Перемовник Труханов, "турист" Філімонов, проросійська коаліція: Як в міськраді Одеси ділили портфелі

Створенням постійних комісій й розподілом важливих посад ознаменувалась друга позачергова сесія Одеської міської ради восьмого скликання

Ольга Циктор
Екс-шеф-редактор регіональної редакції Depo.Одеса
Перемовник Труханов, "турист" Філімонов,…

"Кадрова" сесія Одеської міської ради нового скликання відбулась 2 грудня, проте кулуарний розподіл портфелів тривав вже не один тиждень. Ймовірно, домовитися вдалося не про все, адже початок сесії затягнувся на понад годину. За чутками, Одеський міський голова Геннадій Труханов у цей час все ще вів перемовини з однією з депутатських груп. Найважче, вочевидь, було домовлятися з депутатами від "ОПЗЖ". Представники цієї політсили тривалий час перебувають в опозиції до Труханова й цього разу теж показали характер. Після оголошення на сесії результатів виборів члени "ОПЗЖ" відмовлялись реєструватись, затягуючи початок пленарного засідання. Імовірно, це була частина торгів за посади. Чи з усіма меру вдалось домовитись і кому що вдалось "вторгувати", аналізує Depo.Одеса.

Скандали, жарти й "русифікація"

депутати на сесії Одеської міської ради

Про те, що фракції "ОПЗЖ" і "Партія Шарія" утворять в Одеській міській раді коаліцію, пліткували давно. На кадровій сесії не надто приховане стало більш, ніж явним. Під час таємного голосування за кандидатуру секретаря міськради (ним пропонувався кандидат від "Слуги народу" Ігорь Коваль) усі депутати від "ОПЗЖ" демонстративно відмовлялись брати в цьому участь. З-поміж представників "Партії Шарія" взяли бюлетень для голосування лише двоє.

Активна взаємопідтримка спостерігалась й під час порушення питання щодо мови проведення робочих засідань в Одеській міськраді. Хоча вона і без того зазвичай була російською, Віктор Баранський та Богдан Гіганов з "ОПЗЖ" говорили про утиски російськомовного населення, порушення їхніх прав, читали вірші Ахматової й закликали колег до мужності. Підтримав їх депутат від Шарія Ілля Фрейман.

Саме "шаріївці" та ОПЗЖ найактивніше виступали на кадровій сесії. При цьому їхні правки й питання були здебільшого популістськими, подекуди – не зовсім зрозумілими. На вже звичну від опозиціонерів критику Труханов теж відповідав звично – посміхався й жартував.

Невелика перепалка сталась на сесії між "Партією Шарія" та "Європейською солідарністю". "Шаріївці" скинули прапорець партії "ЄС", що обурило останніх. Без зайвого шуму конфлікт вдалось залагодити.

Нові люди на важливих посадах

Дмитро Жеман - заступник Одеського міського голови

Як вже зазначалось, кандидатом на посаду секретаря міськради був запропонований Ігорь Коваль  – представник "Слуги народу" й чинний ректор ОНУ імені Мечникова. Претендент був один, для голосування видали лише 39 бюлетенів, адже 25 депутатів брати участь у ньому відмовилися. Саме 39 голосами Коваля й обрали секретарем. З посадою ректора новообраному доведеться попрощатись. 

Інша важлива посада дісталась Михайлу Кучуку від "ОПЗЖ" – його 35 голосами обрали першим заступником міського голови Геннадія Труханова. Кучук змінив на посаді Сергія Підгайного. Новообраний віцемер вже був "замом" за колишнього мера Едуарда Гурвіца й опікувався тоді будівельними питаннями. Труханов із приводу призначення Кучука зазначив, що раніше в "ОПЗЖ" його часто критикували за незаконну забудову Одеси, а тепер у представників цієї політсили буде можливість на законному рівні боротись з нею. 

Проте Кучуку тепер доведеться розпрощатись з депутатством, адже він не може поєднувати чиновницьку діяльність з мандатом, а його однопартійці, схоже, вже розпрощалися з ним. Ймовірно, не з усіма представниками "ОПЗЖ" Труханов зміг знайти спільну мову, адже в бік Кучука від "товаришів" пролунало чимало критики. Чого варті лише погрози одного з лідерів "ОПЗЖ" Вадима Рабіновича, котрий пообіцяв повісити Кучука на "дошку ганьби".

пост на сторінці Вадима Рабіновича

Ще одну посаду заступника мера віддали Дмитру Жеману – голові департаменту міського господарства. Він раніше був заступником Труханова, але тимчасовим. 

Поділ портфелів у постійних депутатських комісіях

Депутати фракції "Довіряй ділам" на сесії міської ради

Більшість важливих питань перед сесією проходить через постійні депутатські комісії. Новачкам і виборцям зазвичай розповідають, що усі комісії рівноцінні й важливі, але, насправді, "найсолодшими" вважаються ті, що розглядають питання бюджету, комунальної власності, землі та будівництва. Комісій в міськраді традиційно утворили 11.

Бюджетну комісію очолив Олексій Потапський від "ЄС", разом із ним до її складу входить ще один представник "ЄС". Окрім того, до бюджетної комісії увійшло три депутати від труханівської "Довіряй ділам". Комісію з питань комунальної власності очолила Олена Коробкова від "Слуги народу", проте за кількістю у ній теж переважають депутати від "Довіряй ділам". Така ж ситуація склалася у комісії з питань землеустрою, яку очолив Сергій Страшний від "Довіряй ділам" та комісії з питань забудови. Комісію з ЖКГ очолив Олександр Іваницький від "Довіряй ділам". Тож можна вважати, що найважливіші постійні комісії належать ставленикам Труханова. 

Комісію з питань транспорту очолив Петро Обухов від "ЄС". Інші менш значущі комісії дістались "ОПЗЖ" та "Слузі народу". До прикладу, Богдан Гіганов від "ОПЗЖ" став головою екологічної комісії, а питаннями туризму опікуватиметься Олег Філімонов від "Слуг". 

Таким чином, в Одеській міській раді спостерігаються прогнозовані тенденції. Проросійська "ОПЗЖ" утворили міцну коаліцію з "шаріївцями" й активно протистоїть партії мера. Меру же, в свою чергу, схоже потроху вдається домовлятися зі "слугами". "Євросолідарність" поки що публічно не висловлювала особливої підтримки нікому, проте кадрова сесія продемонструвала, що Труханов не втрачає надії залучити "ЄС" до співпраці. 

Читайте також

Чим жила політична Одеса напередодні другого туру виборів

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme