якій зараз розкинулося котеджне селище "Дубаї в Одесі" від компанії Kadorrr Group. З іншого боку, у сторону моря, стоїть сумнозвісна недобудована висотка, будівництво якої спочатку затіяла Hi-Raise Constructions бізнесмена Володимира Рондіна, а тепер веде київська девелоперська компанія Megaline.

Фото: timer-odessa.net

Ділянка була продана з аукіцону у 2005 році. Покупцем стала фірма "Творче об'єднання ДЮК", яку пов'язують з одеським бізнесменом Володимиром Галантерніком. Тут збиралися будувати торговий центр, для чого взяли у "ВТБ Банку" кредит. Однак щось пішло не так: проект реалізовувати навіть не почали, кредит також не повернули, і в результаті ділянка перейшла у розпорядження банкірів. Зазначимо, що на аукціоні вона подешевшала на 70%. І продали її лише за 11,4 мільйона гривень.

Найвірогідніше, ці ділянки будуть використовувати разом.

Схили під санаторієм Чкалова – під готелі

Ще одне велике будівництво чекає схили під санаторієм Чкалова. Тут буде великий п'ятиповерховий готель, басейн прямо на пляжі, а вхід – за паспортами від компанії SAGA Development. Йдеться про ділянку площею 3,5 га, яку минулого року міськрада передала ТОВ "Чкаловський-інвест". Літні будиночки, що стояли на цій землі, нещодавно почали зносити.

Проект отримав назву Sanatorium. "У країнах Середземноморського регіону кліматичні курорти і wellness-центри працюють не тільки в літній, а й в зимовий сезон, і саме взимку орієнтовані на відновлювальні омолоджуючі процедури. Цей принцип ми плануємо реалізувати на нижній терасі Чкаловського санаторію ", – цитує голову SAGA Development Андрія Вавриша "Думська".

На ділянці зведуть п'ятиповерховий готель (раніше йшлося про сім поверхів), пристосований для надання сучасних SPA та wellness-послуг, і комплекс одно-двоповерхових апартаментів. Готелем і апартаментами буде керувати один оператор. За словами Вавриша, зараз у компанії вирішують, як організувати доїзд до комплексу та його постачання. Нагадаємо, що зараз цей власних забудовує багатоповерхівками "Кандинський" колишній готель "Магнолія". 

Таким чином, вже скоро практично все узбережжя Одеси стане зовсім іншим, не таким, як звикли бачити його містяни.

Фото: Думська

 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme