Попередні результати виборів до Одеської облради: Які партії визначатимуть порядок денний

До Одеської облради, з великою ймовірністю, проходять п'ять партій: "Опозиційна платформа – За життя", "Довіряй ділам", "Слуга народу", "Європейська солідарність" та "Партія Шарія"

Ольга Циктор
Екс-шеф-редактор регіональної редакції Depo.Одеса
Попередні результати виборів до Одеської…

Допоки оголошення офіційних результатів виборів в Одесі всіляко затягують, скласти уявлення про політичну картину в місті дозволяють екзит-поли. За даними Київського міжнародного інституту соціології, до Одеської обласної ради увійдуть ті ж самі п'ять партій, що й до Одеської міської ради – різниця лише у квотах. Портал Depo.Одеса розбирався, кого обрали виборці депутатами обласної ради, і які партії там визначатимуть порядок денний. 

Вибори до облради в цифрах

Згідно з екзитполом КМІС, 21,4% опитаних виборців проголосували за партію "Опозиційна платформа – За життя", 21,3% віддали голос за "Довіряй ділам", 18,9%, – за "Слугу народу", 13,6% – за "Європейську солідарність", 9,6% виборців подарували голоси "Партії Шарія". Зазначимо, вірогідний розклад партій, котрі проходять до Одеської міськради, виглядає так само, за винятком того, що "ОПЗЖ" там опинилась на другому місці, а "Довіряй ділам" – на першому. 

Решта партій, ймовірно, не набирають необхідні для проходження 5%. Йдеться про партію "За майбутнє", котра набрала 3,9% голосів опитаних виборців. Така ж кількість голосів перепала "Українській морській партії Сергія Ківалова", по 2,2% – "Всеукраїнському об'єднанню "Батьківщина" й політсилі "Сила і честь". Ще 2% голосів віддали за "Наш край", та 1,1% – за "Перемогу Пальчевського".

Загалом цьогоріч до Одеської облради балотувались 11 партій. Для порівняння, на минулих місцевих виборах у 2015 році таких партій було 16. 

Нові та незмінні обличчя

На минулих виборах до ради пройшли шість політичних партій. Цьогоріч пророкують виграш лише п'ятьом. Зокрема, не балотувалась партія ексрегіоналів "Відродження", котра у 2015-му отримала вісім депутатських мандатів. Проте її певною мірою, зважаючи на проросійську риторику, має замінити "Партія Шарія", котра вперше балотується й проходить до облради з доволі високим рейтингом. Також цього разу "пролітає" на виборах "Наш край", який раніше мав також вісім мандатів. Не потрапить до облради й "Батьківщина", вона представлена у цьому скликанні, мала неабиякий вплив й 11 своїх представників.

Нова ж на політичному полі й власне в обласній раді партія  – "Слуга народу", яка прийшла до фінішу з "бронозою". Значно змінилася ситуація для "Європейської солідарності". У 2015 році політсила мала назву "Блок Петра Порошенка" й була досить впливовою. На виборах до ради від "БПП" пройшли 22 депутати. Партія тоді лише одним мандатом поступилась "Опозиційному блоку", котрий посів перше місце й отримав 23 місця в раді, значно обігнавши "Довіряй ділам". Партія Труханова тоді посіла третю позицію з 12 мандатами. Рейтинги "ЄС" впали настільки, що напередодні виборів прогнозували, що партія ледве дотягне до 4%, не кажучи вже про представництво в раді. Тому успіх "Євросолідарності" на нинішніх виборах став неочікуваним, проте свій вплив партія втратила однозначно. 

За п'ять років зросла в очах електорату партія мера Труханова "Довіряй ділам", й з третього вона перемістилась на впевнене друге місце. Незмінно успішна лише частина колишнього "Оппозиційного блоку" – "ОПЗЖ", котра за п'ять років все ще тримається перших місць. 

Кого привели партії в облраду

Рейтинги "Слуги народу" почали падати задовго до місцевих виборів, тому "зелені" намагались "виїхати" не просто на впізнаваних обличчях, як робили це раніше, а й на досвідчених та компетентних. Вірогідно, це й допомогло "слугам" вибороти трете місце. Таким обличчям, наприклад, став чинний міністр охорони здоров'я і колишній, призначений Порошенком, очільник Одеської ОДА Максим Степанов. Він йде до ради першим номером в списку, хоча, схоже, не збирається залишати посаду міністра. Інші представники партії – нардепи та чиновники, теж з помітним досвідом. Другим номером в обласному списку йде нардеп і колишній віцегубернатор Сергій Колебошин, третім – підприємець Григорій Діденко, четвертим – нинішній депутат облради від "Опоблоку" Ірина Ковалишен, п'ятим – директор обласного департаменту соціальної та сімейної політики Лілія Коваленко.

"Європейська солідарність" – єдина проукраїнська партія, котра впевнено долає прохідний бар'єр до Одеської обласної ради. Перша п'ятірка кандидатів в депутати від "ЄС" теж виглядає достатньо пристойно. Очолює список нардеп Олексій Гончаренко, другим номером йде директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд. Варто зазначити, що через всенародну любов, ймовірно, сам лише Ройтбурд приніс велику кількість голосів партії. Хоча водночас він заявляє, що політична кар'єра його не цікавить й до ради він йде відстоювати інтереси музею, адже в директора ОХМ та Одеської ОДА понад рік триває конфлікт. Тому Ройтбурд неодноразово дякував "ЄС" за можливість участі на виборах в складі їхньої партії, хоча, вочевидь, це партія повинна подякувати Ройтбурду. 

Не менш відомі одесити очолили список партії "Довіряй ділам".  Екснардеп двох скликань, колишній очільник Одеської ОДА, Сергій Гриневецький йде першим номером. Другий номер – в ексрегіонала, чинного народного депутата Світлани Фабрикант. Третій – Олександр Ахмеров, виконувач обов'язків директора департаменту комунальної власності Одеської міськради, депутат Одеської облради.

Найяскравішою персоною від "ОПЗЖ" в Одесі став Вадим Рабінович. Українсько-ізраїльський проросійський бізнесмен і громадський діяч, президент холдингу RC-Group і медійної Media International Group має перший номер в списку партії. У першій п'ятірці партії також Вадим Шкарівський – перший заступник голови Одеської обласної ради. 

Кандидати від "Партії Шарія", котрі з найбільшою ймовірністю пройдуть до ради – невідомі громадськості особи. Це той випадок, коли електорат голосував за бренд партії, а не за кандидатів. Першим номером в списку йде журналістка Яна Фрейман. Далі – безробітні, фрілансери та подекуди підприємці, без політичного бекграунду. 

Попри те, що кілька партій залишаються в Одеській обласній раді незмінними, їхня вага з минулих виборівв дуже змінилася. Проросійське представництво виявилось в більшості, як і опозиційні до нинішньої місцевої влади сили. І якщо станеться так, як пророкують політологи, й у другому турі мерських виборів Одеси виграє Труханов, йому насправді буде непереливки. 

Читайте також

Другий тур, перерахунок й перші офіційні результати: Підсумки місцевих виборів на Одещині

Фіаско "слуг", тріумф проросійських сил, неочікуваний успіх "ЄС": Кого одесити обрали до міськради

Перша п'ятірка прохідних: Кому з кандидатів в мери Одеси прогнозують вихід у другий тур

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme