Науковці закликають не панікувати через колір моря та сморід в Одесі

Науковці та чиновники просять одеситів та гостей міста заспокоїтися і запевняють: життю та здоров'ю людей нічого не загрожує

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Думську".

За словами директора Інституту морської біології НАН України Бориса Александрова, при тих концентраціях, які зафіксували на сьогоднішній день, небезпеки немає. "Синьо-зелені водорості реагують на зміни клімату, в яких ми зараз знаходимося, - каже Борис Александров. - У нас була дуже пізня весна і дуже раннє літо. Температура води прогрілася до 25 градусів в лиманах і морі, і при цьому спостерігався штиль. І, нарешті, третій фактор - це дощі, яких випало 150% сезонної норми". Вчений зазначив, що і вітер може впливати на ситуацію - збивати і приносити водорості в прибережну зону, а потім забирати їх.

Сьогоднішня ситуація - запевняють науковці - не пов'язана з локальними проблемами, скидами, отруйними речовинами або іншими фейками, які гуляють по інтернету. Це наслідки кліматичних змін, які почалися на початку нинішнього століття.

Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України 10 червня взяв чергові проби води на дослідження, результати якого стануть відомі 14 червня. Загалом, починаючи з 22 квітня центр провів близько 320 досліджень води на санітарно-біологічні показники та 99 досліджень на санітарно-хімічні показники. Всі результати виявилися в межах норми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса