Одеський календар: Чим запам'ятався одеситам Кандинський, а йому – Одеса

Василь Кандинський народився у Москві, чималу частину свого життя провів у Мюнхені, проте в Одесі він залишив свій слід, і одесити не забули художника, який так і не залишився назавжди жити у Південні Пальмірі

Одеський календар: Чим запам'ятався одес…

У Москві 16 грудня 1866 року у родині комерсанта Василя Кандинського народився син, якого теж назвали Василем. Разом з батьками майбутній художник подорожував світом, а у 1871 році його родина вирішила оселитися в Одесі. Тут Василь Сильвестрович Кандинский очолював чайну фабрику, а маленький Василь навчався у 3-й гімназії, а також закінчив музичну та художню школи. Своє майтутнє з Одесою Кандинський не пов'язував і, залишаючи місто перед поїздкою до Москви на навчання писав: "Геть від цієї Одеси". Йому не подобалося, що у місті дуже багато комерції.  Батьки мріяли, щоб він пов'язав своє життя з правом, тому Василь Кандинський закінчив Московський університет, де отримав освіту з економіки та права.

Пов'язав своє життя з художнім мистецтвом Василь Кандинський у досить зрілому віці - 30 років. У 1896 році він переїхав до Мюнхена і залишився там, при цьому він закінчив приватну студію А. Ашбе. На початку художньої кар'єри Кандинський працював в реалістичної та частково абстрактній манері, експериментував з формами і кольором, писав на склі. Його найвідоміші полотна - це "Москва", "Схід", "Коливання" і "Композиція", але свою першу картину – "Одеський порт" – він написав саме в Одесі. 
Час від часу Кандинський навідувався до Одеси, адже тут залишилися його батьки та інші родичі. У 1896 році, на VII виставці Товариства південноросійських художників художник вперше у житті показав свої твори широкому загалу. А у період з 1900 по 1910 років був членом цього Товариства. Цікавився Кандинський і критичними відгуками на свої твори, що з'являлися в одеській періодиці. Загалом за понад 14 років свого мистецтва Кандинський показав в Одесі понад 200 картин.  

Композиція №7

Одеський порт

В Одесі не забули Кандинського. На фасаді будівлі на Дерибасовській, 17, встановлена пам'ятна табличка на честь художника. А на Алеї слави у 2016 році відкрили зірку з ім'ям Василя Кандинського.


Фото: odessa-memory.info

Читайте також: Одеський календар: 30 листопада народився засновник першої в Україні школи для обдарованих дітей Петро Столярський

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme