Одеський календар: 22 грудня 1942 року впровадили медаль "За оброну Одеси"

Починаючи з 1988 року медаль "За оборону Одеси" не вручалася, а станом на 1985 рік її отримали близько 30 тисяч людей

Одеський календар: 22 грудня 1942 року в…

Медаль "За оборону Одеси" своїм указом впровадила 22 грудня 1942 року Президія Верховної Ради СРСР. Нею відзначалися люди, які брали безпосередню участь в обороні Одеси у часи Другої світової війни.  Періодом оборони міста вважається 5 серпня — 16 жовтня 1941 року – 73 дні.

Автори малюнка медалі "За оборону Одеси" — художники Москальов М. І. та Телятніков І. С. 

Початково планувалося виготовляти медаль з неіржавної сталі, а стрічка в цьому варіанті складалась трьох блакитних та двох синіх поздовжніх смуг, що чергувались. Але наказом від 27 березня 1943 року матеріалом для виготовлення була затверджена латунь, змінився і вигляд стрічки – вона стала оливкового кольору із блакитною смужкою посередині.

Ця медаль має форму кола, а її діаметр складає 32 мм. 

Вручали медаль "За оборону Одеси" від імені Президії Верховної Ради СРСР на основі документів, що посвідчували фактичну участь в обороні міста. Ці документи видавали командири частин, начальники військово-навчальних закладів та відповідні обласні та міські Ради депутатів трудящих. Всім, кого нагороджували медалю "За оборону Одеси", обов'язково видавали спеціальне іменне посвідчення, що людина дійсно має право носити цю медаль.

Варто зазначити, що медаль "За оборону Одеси" використовували для зображень на поштових марках як у часи Другої світової війни, так і у сучасності.

Фото: wikipedia.org

Після 1988 року медаль "За оборону Одеси" більше не вручалася. А зараз взагалі залишилося мало людей, які захищали місто від ворога у часи Другої світової війни. І з кожним роком захисників стає все менше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"