Після виправдувального вироку Труханову знову відбулося судове засідання у справі "Краяну"

Малиновський райсуд Одеси призначив знову слухання у справі заволодіння бюдженими коштами у великих розмірах та запросив на слухання справи прокурорів САП

Після виправдувального вироку Труханову…

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на Малиновський райсуд.

Причиною судового засідання стало те, що під час винесення вироку не було винесене решення стосовно юридичної особи ТОВ "Девелопмент Еліт" – компанія фігурує в кримінальному провадженні. Судді зібралися за клопотанням Михайла Коротюка, адвоката фігурантів Петра Загодіренка і Ігоря Кравченка.

Як повідомляє "Радіо Свобода", на початку засідання прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентин Мусіяка заявив відвід суддівській колегії, яка розглядала справу щодо міського голови Одеси Геннадія Труханова та інших посадових осіб. Їх обвинувачували у заволодінні коштами одеського міського бюджету на суму спочатку близько 200 мільйонів, а пізніше – близько сотні мільйонів гривень. 

За словами Мусіяки, про відвід суддів обвинувачення вирішило заявити, оскільки у тексті вироку судді посилалися на документальні докази, що не були офіційно вивчені під час судового засідання. "Якщо переглянути всі судові засідання, ви не знайдете, щоб прокурор долучав такі документи, як аналітична довідка детектива Гульмагомедова із додатком відповідних довідок із реєстру. Яким чином суд зміг проаналізувати ці документи із посиланням на дату їхнього створення, на те, хто їх створив і так далі, я не знаю. Яким чином суд зміг проаналізувати ось цей протокол огляду від 28 липня 2017 року в оригіналі, я не знаю. Висновок один – ці документи з’явилися в суду в позапроцесуальний спосіб", – заявив Мусіяка.

Адвокат одного з фігурантів Коротюк вважає, що текст заяви про відвід суддів йому нагадує текст апеляційної скарги, а єдина причина відводу – присутність ЗМІ. "Коли буде апеляційний перегляд справи, ці доводи вивчатимуться в суді. Тут немає що коментувати, оскільки це суб’єктивне уявлення прокурора. Вирок – це десь 400 сторінок, його треба вивчати, потім писати відповідь чи щось говорити. До кінця я його ще не вивчив. Якщо буде необхідність його вивчити – вивчимо, але мені здається, що доводи прокурора надумані", – додав обвинувачений Кравченко, який також є адвокатом.

Суд підтримав клопотання захисту і закрив провадження проти ТОВ "Девелопмент Еліт", попри протест прокурора і відмовився брати відвід за клопотанням обвинувачення. Згідно із 415-ю статтею кримінально-процесуального кодексу, якщо апеляційний суд визнає відвід на підставі обставин, які очевидно викликали сумнів у неупередженості судді, обґрунтованим – він може скасувати вирок і призначити новий розгляд у суді першої інстанції.

Нагадаємо, колегія суддів дійшла висновку, що САП та НАБУ не змогли довести вину жодного з фігурантів справи, тому їх всіх виправдали. У свою чергу, САП подала апеляційну скаргу на вирок Малиновського райсуду Одеси.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme