Пожежа в "Вікторії": Оприлюднена детальна хронологія подій в трагічну ніч

Член громадської комісії з розслідування причин пожежі в одеському дитячому таборі "Вікторія" Світлана Підпала поспілкувалася зі свідками подій та підготувала ретельну хронологію

Як повідомляє Depo.Одеса, хронологія подій опубліковна на сайті Центру правового моніторингу "Гідність".

В матеріалі описуються події, які сталися задовго до трагічного дня. З'ясувалося, що діти з хореографічного ансамблю "Адель", які у 2016 році відпочивали у "Вікторії", розповіли про табір своїм друзям. Після цього батьки на зборах вирішили просити про колективний відпочинок для учасників колективу. Дітям пообіцяли, що до табору вони поїдуть у червні 2017 року, проте потім заявили, що путівок немає. Врешті решт хлопці та дівчата потрапили до "Вікторії" у вересні минулого року, але замість 21 дня - саме стільки триває звичайна зміна - вони мали провести у таборі лише два тижні.

Відпочинок розпочався 4 вересня, а 17-го діти мали роз'їхатися по домівках. Протягом табірної зміни дітлахи майже щодня брали участь у різноманітних концертах. Світлана Підпала, авторка матеріалу, зазначає, що на 50 вихованців була лише одна вожата-вихователь, хоча за нормативами на 20 дітей треба по одному педагогу. Цією вожатою була Анна Чернова, яка навіть не дала дітям номер свого телефону, посилаючись на те, що він не працює. Також діти не знали, де вона мешкає на території табору, і часто не могли її оперативно знайти.

Анна Чернова, вожата-вихователька

В матеріалі наведений і інший перелік недоліків, які були виявлені під час розслідування громадськими діячами причин трагедії. Ось що їм довелося з'ясувати стосовно трагічних подій, які сталися в ніч проти 16 вересня.

15 вересня вдень діти готувалися до фінального концерту, який мав відбутися наступного дня. Малеча рвалася додому, проте вихователі умовили батьків залишити дітей ще на одну ніч у таборі. День минув, і діти почали готуватися до сну.

22:35-22:50 Діти знаходяться в своїх кімнатах. Вихованка "Аделі" Катя Ной обходить всі кімнати, каже дітям "На добраніч" і вимикає світло. Після цього Катя йде до корпусу №6 і приєднується до старших дітей "Аделі" Іри, Олени, Максима і Ганни, які дивляться фільм на ноутбуці.

Приблизно о 22:40. Батьки Софії Мазур в останній раз телефонують донці. (Соня Мазур загинула в ніч з 15 на 16 вересня під час пожежі, - Ред.)

Приблизно о 22:30 Тетяна Єгорова (керівник колективу "Адель", - Ред.) знаходиться в своїй кімнаті №4. До неї приходять три старші дівчатка (Ніколь Н., Еля С., Аліна Т.) з кімнати №16 (2 поверх, вікна на праву сторону корпусу і на дачний кооператив) і просять дати кип'ятильник, щоб приготувати чай вожатій Черновій. Єгорова просить Ніколь зателефонувати її старшій сестрі, що не відпочивала в таборі, і уточнити, чи зможе вона наступного дня взяти участь у концерті в "Вікторії". Дівчинка дзвонить сестрі, яка обіцяє приїхати.

Приблизно 22:34. Після цього Єгорова дає кип'ятильник, і дівчатка йдуть в кімнату №16.

(Коментар: Співробітники табору не забороняли Єгорової користуватися кип'ятильником і навіть часто просили пригостити їх чаєм. До цього діти декілька разів з власної ініціативи робили чай Черновій, яка вечорами сильно мерзла і скаржилася на це).

23:00. В альтанці між корпусами № 4, 5, 6 починається планування вихователів і вожатих, яке проводить заступник директора Тетяна Ланіна. Обговорюється прощальний концерту в таборі. Присутні всі вожаті, ді-джей - загалом близько 10 осіб.


Відстань від згорілого корпусу до альтанки, де було планування

23:00 Катя М. (8 років) з кімнати № 7 телефонує мамі і скаржиться, що в їхній ванній на підлозі слимак, і через це діти бояться туди зайти і не можуть почистити зуби. Мати каже, щоб вони звернулися до Єгорової.

(Коментар: в ванній даної кімнати, де мешкали діти 7-8 років, постійно була вогкість, і діти знаходили там слимаків, яких боялися прибирати самі. У цих випадках вони зверталися не до вожатої Чернової, а до Тетяни Єгорової, тому що Чернову їм було складно знайти: вона не проживала в корпусі разом з ними, не приходила до них перед сном і не мала телефону, тому в екстрених випадках і вночі була недоступна).

23:02-23:05 Даша Л. (кімната №7) приходить до Єгорової, але та зайнята телефонною розмовою і не одразу реагує на її прихід. Дівчинка повертається до себе в кімнату № 7 і розповідає Юлі Ж. і Каті М., що не змогла поговорити з Єгоровою. Тоді Катя М. разом з Дашею Л. йде в кімнату №4 і кличе Єгорову на допомогу.

23:07 Єгорова залишає в своїй кімнаті, у ванній, включене світло і незачинені вхідні двері (замок на вхідних дверях до кімнати № 4 був несправний, не працювала засувка, тому двері завжди перебували у відкритому стані). Вона йде в кімнату №7 разом з Катею і Дашею, прибирає слимака і перебуває там з дітьми близько 5-7 хвилин.

23:07-23:10 В цей час дівчинки з кімнати №16 приготували чай для вожатої Чернової, налили його в паперовий стаканчик, взяли з собою печиво і кип'ятильник і пішли в напрямку альтанки. Чернова була в альтанці, вона побачила, що дівчатка несуть їй чай, коли вони йшли по веранді другого поверху, вийшла з альтанки та пішла їм назустріч. Чернова підійшла до ганку п'ятого корпусу, взяла у дітей чай і печиво.

23:10 Після цього одна з дівчаток одразу повертається в кімнату №16, а дві інші стукають в двері кімнати №4 до Єгорової, щоб повернути кип'ятильник. Не дочекавшись відповіді, вони відкривають незачинені двері, входять в порожню кімнату і кладуть кип'ятильник на стіл. Після цього дві дівчинки повертаються до себе в кімнату №16.

23:15 Єгорова повертається до себе з кімнати №7. Коли вона повертає за лівий кут будинку і йде по бічній веранді першого поверху, вожатий Ованес Сарксян, що перебуває в альтанці, де йде планерка, махає їй рукою, запрошуючи підійти. Єгорова йде в альтанку і залишається там до кінця планування.

Приблизно о 23:25 планерка закінчується, всі розходяться.

23:25 Єгорова і Адамська разом виходять з планування. Адамська каже, що хоче пити і піде за пивом в магазин. Єгорова пропонує пригостити її чаєм. Адамська погоджується і просить почекати, поки вона візьме свою чашку в корпусі №4. Адамська заходить в корпус, в якому повністю відключене світло.

(Коментар: Адамська практикувала відключення рубильника після відбою, щоб діти швидше засинали, незважаючи на нарікання з боку дітей та їхніх батьків: Діти не могли зарядити телефони та інше). Єгорова чекає на Адамську на сходинках корпусу №4 (на першому поверсі).

23:25 Вожата Анна Чернова заходить на перший поверх сусіднього корпусу №6, де жили п'ятеро з 50 дітей колективу "Адель" (Аня Р., Олена Н., Іра Н., Катя Ной, Максим Тихончук), інші жили в корпусі №5. Діти знаходяться всі разом і дивляться фільм. Чернова відправляє Максима і Катю по своїх кімнатах в тому ж корпусі. Вони йдуть. Чернова йде в напрямку альтанки, не заходячи в п'ятий корпус.

23:26 Адамська виходить, коментуючи, що в темряві важко було знайти чашку.

23:22 Дівчата в кімнаті №16 лягли спати, але не погасили світло в тамбурі. В цей час їхня лампочка стала блимати, "як гірлянда", що було видно з боку дачного кооперативу.

23:25 Піднімаючись сходами на другий поверх в свою кімнату корпусу №6 і проходячи по веранді, Максим Тихончук бачить миготіння світла у вікні Єгорової. Він думає, що це хтось бавиться. Він заходить в свою кімнату.

Приблизно в 23:25-23:26 Адамська і Єгорова йдуть до корпусу №5 і бачать червоне вікно кімнати №4. Єгорова кричить: "Вогонь! Вогнегасник!", і вони вдвох біжать до вогнегасника, який розміщений на стіні першого поверху між кімнатами №2 і №3. Адамська знімає вогнегасник, але перед тим, як зайти в кімнату, телефонує. Єгорова в цей час біжить за допомогою у напрямку корпусу №6.

Далі Світлана Підпала приводить дії під час пожежі, які вдалося встановити на основі показань свідків.

Альона Адамська, вожата корпусу №4

Вожата Адамська відкриває двері в тамбур кімнати №4. З її слів, вона застосувала порошковий вогнегасник на ліжко, яке було біля дверей, а потім застосувала ще один вогнегасник.

(Коментар: Пізніше на попелищі знайшли невикористаними (повними) обидва вогнегасники корпусу №5, що відображено в матеріалах кримінальної справи і було підтверджено інспектором Бондарем під час засідань в Київському суді м. Одеси).

Вожата Альона Адамська

Приблизно в 23:27 Вожата Альона Адамська вибігає з кімнати №4, не замикаючи двері. Вона біжить до сусідньої кімнати №3, будить Іллю Е. і Кирила Ч. і виводить їх з корпусу.

Анна Чернова, вожата загону ансамблю "Адель"

За свідченнями свідків з ансамблю "Адель", вожата Чернова заходила в палаючий корпус. Її бачили на доріжці поруч з корпусом, біля сходів, звідки вона кричала: "Діти, виходьте!".

Максим Тихончук, вихованець ансамблю "Адель"

Приблизно 23:27 Максим Тихончук дивиться у вікно своєї кімнати і бачить, що на розі корпусу №5 між поверхами розгорається полум'я. Він біжить на перший поверх палаючого корпусу, де перебуває його сестра Юля, відкриває двері кімнати №5, але виявляє, що кімната порожня, оскільки діти звідти вже вийшли самостійно.

Потім Максим Тихончук будить і евакуює дітей з двох кімнат першого поверху (з тильного боку корпусу): кімнату №6 і №8. З кімнати №7 діти вийшли самостійно, почувши його крики і стукіт. Незважаючи на те, що з тильної сторони пожежа розвивалася повільніше, діти виходили без речей. Після того, як Максим Тихончук переконався в тому, що всі кімнати першого поверху з тильного боку евакуйовані, він, на прохання дітей, повернувся в корпус за їхніми мобільними телефонами, щоб вони могли зателефонувати батькам.

Максим Тихончук

Катя Ной, вихованка ансамблю "Адель"

Приблизно 23:26- 23:33 Катя Ной перебуває у себе в кімнаті на другому поверсі корпусу №6. Вона чує крики Тетяни Єгорової, дивиться у вікно і бачить, як Адамська зриває вогнегасник. Катя Ной біжить по своєму корпусу, сповіщаючи всіх про пожежу, потім біжить до палаючого корпусу і, перш за все, не заходячи всередину, кричить, щоб діти виходили. На її крики вибігають старші дівчатка з корпусу № 6: Іра Н., Олена Н., Аня Г. Катя Ной кричить: "Телефонуй в МНС!" Дівчата повертаються за телефоном в свою кімнату, і Аня Г. намагається додзвонитися в МНС протягом декількох хвилин, коли вони перебувають на веранді корпусу №6. Їхній дзвінок зафіксований в 23:33.

23:33-23:35 Катя Ной підбігає до дівчаток і кричить в трубку (уточнює адресу), після чого біжить на перший поверх палаючого корпусу з метою евакуювати дітей першого поверху. Спочатку вона вбігає в кімнату №3, обмацує в диму ліжка, переконується, що кімната порожня. Потім Катя біжить у кімнату №2. Більшість дітей вже міцно сплять і встигли надихатися димом. Катя Ной витягує їх на руках і кладе на траву.

Приблизно 23:35 З'являється літній охоронець з боку морської хвіртки. Він стоїть біля перил. Побачивши Катю Ной на веранді палаючого корпусу з дитиною на руках, він каже їй: "Що ти робиш? Навіщо? Виходь! "Але вона передає йому дівчинку і біжить в кімнату №1.

Приблизно 23:35-23:37 У кімнаті №1 багато диму, і діти сплять дуже міцно. Катя витягає їх по одному в непритомному стані і передає через перила. Переконавшись, що всі кімнати першого поверху порожні, вона евакуюється через перила, які одразу після цього починають горіти.

Приблизно 23:37 Катя Ной доходить до газону вздовж корпусу №4 і падає на траву, оскільки їй стає зле через отруєння димом і чадним газом. Це бачить Ованес Сарксян, який робить їй і іншим дітям зауваження: "Не можна лежати на газоні! Вставай!".

Катя Ной у лікарні

Необхідний коментар. Каті Ной не надали необхідної медичної допомоги в ніч пожежі. Тричі вона падала через проблеми з диханням. Єдина допомога, яку їй надали: медсестра з медпункту облила її водою з чайника і відправила на вулицю мокру і у шоковому стані. Катя була госпіталізована тільки наступного дня, в лікарні їй діагностували опік дихальних шляхів і опіки ніг. На сьогоднішній день її фізичний стан не відновився. Їй довелося залишити заняття хореографією через порушення в роботі серцево-судинної і дихальної систем організму.

Тетяна Єгорова, хореограф ансамблю "Адель"

Приблизно в 23:26 -23:27 Тетяна Єгорова біжить спочатку в корпус №6 в кімнату вожатих Овіка Сарксян і Сергія на першому поверсі і голосно кличе: "Сергію! Овік!" Нікого не знайшовши, вона біжить до свого корпусу і бачить, що з кімнати №4 вгору піднімається сильний дим. Вона біжить на другий поверх, щоб в першу чергу вивести дітей з верхніх кімнат, продовжуючи кричати і кликати на допомогу, забувши про те, що на першому поверсі в кімнаті №3 перебуває її 8-річний син Павло.

23:26 Спочатку Єгорова забігає в тамбур кімнати №12 на другому поверсі, але спальня, де живуть Іра В. і Саша Т., зачинена зсередини на клямку. Єгорова стукає, потім через дим падає, але продовжує стукати і кричить: "Відкривайте, пожежа!" Потім вона переходить на веранду, зриває москітну сітку, але вікно також виявляється замкненим. Єгорова стукає у вікно, марно намагається його вибити. Діти вже сплять, але Іра В. прокидається від шуму і будить свою сусідку. Єгорова чує звуки руху в кімнаті, розуміє, що діти прокинулися, і біжить в наступну кімнату № 11. Іра В. і Саша Т. швидко вибігають по сходах вниз з корпусу.

Приблизно 23:27 У кімнаті №3 Павло Єгоров не спить, граючи на мобільному телефоні, від якого його відволікає зовнішній шум. Його вікно розташоване напроти сходів, і він бачить, як по них спускаються Іра В. і Саша Т. з другого поверху. Він думає, що намічається якась гра або витівка, і виходить подивитися. Діти біжать в напрямку волейбольного майданчика, він біжить за ними, не розуміючи, що відбувається пожежа. Після цього він залишається на майданчику, де вже збираються діти з різних корпусів.

23:27 Єгорова відкриває двері тамбуру кімнати №11, спальня також замкнена зсередини на клямку. Сильне задимлення. Єгорова з усіх сил стукає руками і ногами, намагаючись вибити двері, кричить: "Вогонь! Виходьте, пожежа! "Вона знову падає від диму, потім вибирається на веранду і намагається потрапити у кімнату через вікно, зриває москітну сітку і також стукає у вікно, продовжуючи кричати. Вона чує шум всередині кімнати, думає, що діти прокинулися, і біжить в кімнату №10.

23:29 Спальня кімнати №10 не замкнена, Єгорова відкриває двері і бачить, що діти вже прокинулися, метушаться по кімнаті і навіть встигли взяти валізу. Єгорова каже їм: "Тікайте!" На веранді дівчинка з цієї кімнати затримується, щоб вручну увімкнути сигналізацію, розуміючи, що не всі діти ще вийшли. Вона кілька разів натискає на кнопку на пульті сигналізації, щоб уввімкнути сирену, у неї це не виходить, і потім тікає слідом за іншими.

23:29-23:31 Двері кімнати №9 не замкнені. Єгорова заходить всередину і намагається розбудити трьох дітей, але Оля З., Аміна І. та Катя Ц. міцно сплять. Єгорова розуміє, що пожежа посилюється, і всіх трьох слід виводити одночасно. Аміна І. прокидається і одразу дістає з тумбочки свій мобільний телефон. Вона панікує і плаче. Єгорова виводить дітей на веранду, але виявляється, що шлях до сходів вже відрізаний сильним димом.

23:31- 23:32 Єгорова з дітьми повертаються в кімнату №9 і намочують під краном рушники. Єгорова наказує дітям дихати через мокру тканину. Діти закривають рушниками обличчя, після цього Тетяна Єгорова робить другу спробу провести їх до сходів, але там вже чорна стіна диму і палає полум'я. Єгорова з дітьми опинилися затиснуті в глухому куті на розі веранди навпроти кімнати №9.

23:34 Телефон, як і раніше, в руці у Аміни. Від мимовільного натискання він спрацьовує і повторює останній виклик - матері Аміни. Дівчинка про це не знає, продовжуючи стискати телефон в руці. Таким чином, мати Аміни чує всі звуки до моменту стрибка дочки вниз: крики дітей, голос Тетяни Єгорової, шум пожежі.

23:34-23:35 Дивлячись з другого поверху вниз, Тетяна Єгорова бачить внизу між палаючим корпусом № 5 і корпусом №6 вожатого Ованеса Сарксяна. Вона перегинається через перила і кличе його: "Овік! Врятуй нас, врятуй дітей!". Він повертає голову в бік Єгорової та дивиться на неї. Однак потім йде в напрямку корпусу №4, не надавши жодної допомоги.

23:35-23:37 Єгорова розуміє, що їм доведеться стрибати, незважаючи на те, що внизу тверде покриття (плитка). Діти дуже сильно кричать. Катя Ц. згадує, що на першому поверсі її молодша сестричка і кричить: "Врятуйте мою Настуню!" Аміна І. кричить "Боюся! Не буду стрибати!" Задимлення посилюється, допомоги, як і раніше, немає, внизу нема кому підстрахувати дітей. Єгорова говорить дітям, що доведеться стрибати. Першою стрибає Оля З. Вона невдало падає на спину, потім встає і намагається бігти в шоковому стані. Потім стрибає Аміна І., яка під час стрибка вдаряється головою об плитку, непритомніє і залишається лежати на доріжці (після цього телефонний зв'язок з нею переривається). Потім Катя Ц. повисає на перилах і стрибає більш вдало, ніж дві інші дівчинки. Потім стрибає Тетяна Єгорова, яка підбігає до Аміні, переконується, що та жива, але непритомна, бере її на руки і переносить подалі від палаючого корпусу і кладе на траву біля кущів. Поруч з дівчинкою залишається Катя Ц.

23:37 Тетяна Єгорова повертається до корпусу і допомагає сторожу прийняти сплячу дитину, яку передає Катя Ной через перила першого поверху, будить дівчинку і каже їй і іншим дітям: "Йдіть!". Потім вона бачить, що весь перший поверх, у тому числі і кімната її сина, охоплений вогнем. Вона думає, що Павло загинув, і кричить, що не хоче жити, раз забула про свою дитину. Єгорова намагається увійти в палаючу кімнату №3, але її утримує заступниця директора табору Тетяна Ланіна. До Єгорової підходить Максим Тихончук і каже, що Павло Єгоров та інші діти перебувають за корпусом №4, і веде її туди.

23:38 По дорозі Єгоровій перегороджує шлях співробітниця табору, яка вимагає підтвердити, що всі діти виведені: "Говори мені швидко, я повинна знати, я повинна зателефонувати Саркісяну, це мій дядько. Якщо всі діти виведені, я навіть не буду йому вночі телефонувати, у нього хворе серце. Всі діти на місці? А якщо когось немає, то я повинна знати про це". Єгорова відповідає, що не знає.

23:38 -23:45 Єгорова тричі перераховує дітей. Спочатку це відбувається за корпусом №4, біля альтанки поблизу центральних воріт, але в цей час частина з дітей перебуває в медпункті. Потім дітей відводять на територію, де проходили дискотеки, і Єгорова знову перераховує їх. Потім всіх дітей збирають біля головного корпусу, і Єгорова перераховує їх по кімнатах і одразу повідомляє вожатим Черновій, Адамській і іншим співробітникам, що немає трьох дітей з кімнати № 11: Арпентьєвої Сніжани, Кулінич Насті і Мазур Софії. Хтось із співробітників табору, імовірно, родичка директора, заважає їй говорити: "Замовкни!", Але вона повторює, що немає трьох дітей.

Дії інших осіб

23:34-23:35 Приїжджає перша машина ДСНС, але залишається стояти біля воріт. Ворота зачинені, діти кричать пожежним: "Тарань ворота!", - але пожежники не можуть проїхати по алеї, оскільки в'їзд дуже вузький. Коли ж вони все-таки в'їжджають, з'ясовується, що гідрант розташований дуже близько до палаючого корпусу, і машина не може під'їхати до пожежного водоймища. Згодом з'ясовується, що водойма була порожня. Пожежникам довелося прокладати рукави до найближчого гідранта на відстані 1200 метрів, що забрало тривалий час (близько 20-30 хвилин).

Пожежний гідрант "Вікторії", до якого не можна було під'їхати

Пожежні опитують співробітників табору, чи залишився хтось в палаючому корпусі і хто саме виводив дітей. Їм відповідають, що дітей виводили вожаті, і всі діти на місці, хоча Тетяна Єгорова вже перерахувала дітей по кімнатах і озвучила відсутність трьох.

23:45 Першим приїжджає батько Аліни Т., знаходить доньку і залишається поруч з Єгоровою та дітьми.

Очевидець подій Андрій Танцюра починає вести стрім-трансляцію з місця подій в "Фейсбуці".

На позначці 0:12 чутно звернення до вожатою Ганні Горовий: "Горова, нехай Чернова ще раз перерахує дітей, тому що...".

На позначці 0:33 чутні слова: "Всі діти на місці". Видно Альону Адамську, яку запитують про пожежному водоймищі.

На позначці 2:43 Танцюра розмовляє із співробітницею табору, вона каже: "Головне, що дітей всіх вивели. Діти всі на місці".

Приблизно 00:00 Вожаті курять недалеко від центральної алеї. Вони повторюють один одному: "Всі діти на місці, всі діти на місці". Потім одна з них каже: "Давайте скажемо, що ті діти просто втекли". До вожатих підходять батьки і розпитують їх про причини пожежі. Адамська і Чернова відповідають, що не знають.

00:02 Ольга Тихончук, мати Максима і Юлі, бере на себе координацію розміщення дітей, які перебувають на вулиці роздягненими і без взуття. Вона вимагає від співробітників табору забезпечити дітей питною водою, на що отримує відповідь: "Ідіть в їдальню і візьміть". Ольга обурюється тим, що діти не вкриті ковдрами і мерзнуть. Після цього їй пропонують розмістити їх на другому поверсі кам'яного корпусу, але вона веде дітей на перший поверх, де розташований більярдний стіл, і чекає там з дітьми на приїзд їхніх батьків.

Приблизно 00:05 Приїжджає директор табору Петрос Саркісян.

00:20 Після підключення пожежного гідранта пожежники проводять заходи, спрямовані на запобігання загоряння сусідніх корпусів і будинків дачного кооперативу, а тільки потім взялися за гасіння корпусу №5, оскільки інформацію Єгорової про відсутність трьох дітей їм не передали.

Приблизно 00:30 Приїжджають журналісти різних видань та телеканалів Одеси.

Приїжджають віце-мери Цвірінько, Котляр, начальник відділу освіти Буйневич. Депутати Етнарович, Гіганов, Леонідова, співробітники служби ювенальної превенції.

Приїжджають батьки Сніжани Арпентьєвої, Софії Мазур, Насті Кулинич.

Приблизно 03:00 пожежні знаходять фрагменти тіл. Батьки трьох загиблих дівчаток перебувають в шоковому стані.

Нагадаємо, Depo.Одеса вів хроніку подій, які сталися у місті протягом перших декількох діб після трагічної пожежі.

На даний час суд виніс вирок лише одному фігуранту справи про пожежу у "Вікторії" - старшій виховательці Наталії Цокур (Янчик), яка була відповідальна за пожежну безпеку у таборі, хоча подала заяву про звільнення наприкінці літа, до трагедії. Вона визнала себе винною.

Директору табору Петросу Саркісяну на час слідства суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Керівник "Вікторії" намагався оскаржити рішення суду, проте Апеляційний суд залишив його під арештом. Саркісяна обвинувачують у порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей та майнову шкоду в особливо великому розмірі.

Нещодавно директору табору Петросу Саркісяну та його заступниці Ланіній оголосили ще про одну підозру, цього разу у заволодінні чужим майном, зловживаючи службовим становищем, та внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Також у справі пожежі у "Вікторії" до суду передані матеріали стосовно екс-віце-мера Зінаїди Цвірінько, інспектора ДСНС та керівника Київського відділу ДСНС Одеси.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Мітки: #пожежа